چند روش ساده برای افزایش سرعت هارد دیسک

میتوان در مورد چیزهای بسیار کمی در این جهان فکر کرد که بیشتر از یک کامپیوتر کند آزار دهنده هستند. با وجود اینکه تمام اجزای رایانه شما به خوبی کار می کند ممکن است هارد دیسک کامپیوتر باعت کندی سیستم تان شده باشد. ما در اینجا به چند روش ساده برای افزایش سرعت هارد دیسک خواهیم پرداخت..

یکپارچه سازی هارد دیسک:

برای افزایش سرعت (به طور صحیح تر، کارایی) هارد دیسک شما، توصیه استاندارد یکپارچه سازی هارد دیسک می باشد. این فرآیند توسط نرم افزار تخصصی انجام می شود که به مکان فیزیکی فایل ها در هارد دیسک نگاه می کند و تلاش می کند تا این فایل ها را بهینه سازی کند تا کامپیوتر به جستجوی اطلاعات زیادی نیاز نداشته باشد.

کلا اطلاعات در هارد دیسک به صورت پشت سر هم ذخیره نمی شود و به اصطلاح گپ هایی ایجاد می شود که باعث می شود عمل خواندن/نوشتن در هاردیسک به کندی انجام شود. برای اینکه سرعت خواندن/نوشتن  هارد دیسک افزایش میتوان با نرم افزارهایی که در بازار وجود دارد این گپ ها را از بین برد و اطلاعات کنار هم چیده می شوند اینطوری دیگر زمان هدر نمی رود.

پاک کردن فایل های موقت:

حذف فایل های موقتی یک راه خوب برای افزایش سرعت هارد دیسک است. مرورگرهای اینترنت روی هارد دیسک فایل های موقت ذخیره می کنند که غالبا غیر ضروری هستند. شما همچنین می توانید فایل ها را در سطل زباله خود که بر روی هارد دیسک شما ذخیره می شوند را حذف کنید.

پارتیشن بندی هارد دیسک:

پارتیشن بندی یا تقسیم هارد دیسک به چند تکه مزایای زیادی دارد. این باعث کاهش خطر خراب شدن تمام فایل های شما توسط یک ویروس می شود. پارتیشن بندی ، هارد دیسک شما را سازماندهی می کند، برنامه ها و فایل ها غالبا در کنار یکدیگر ذخیره می شوند. بیشترین ارتباط پارتیشن بندی به این مقاله این است که پارتیشن بندی به افزایش سرعت هارد دیسک شما کمک می کند. پارتیشن بندی هارد دیسک فن آوری shor stroking را فعال می کند که باعث حداقل شدن تاخیر پاسخ هد می شود. پارتیشن بندی باعث افزایش دسترسی سریع می شود، عملکرد I/O ( ورودی/خروجی) را بهبود می بخشد، باعث کاهش ظرفیت می شود، اگر هارد دیسک شما ظرفیت محدودی دارد شاید پارتیشن بندی بهترین گزینه برای شما نباشد.

اگر همه چیز با شکست مواجه شد، ارتقا دهید!

اگر سرعت هارد دیسک هنوز به اندازه کافی نیست، مشکلات سخت افزاری دیگری وجود دارد که می تواند بر سرعت تاثیر بگذارد. اطلاعات بیشتر در مورد هارد دیسک فعلی خود را ببینید و یاد بگیرید و وضعیت هارد دیسک خود را در بازار ببینید و یا پرفروش ترین هارد دیسک های برتر رایانه و لپ تاپ را بکار ببرید. ارتقا به درایو ۷۲۰۰ RPM به احتمال زیاد سرعت عملکرد شما را افزایش می دهد و ارتقا به SSD یا درایو هیبرید( ترکیبی) می تواند حتی سیستم قدیمی شما را سریع کند. تعویض هارد دیسک یک موضوع بسیار پیشرفته است و ممکن است ما از عهده آن برنیایم. به طور معمول بهتر است اجازه دهید که یک فرد حرفه ای این کار را برای شما انجام دهد.

چند روش ساده برای افزایش سرعت هارد دیسک
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

نوشته های مرتبط
Failure to identify the hard drive by computerPrevention for missing information