سوالاتی متداولی ممکن است در مورد خدمات بازیابی اطلاعات پرسیده شود!

انتخاب نوع خدمات مورد نیاز شما، به طوریکه با اطمینان بتوانید اطلاعات خود را بازیابی کنید، ممکن است کمی نگران کننده باشد؛ خصوصاً برای افرادی که از فناوری روز آگاه نیستند. بررسی کامل ایران هارد که همواره روشی برای حل مشکل دارد، علی‌الخصوص در مورد بازیابی اطلاعات، بسیار دشوار است.

در اینجا، برخی از سوالات مهم که در رابطه با خدمات انتخابی شما برای بازیابی اطلاعات مطرح می‌شود آماده است.

هارد من کجا نگهداری می‌شود و آیا از شرکت شما خارج می‌گردد؟

ما در ایران هارد تلاش کرده ایم تا یکی از امن ترین مکان ها را برای نگهداری هاردها ،سرورها و اطلاعات مشتریان فراهم کنیم. همچنین لازم است از اینکه اطلاعات شما به صورت محرمانه حفاظت می‌شوند و مورد سرقت اطلاعاتی قرار نمی‌گیرند نیز اطمینان حاصل کنید، زیرا کلیه موارد امنیتی از قبیل دوربین مدار بسته، دزدگیر، نگهبان شبانه روزی، وصل بودن به کلانتری محل را فراهم نموده ایم و خوشحالیم به اطلاع برسانیم که این مرکز دارای جواز فعالیت از اتحادیه رایانه کشور و گواهینامه های ISO بوده و مشاور سازمان ملی استاندارد ایران در زمینه فراوری داده ها میباشد.

چگونه هاردها را عیب‌یابی می‌کنید؟

یکی از بهترین روش‌ها برای آگاهی از توانایی «متخصص»، پرسیدن از او درباره فرآیند بازیابی اطلاعات است. آنها چگونه مشکلات خاص سخت‌افزار شما را پیدا می‌کنند؟ زمانی که پاسخ می‌دهد، دقت کنید که از لغات کلیدی مانند «S.M.A.R.T. Failures» (از کار افتادگی هوشمند) یا « Head Failure» (از کار افتادگی هد) استفاده می‌کنند یا نه. بکارگیری این اصطلاحات به این معناست که درایو سخت شما دچار مشکل فیزیکی شده است. معمولاً، تعمیر فیزیکی هارد دیسک ها فرآیند پیچیده‌ای است و هزینه زیادی را بر دوش مشتری قرار می‌دهد. برخی از شرکت‌ها، طبق قوانین اعلام رایگان و «داده صفر=هزینه صفر» عمل می‌کنند. چنین شرکت‌هایی، در حوزه بازیابی اطلاعات شناخته‌شده‌تر هستند و خدماتی را که در نهایت ارائه می‌دهند کیفیت بالاتری دارد.

فرایندی که برای بازیابی اطلاعات استفاده می‌کنید چیست؟

هنگامی که در مورد فرآیند بازیابی اطلاعات می‌پرسید، می‌خواهید مطمئن شوید که عیب‌یابی و اعلام آن به طور رایگان انجام شده و قانون «داده صفر هزینه صفر» در آن رعایت می‌شود یا خیر. اطلاع از فرآیند بازیابی، به شما این اطمینان را می‌دهد که در نهایت شرایطی پیش نمی‌آید که در ازای پرداخت پول چیزی بدست نیاورید. هر مرکز بازیابی اطلاعات رده اول، این دو خدمات را ارائه می‌دهد و در عین حال، می‌داند که در برخی شرایط اطلاعات قابل بازیابی نیستند و صادقانه با این ضمانت که بازیابی همواره قابل انجام نیست، پولی را دریافت نمی‌کند.

آیا اتاق پاک (بدون گرد و غبار) برای باز کردن هارد دیسک ها (در صورت نیاز) دارید؟

برای اینکه عملکرد خوب و درست دیسک سخت حفظ شود، محیط محل تعمیر باید کاملاً بدون گرد و غبار و هرگونه ذرات ریز دیگر باشد. حتی کوچکترین ذرات نیز می‌توانند عملکرد این قطعه را دچار مشکل کرده و باعث از بین رفتن اطلاعات شوند. به همین علت است که در هنگام بازیابی اطلاعات، باید از محیط پاک استفاده شود. سوال بسیار مهمی که باید از خدمات دهنده خود بپرسید این است که آیا اتاق پاک دارد یا خیر. اغلب شرکت‌های شناخته شده (ثبت شده) دارای چنین محیطی هستند؛ اگر این محیط وجود داشته باشد، از اصطلاح « ISO 5 Cleanroom» (اتاق پاک ایزو ۵) استفاده می‌شود.

پیش‌زمینه شما در مورد بازیابی اطلاعات چیست؟

در بازیابی اطلاعات نیز، همانند همه انواع خدمات خاص، مهم است که از سابقه کاری متخصص یا شرکت بازیابی کننده مطلع باشیم. پرس و جو در مورد افرادی که قبلاً مشتری این شرکت بوده‌اند و تعداد مشتریانی که از آنها خدمات گرفته‌اند نیز ایده خوبی است. همچنین خوب است که بدانیم که آیا محل کار این شرکت، در خارج از دنیای مجازی، نشانی (نشانی فیزیکی) دارد یا نه و اینکه در کدام منطقه است.