هارد دیسک های SSD سامسونگ با ویژگی نصب چند منظوره

حافظه های “NVMe” از رابط های (PCI) به منظور اتصال به سیستم استفاده می کنند.از نمونه های موجود در بازار میتوان به مدل های ارائه شده اینتل،سامسونگ ایسوس اشاره کرد. اینتل در آخرین اقدام خود مدل SSD 750 را در حجم های ۴۰۰ گیگابایت و ۱٫۲ ترابایت وارد بازار کرد که قیمت های بالای این محصولات،دست بسیاری از کاربران را از خرید آنها کوتاه کرد. یکی از بزرگترین دلائل قیمت های بالای برخی از برندها،عدم تولید IC ها و قطعات ذخیره ساز اصلی است.این کمپانی ها به ناچار قطعات مورد استفاده خود را از شرکت های دیگر تامین کرده و این مورد به خودی خود،قیمت های نهایی را افزایش خواهد داد. غول کره ایی معروف سامسونگ،نه تنها یکی از بزرگترین تولید کنندگان IC های ذخیره سازی است،بلکه به عنوان بزرگترین ایده پرداز و صاحب تکنولوژی های نوین در این زمینه شناخته می شود.

هارد دیسک های SSD سامسونگ با ویژگی نصب چند منظوره بوده و این حافظه های شرکت سامسونگ به فناوری ۳D V-NAND مجهز می باشد. پس از ورود حافظه های ذخیره سازی از نوع (NAND)،هارد دیسک های سنتی با چالشی وصف ناپذیر مواجه شدند.تنها نقطه ضعف درایو های SSD هزینه های بالا و عمر فنی آنها بود.پس از گذشت مدتی نزدیک به دو سال،SSD ها با پیشرفت تکنولوژی توانایی هایی اعم استفاده از ویفر های ۳D، نمونه IC های جدید،کنترل دما و قیمت های پائین را به فاکتورهای مثبت خود اضافه کرده و تعداد بیشتری از کاربران را به سمت استفاده از این درایوها سوق دادند.حافظه های سالید در مدل های متنوع ایی مانند Msata،M.2،PCI-EXPRESS SSD و SATA SSD تولید میگردند که برخی از آنها هنوز هم از قیمت های بالایی برخوردار هستند. یکی از بهترین نمونه های SSD که هنوز هم با قیمت های نسبتا بالا عرضه میگردد،درایو “NVMe” است.

 

بازیابی حافظه SSD سامسونگ

اینک سامسونگ جدید ترین هارد دیسک SSD خود یعنی (M.2 PCI SSD 950 PRO) را معرفی کرده است.با توجه به نوع سوکت این محصول،۹۵۰ PRO علاوه بر قرار گیری در سیسم های کامپیوتری معمول،توانایی اتصال به سوکت های M.2 را به منظور استفاده در نوت بوک ها خواهد داشت. استفاده از IC های ۳D V-NAND سامسونگ چیز عجیب و غافلگیر کننده ای نیست زیرا سامسونگ از زمان معرفی این فناوری،اکثر محصولات خود را به آن مجهز کرده است.مصرف انرژی پائین،توانایی ذخیره سازی بیشتر و در نهایت کاهش حجم محصول، از مزایای فناوری ۳D V-NAND هستند.قیمت ها ارائه شده برای نسخه های ۲۵۶ و ۵۱۲ گیگابایتی به ترتیب ۲۰۰ و ۳۵۰ دلار است.

نوشته های مرتبط

فرستادن دیدگاه

باج افزار یاویروس گروگان گیرتعمیر و جراحی هارد دیسک