بدسکتوری شدن هارد دیسک (Bad Sector)

معمولا بدسکتور به دلیل ضربه خوردن یا نوسانات برقی و همچنین تولید گرمای بیش از حد هارد به وجود می‌آید. 

حال چه باید کرد:

اگر شما با یکی از نرم افزارهای مربوط به اسکن کردن هارد، دستور Scandisk و یا سایر دستورهای مربوطه را اجرا کنید، نرم افزار به شما پیغام خواهد داد که هارد مشکل بدسکتور دارد. در این زمان بهتر است از اطلاعات خود بک آپ (Backup) گرفته و درایو مورد نظر را فرمت (format) کنید تا مطمئن شوید که آیا مشکل به خاطر خرابی نرم افزاری است و یا اینکه هارد شما bad sector شده است.

اگر در هنگام فرمت (format) کردن هارد، سرعت انجام کار خیلی پایین بود و پیغام “Badsector Error” یا “Bad or Missing Allocation Units” دریافت کردید این بدان معنی است که هارد شما به صورت فیزیکی و مغناطیسی مشکل بدسکتور  پیدا کرده و باید رفع شود.

اما اگر شما چنین پیغامی را دریافت نکردید ممکن است که نرم افزار یا اطلاعات درایو مورد نظر مشکل داشته باشد.

همچنین به خاطر داشته باشید که بدسکتور گیری هارد با نرم افزارهای رایج این کار زیاد مطمئن نیست و امکان بازگشت دوباره بدسکتور می باشد.

تعمیر و بازیابی اطلاعات از هاردهای بدسکتوری

 ریکاوری هاردهای بدسکتوری با بررسی سکتورهای سطح پایین و خراب و همچنین تعیین روش های مورد نیاز برای بازسازی سکتورهای خراب جهت به دست آوردن دسترسی به اطلاعات آغاز میشود. گاهی ساختارهای فایل سیستم و ماژول های موجود به قدری از بین می­روند یا آسیب می بینند که باید اطلاعات را به صورت مستقیم از یک یا چند fragment image استخراج کرد.

به عنوان بخشی از فرایند بازیابی اطلاعات موفق ، نتایج بازیابی توسط مشتری بررسی و تایید می­شود و سپس اطلاعات بازیابی شده به او تحویل داده می شود.

رفع دیتکت نشدن هارد در بایوسFailure to identify the hard drive by computer