بدسکتور

بدسکتوری شدن هارد (Bad Sector)

معمولا بدسکتور به دلیل ضربه خوردن یا نوسانات برقی و همچنین تولید گرمای بیش از حد هارد به وجود می‌آيد. 

حال چه باید کرد:

اگر شما با یکی از نرم افزارهای مربوط به اسکن کردن هارد، دستور Scandisk و یا سایر دستورهای مربوطه را اجرا کنيد، نرم افزار به شما پيغام خواهد داد که هارد مشکل بدسکتور دارد. در این زمان بهتر است از اطلاعات خود بک آپ (Backup) گرفته و درايو مورد نظر را فرمت (format) کنيد تا مطمئن شويد که آیا مشکل به خاطر خرابی نرم افزاری است و يا اینکه هارد شما bad sector شده است.

بد سکتور

بد سکتور

اگر در هنگام فرمت (format) کردن هارد، سرعت انجام کار خیلی پایین بود و پيغام “Badsector Error” يا “Bad or Missing Allocation Units” دريافت کرديد اين بدان معنی است که هارد شما به صورت فیزیکی و مغناطیسی مشکل بدسکتور  پيدا کرده و بايد رفع شود.

اما اگر شما چنين پيغامی را دريافت نکرديد ممکن است که نرم افزار يا اطلاعات درايو مورد نظر مشکل داشته باشد.

همچنین به خاطر داشته باشید که بدسکتور گیری هارد با نرم افزارهای رایج این کار زیاد مطمئن نیست و امکان بازگشت دوباره بدسکتور میباشد.

تعمیر و بازیابی اطلاعات از هاردهای بدسکتوری

 ریکاوری هاردهای بدسکتوری با بررسی سکتورهای سطح پایین و خراب و همچنین تعیین روش های مورد نیاز برای بازسازی سکتورهای خراب جهت به دست آوردن دسترسی به اطلاعات آغاز میشود. گاهی ساختارهای فایل سیستم و ماژول های موجود به قدری از بین می­روند یا آسیب می بینند که باید اطلاعات را به صورت مستقیم از یک یا چند fragment image استخراج کرد.

به عنوان بخشی از فرایند بازیابی اطلاعات موفق ، نتایج بازیابی توسط مشتری بررسی و تایید می­شود و سپس اطلاعات بازیابی شده به او تحویل داده میشود.

نوشته های مرتبط
هارد SSDفرمت شدن هارد دیسک