بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال

ریکاوری هارد اکسترنال توسط افراد کاملا حرفه‌ای و با تجربه

شما تنها یک فرصت برای نجات اطلاعات‌تان دارید.

برای درخواست مشاوره تخصصی در سریع‌ترین زمان. کافیست فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان مجموعه با شما تماس بگیرند.

مشاوره تخصصی

بررسی و ارزیابی

تحویل اطلاعات

بازیابی اطلاعات

ریکاوری هارد اکسترنال در کمترین زمان ممکن

بسیاری از مواقع ما اطلاعات بسیار مهمی در هارد اکسترنال ذخیره می‌کنیم به این امید که این اطلاعات همه‌جا در دسترس ما باشند. هارد اکسترنال برخلاف همه تبلیغاتی که دارد اعم از ضدضربه یا ضدآب بودن وسیله‌ای بسیار حساس می‌باشد و بسیار کاربردی که ما را مجبور به استفاده می‌کند.

اما بر اثر یک اتفاق کوچک ممکن است هارد دیسک اکسترنال آسیب ببیند و دیگر نتوانیم به اطلاعات دسترسی داشته باشیم. داده‌هایی که بسیار برای ما حیاتی هستند!!!

توصیه ما این است که خودتان اقدام به ریکاوری هارد نکنید چون ممکن است آسیبی به داده‌های شما وارد شود یا عمق آسیب زیادتر شده و هزینه بازیابی اطلاعات بیشتر شود. نرم‌افزارهایی که در بازار هستند احتمال اینکه آسیب جدی به اطلاعاتتان وارد کنند بسیار است. 

مهندسین ایران هارد با تجربه‌ای که در سال‌های متمادی کسب کرده‌اند. با تمامی مشکلات احتمالی هاردهای اکسترنال آشنایی دارند و قادرند اطلاعات شما را در کمترین زمان ممکن بازیابی کنند.

چند توصیه جهت نگهداری از هاردهای اکسترنال:

۱- هنگامی که هارد اکسترنال روشن است از جابجا کردن آن خودداری کنید.

۲- هارد اکسترنال روشن را به روی سطوح گرما‌زا مثل پتو ،ملحفه، فرش و موکت‌های پشمی نگذارید چون تولید گرما یکی از عوامل کاهش طول عمر هارد اکسترنال و بوجود آمدن ایراد است.

۳- سعی کنید از هارد اکسترنال به طور مستمر (۲۴ ساعته) استفاده نکنید.

۴- از قطع و وصل کردن لحظه‌ای هارد اکسترنال خودداری کنید.

سوالات متداول درباره ریکاوری هارد اکسترنال

چنانچه آسیب وارد شده به هارد خیلی بالا نباشد بله امکان‌پذیره. هارد هایی که ضربه می‌بینند دو حالت ممکنه برایشان رخ دهد.
اگر آسیب خیلی جدی به هد وارد نشده باشد هارد با همان وضعیت قابل ریکاوری می‌باشد. ( توجه کنید قابل ریکاوری نه قابل استفاده دوباره)‌ 
اما اگر آسیب خیلی شدید باشد هارد اکسترنال نیاز به جراحی هارد پیدا می‌کند و احتمال شدن یا نشدن 50/50 می‌باشد.

این نوع هارد برخلاف تصور همه که هارد هایی خیلی محکم و به اصطلاح عمری هستند. اینطور نیستند و ممکنه است بر اثر همان ضربه و آب خوردگی خراب شوند.

این مدل هارد ها از نظر مکانیکی هیچ فرقی با دیگر مدل هارد ها نمی‌کنند. صرفا یه قاب به اصطلاح محکم و ضد ضربه دارند. پس داشتن این نوع هارد به این معنا نیست که نباید درست از آن ها مراقبت کنید.

وقتی داده‌ای را از روی هارد اکسترنال یا اینترنال پاک می‌کنید، آثار آن تا پیش از جایگزین شدن با اطلاعاتی جدید باقی می‌ماند. این ویژگی به ما قابلیت ریکاوری اطلاعات هارد فرمت شده را می‌دهد.
 خب حالا با دانستن این نکته باید به نوع فرمت اعمال شده بر روی هارد توجه کرده باشیم، اگر از گزینه کویک فرمت استفاده کرده باشید قابل بازگشت است.

برنامه ها و آموزش های زیادی درباره ریکاوری اطلاعات در سرتاسر وب یافت می‌شود. اما نکته حائز اهمیت اینجاست که خیلی از این برنامه ها نسخه اصلی نبوده و در برخی از حالات عملکردی که باید داشته باشه را ندارند. 

چناچه اطلاعات خیلی مهمی برای ریکاوری ندارید و صرفا می‌‌خواهید این نرم‌افزار ها را تست کنید، از آنها استفاده کنید. چون کافیه یک اشتباه کوچیک کنید تا دیگر راه بازگشتی به اطلاعات نباشد.

بیشترین خرابی‌ها و مشکلات هارد اکسترنال که ما در ایران هارد آن‌ها را بازیابی می‌کنیم:

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز 4.8 / 5. میزان امتیاز 125

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می‌دهد