خانه » ♻️بازیابی اطلاعات » ♻️آیا ریکاوری هارد اکسترنال و اینترنال فرمت شده امکان پذیر می‌باشد؟

♻️آیا ریکاوری هارد اکسترنال و اینترنال فرمت شده امکان پذیر می‌باشد؟

فهرست و عناوین مقاله

ریکاوری هارد اکسترنال و اینترنال فرمت شده یکی از خدماتی است که این روزها بیش از هر زمانی مورد نیاز افراد است. شرایطی را تصور کنید که به دنبال یک فایل قدیمی در هارد اکسترنال خود هستید. مثلا اطلاعات مربوط به پایان نامه‌ی خود را جستوجو می‌کنید و هر چه بیشتر می‌گردید، ناامیدتر می‌شوید. ناگهان به خاطر می‌آورید که فلان روز، چند فایل را با این تصور که بی‌استفاده هستند پاک کرده‌اید و پایان نامه‌ی شما در یکی از آن پوشه‌ها بوده. حالا تکلیف چیست؟ از حاصل چند سال فعالیت آکادمیک خود چشم می‌پوشید یا در پی بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال  برمی‌آیید؟

یا حتی ممکن است هاردتان با مشکل عدم شناسایی توسط کامپیوتر مواجه شود. مشابه این شرایط ممکن است برای هر کدام از ما پیش‌ بیاید و در بعضی موارد، داده‌ ها و اطلاعات از دست رفته حیاتی هستند (خیلی بیشتر از پایان نامه دانشگاهی). به همین خاطر، مقاله‌ی حاضر را به ریکاوری هارد اکسترنال فرمت شده اختصاص داده‌ایم، با ما همراه باشید… 

در چه شرایطی امکان بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال و اینترنال فرمت شده وجود دارد؟

تقریبا در اکثر مواقع می‌توان اطلاعات فرمت شده را از دل یک هارد بیرون کشید. حتی زمانی که هارد شما اصطلاحا سوخته باشد، باز هم جای امید هست. شاید برای شما سوال شده باشد که اگر هاردی فرمت شده و تمامی اطلاعات آن از بین رفته، پس چگونه می‌توان دوباره آن‌ها را ریکاوری کرد.

قبل از اینکه به این سوال جواب بدهیم باید معنی خاصیت Data remanence هاردها را بدانیم. معنی این عبارت ساده است؛ وقتی داده‌ای را از روی هارد اکسترنال یا اینترنال پاک می‌کنید، آثار آن تا پیش از جایگزین شدن با اطلاعاتی جدید باقی می‌ماند. این ویژگی به ما قابلیت ریکاوری اطلاعات هارد فرمت شده را می‌دهد.
 خب حالا با دانستن این نکته باید به نوع فرمت اعمال شده بر روی هارد توجه کرده باشیم، اگر از گزینه کویک فرمت استفاده کرده باشید قابل بازگشت است اما اگر از اینطور نبوده باشه و شما تیک این گزینه‌ را غیر فعال کرده باشید هاردتان به حالت کارخانه‌ای باز‌می‌گردد و اطلاعات به هیچ عنوان قابل بازیابی نخواهد بود. همچنین اگر اطلاعات اوورایت شود (ساده بگم: اگر بعد از پاک شدن اطلاعات اطلاعات جدیدی بریزید داخل هارد اطلاعات قبلی بازنویسی می‌شوند) قابل ریکاوری نخواهد بود.

در مقاله جلوگیری از ریکاوری هارد به طور کامل در مورد اینکه اطلاعات چطور روی هارد ذخیره می‌شوند و اینکه با چه راهکارهایی می‌توانیم از بازیابی مجدد اطلاعات جلوگیری کنیم توضیح داده‌ایم.

چند سناریو برای فرمت شدن هارد

سناریو ۱: هارد دستور فرمت میده

فرض کنین یکی از درایو‌‌های هارد اطلاعات مهمی داخلشه اما وقتی که سعی می‌کنین درایو رو باز کنین موفق نمیشید. سیستم پیغامی با عنوان “you need to format this disk before you can use it” نمایش می‌ده.

در این لحظه باید یا دکمه “Format disk” یا “Cancel” رو انتخاب کنین. با انتخاب دکمه Format Disk، هارد فرمت شده و کل اطلاعات پاک میشه. اگر با چنین پیغامی روبرو شدین و اگر اطلاعات مهمی داشتین، پیشنهاد میکنیم دستور فرمت رو اجرا نکنین و در قدم اول اقدام به ریکاوری و سپس رفع ایراد نمایید. چون اگه این پیغام در اثر بدسکتوری شدن هارد بوجود اومده باشه با فرمت کردن آن، آسیب بیشتری به هارد وارد می‌شه.

 

سناریو ۲: فرمت هارد به RAW تبدیل شده

سناریو دیگه اینه که: فرمت هارد به RAW تبدیل می‌شه و فایل‌های موجود در هارد شناخته شده نیست. برای حل این مشکل ممکنه هارد رو فرمت کنین.

 

در این حالت هم اگر اطلاعات مهم دارین توصیه می‌کنیم قبل از فرمت کردن، اقدام به ریکاوری کنین.

سناریو ۳: نصب ویندوز روی درایو اشتباهی

مواردی زیادی به ما مراجعه میکنن که موقعه نصب ویندوز به اشتباه درایو دیگه‌ای رو انتخاب کردن و فرمت و نصب ویندوز روی آن درایو صورت گرفته و متاسفانه اطلاعات مهمشون رو از دست دادن. این اشتباه رو حتی کارشناسان کامپیوتر هم به کرات مرتکب شدن.

برای جلوگیری از این اشتباه، پیشنهاد میکنیم قبل از نصب ویندوز، درایوی که ویندوز روی آن نصب است را نام گذاری کنید. مثلا اسمش رو بزارید OS. در این صورت موقعه نصبه ویندوز، پارتیشن حامل فایل‌های ویندوز کاملا متمایزِ و دچار اشتباه نخواهید شد.

نکات مهم که قبل از ریکاوری هارد باید رعایت کنید!

همه این مواردی که گفتیم ممکنه به صورت ناگهانی و یکباره اتفاق بیوفتد. اگه می‌خواید اطلاعات هارد فرمت شده شما قابل ریکاوری باشه باید به چند نکته زیر توجه داشته باشین:

 • روی دیسک فرمت شده دستور CHKDSK رو اجرا نکنین.
 • بعد از فرمت کردن، از ایجاد هر گونه تغییری (کپی روی درایو فرمت شده، فرمت مجدد و…) در هارد جلوگیری کنین.
 • نرم‌افزار‌های بازیابی اطلاعات رو روی هارد نصب نکنین، موجب رونویسی اطلاعات میشه و برای همیشه اطلاعات خودتون رو از دست میدید.
 • برنامه‌هایی که ممکنه از درایو فرمت شده شما استفاده کنه رو ببندید. چون تا اطلاعات جدیدی در هارد ذخیره نکنین، اطلاعات پاک شده هنوز روی هارد وجود داره.

استفاده از نرم افزار برای ریکاوری هارد فرمت شده

پاک شدن اطلاعاته مهم بعد از فرمت و پارتیشن بندی هارد، یکی از شایع‌ترین دلایل از دست رفتن اطلاعاته. پارتیشن‌بندی کردن هارد، تبدیل فرمت فایل سیستم، انتخاب درایو اشتباه در طول فرآیند نصب ویندوز و… از جمله مشکلاتیه که بسیاری از کاربران ما تجربه اون رو داشتن و در نهایت اطلاعاتشان رو از دست دادن.

وقتی که به بازیابی اطلاعات از هارد فرمت شده یا بقیه دستگاه‌های ذخیره سازی اطلاعات می‌پردازین باید نرم‌افزار ریکاوری درستی رو انتخاب کنین. نرم افزار متناسب با همان مورد بوجود آمده.

اینطوری نیست که یک نرم افزار برای هر نوع فرمت شدن و از بین رفتن اطلاعات بکار بیاید. یادتون باشه که انتخاب نرم افزار درست برای ریکاوری هارد فرمت شده یک قدم مهم و سرنوشت ساز برای رسیدن به اطلاعاته. بعضی از نرم افزارهای رایگان ریکاوری که در دسترس عموم قرار دارن خطراتی رو هم به همراه دارن که اگه اشتباه بکار گرفته شن ممکنه خسارات غیرقابل جبرانی رو همراه داشته باشه.

راهنمایی: اگه هارد یا درایو شما فقط یک فرمت ساده شده و هیچکدوم از مواردی که قبلتر به اونها اشاره کردیم از جمله نداشتن رمز و…. رو شامل نمیشه، با اکثر نرم افزارهای ریکاوری میتونید به اطلاعات از دست رفته خود دست پیدا کنین. یکی از بهترین نرم افزارهایی که میتونید استفاده کنین Recover My Files بوده.

چه مشکلاتی باعثه فرمت شدن هارد میشه؟

دلایل زیادی برای از بین رفتن اطلاعات هارد وجود داره که بیشتر به علت مشکلاته فیزیکی بوده، اما گاهی اوقات نیز به علت اشتباه انسانی (مانند فرمت هارد دیسک بدون تهیه بکاپ) می‌تونه باعث از دست رفتنه اطلاعات گران بهایی که در طول چند سال جمع آوری شده، بشه.

با افزایش دیجیتالی شدن اطلاعات، تمام خاطرات، ایمیل‌های مهم و اطلاعات شخصی و… در هاردهای اینترنال و اکسترنال ذخیره ‌می‌شن. اما در بعضی مواقع مجبور به فرمت هارد میشید. گاهی مشکلاتی برای هارد پیش میاید که برای تعمیر آن باید اقدام کرد و ممکنه در حین پروسه تعمیر هارد خودش رو فرمت کنه.

برای همین در چنین مواقعی پیشنهاد میکنیم اگه اطلاعات مهم دارین به یک مرکز تخصصی بازیابی اطلاعات مراجعه کنین تا قبله هرکاری اون رو ریکاوری کنن و بعد تعمیر هارد را شروع کنن تا هم اطلاعات شما حفظ شه هم در صورت امکان تعمیر انجام بگیره.

 • خرابی فریم‌ویر – در خرابی فریم‌ویر، هارد توسط سیستم شناسایی نمی‌شه، یا سیستم وسطِ فرآیند بوت شدن گیر میکنه و دیگه به فایل‌ها دسترسی ندارین.
 • کرش کردن هارد دیسک – تهویه نامناسب فن CPU میتونه موجب کرش کردن هارد بشه. (ممکنه صدای کلیک کردن از هارد بشنوین)
 • منبع تغذیه غیر‌ثابت – منبع تغذیه‌ای که از منابع غیر‌قابل اعتماد یا ولتاژ‌های بسیار بالا یا کم استفاده می‌کنن می‌تونه منجر به خرابی هارد دیسکتان شه.
 • خرابی داخلی – خرابی‌های مکانیکی می‌تونه اطلاعات هارد رو غیرقابل دسترس کنه. گاهی بعد از صفحه بوت شدن، یک صفحه سیاه مشاهده میکنین.
 • فایل‌های خراب شده – خاموش شدن ناگهانی لپتاپ، و استفاده از برنامه‌های مخرب می‌تونه سیستم رو ویروسی، فایل‌ها رو خراب و آسیب بیشتری بِرسونه.

 

بازیابی اطلاعات از هارد فرمت شده آری یا خیر؟

مهمترین کاری که میتونین برای افزایش احتمال بهبودی موفق انجام بدید اینه که بلافاصله استفاده از دستگاه رو متوقف کنین. وقتی درایو هارد رو فرمت می‌کنین، سیستم عامل دسترسی منطقی به داده ها رو از بین میبره، اما تا زمانی که با اطلاعات جدید رونویسی نشه، هنوز به صورت هِگز دیتا بر روی دیسک وجود داره و قابل ریکاوری می‌باشد.
اگه استفاده از هارد رو متوقف کنین، داده‌ها رو میشه با استفاده از نرم افزار بازیابی اطلاعات، ریکاوری کرد. استفاده مداوم از درایو، خطر رونویسی اطلاعاتی رو که میخواید بازیابی کنین زیاد میکنه، و به همین دلیل امکان بازیابی مجدد آنها وجود نخواهد داشت.

نرم‌افزارهای ریکاوری چگونه عمل می‌کنند؟

در صورتی که اطلاعات از دست رفته برای شما حکم مرگ و زندگی را ندارد و خیلی روی آن‌ها حساسیت ندارید، می‌توانید از نرم‌افزارهای ریکاوری استفاده کنید. (توجه داشته باشید آن‌ها لزوما بازیابی اطلاعات را با موفقیت انجام نمی‌دهند)

تماس با مرکز بازیابی اطلاعات:

به طور کلی وقتی اطلاعاتی از دست می‌رود، بازگرداندن آن کاری است سخت و دشوار. شاید استفاده از یک نرم‌افزار ساده باشد اما خطرات احتمالی زیادی را در پی خواهد داشت. ما در ایران هارد تجربه‌های بسیاری را داشته‌ایم ازجمله ریکاوری هارد فرمت شده با نرم‌افزار که مشتری ندانسته اقدام به بازیابی اطلاعات از طریق نرم‌افزار کرده و قسمت عظیمی از داده‌های مهم خود را از دست داده. یا اطلاعات به صورت خراب ریکاوری شده یا اطلاعات قدیمی جایگزین اطلاعات جدید شده و بسیاری موارد دیگر.

اما باید تاکید کنیم همواره با یک هارد اینترنال یا اکسترنال مواجه نیستیم، سرورها، دیتابیس‌ها و سایر فضاهای ذخیره‌ی اطلاعات در مقابل ما قرار دارند.توصیه ما به شما این است که اگر اطلاعاتی که از دست داده‌اید برای شما اهمیت دارد، قبل از هرگونه اقدامی با متخصصین ایران هارد به صورت کاملا رایگان مشاوره کنید. در ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه‌روز می‌توانید با ما در تماس باشید.

 

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز ۴.۶ / ۵. میزان امتیاز ۲۳۳

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می‌دهد

256 پاسخ

 1. سلام اطلاعات هارد اکسترنال من ناخواسته از طریق گوشی اندروید فرمت شده و الان نمیدونم چجوری اطلاعات را برگردونم. حجم اطلاعات ۹۰۰ گیگ. لطفا کمکم کنید.

  1. سلام روز بخیر
   ببینید وقتی هاردتونو به گوشی وصل کردید باعث شده تغییر فرمت بده و در نتیجه اطلاعاتتون پاک شوند، این اتفاقی که برای شما افتاده مشابه آن برای افرادی می‌افتد که هارد خود را به تلویزیون یا ماهواره وصل می‌کنند. ( در نظر داشته باشید این اتفاق به دلیل اختلاف در فرمت های ذخیره‌سازی رخ می‌دهد و ممکن است هر باری که شما هارد خود را به چنین دستگاه هایی وصل می‌کنید تعییر فرمت بده )
   اگر اطلاعات مهمی داخل هاردتون داشتید سعی بر ریکاوری آن با نرم‌افزار های کرک شده یا رایگانی که در فضای مجازی وجود دارد نکنید بهتر است به یک متخصص ریکاوری مراجعه نمایید،‌ اگر تمایل داشتید می‌توانید با ما تماس بگیرید.

   1. سلام خسته نباشید من هارد اکسترنالم رو با otgب گوشی اندروید وصل کردم و چن تا فیلم انتقال دادم ب فایلم بعد متوجه شدم ک فیلمایی ک از قبل تو هارد بوده پاک شده تو کامنتا خوندم اگه چیزی بعد پاک شدن نریزی برمیگرده اگه ریخته باشیم چی اصلا امکان نداره برگرده؟

    1. فرزانه عزیز سلام
     بله امکان بازگشت داره اما به همون اندازه که فایل ریختید برخی از فایل هاتون به احتمال زیاد ازبین میره.
     اگر اطلاعات با ارزشی دارید و می‌خواید مطمئن بشید که برمی‌گردد یا نه می‌تونید بیارید ما براتون چک کنیم. (موارد اوورایتی مثل مورد شما هزینه تست داره)

   2. من هاردمو بردم یه مرکز دادم تا ریکاوری بشه
    هاردم رو چون با otg به موبایلم وصل کردم فرمت شده
    ولی گفتن ریکاوری پنجاه پنجاست
    درسته؟
    یعنی ممکنه با ریکاوری اطلاعات ۱۰۰ درصد و کامل برنگرده؟
    بعد از فرمت هیچ اطلاعاتی به هارد اضافه نکردم و از هیچ برنامه ایی استفاده نکردم
    ولی بهم گفتن ریکاوری کلا احتمالش پنجاه پنجاست

    1. وقت بخیر
     اگر فقط فرمت شده و بعد از فرمت چیزی مجدد نریختید روی هارد ، ۱۰۰ درصد ریکاوری میشه

  1. سلام و وقت بخیر . من هارد اکترنالم رو به اشتباه فرمت کردم و بعد اومدم ریکاوری انجام دادم و اطلاعات رو به اشتباه روی خود هارد اکسترنال اوررایت کردم. الان همه پوشه ها رو نمایش میده اما تمام فایل ها خراب شدن و هیچکدومش باز نمیشه . آیا امیدی به بازیابی اطلاعات هست؟ هارد اکسترنال ۵۰۰ گیگ توشیبا

   1. وقت بخیر
    متاسفانه بدترین کار ممکن شما انجام دادید و دیگه نمیشه کاری برای ریکاوری اطلاعات شما انجام داد.

    1. سلام،وقت بخیر
     اطلاعاتی روی هارد اکسترنال داشتم که نتونستم پیداشون کنم و حدس زدم در اثر نقل و انتقال اطلاعات پاک شده.(مطمین نیستم)ریکاوری کردم با disk drill،تمام پوشه ها برگشته ولی نیمی از عکسها باز نمیشه و پیغام فایل پشتیبانی نمیشه یا خراب شده دیده میشه.امکان برگشت اطلاعات هست یا از بین رفتن؟
     و در ضمن وقتی از روی هارد میخوام اطلاعات رو‌پاک یا کات کنم ،در زبانه باز شده گزینه کپی فقط ظاهر میشه و با کلیدهای لپ تاپ هم نمیتونم پاک کنم فایلی رو؟
     با توجه به موارد بالا ممکنه فیلها پاک نشده باشه و به دلیل خرابی هارد نمایش داده نمیشه؟
     با تشکر

    2. احتمالا اطلاعاتی که ریکاوری کردید روی همان هارد ذخیره کردید و برای همین باز نمیشه . اگر اینکار شده ، متاسفانه دیگه قابل ریکاوری نیستش.

  2. سلام من چند روز پیش توی هاردم چن تا فیلم ریختم قبلش فیلمای خانوادگیمونم توش بود واسه فیلما کلا ی پوشه ی جدید درست کردم بعدش اون فیلمارو از توی هادر توی لپتاپ ی نفر دیگه ریختم امروز ک هاردو زدم ب تلویزیون دیدم فیلمای خانوادگیمون ک واسه ده دوازده سال پیش بوده هیچ خبری ازش نیست نمیدونم چیشدن راهی هست برگرده؟

 2. سلام من همین الان به جای اینکه فلش رو فرمت کنم هارداکسترنال رو فرمت کردم چیکارکنم توروخدا سریع جوابمو بدید

  1. سلام وقتتون بخیر
   بهتره هیچ دستکاری روش انجام ندید و سعی نکنید با برنامه های ریکاوری دانلودی ریکاوری کنید چون ممکنه اطلاعاتتون اووررایت بشه و دیگر راهی دیگری برای ریکاوری آن وجود نداشته باشد.
   پیشنهاد ما اینه که به یک مرکز ریکاوری معتبر مراجعه نمایید

   1. سلام لطفا برای ریکاوری کردن هارد اکسترنال شماره تماستون رو بفرمایید که باهاتون تماس بگیرم

    1. حسین عزیز سلام
     متاسفانه این روزا با شیوع ویروس کرونا در کشور مجموعه تا بعد از عید هارد پذیرش نمیکنه البته اگر کار شما امکان ریکاوری بصورت ریمت داشته باشه میتونیم کمکتون کنیم لطفا با شماره زیر از واتساپ در ارتباط باشید
     خارج از ساعات اداری و روزهای تعطیل :
     تماس فقط از طریق تلگرام با شماره ۰۹۳۹۲۱۶۱۲۴۵

 3. با سلام دقایقی پیش من هارد اکسترنالم رو به گوشیم وصل کردم اما گوشی هاردم رو فرمت کرد. من فقط با یکی از برنامه ریکاوری پاک شده هارو سرچ کردم اما سیو نکردم بنظرتون مشکلی ایجاد میکنه که اطلاعاتم برنگرده کمک کنبد ممنون.

  1. سلام وقت بخیر
   قابل ریکاوری خواهد بود اگر دستکاری ناشیانه نکنید و با نرم افزار های رایگان ریکاوری اقدام به ریکاوری ناقص نکنید.

    1. سلام
     اگر بعد از فرمت کاری نکرده باشید و یا روش چیزی نریخته باشید بله حتما قابل ریکاوری خواهد بود

    2. سلام‌
     وقت‌بخیر
     توهاردم‌عکسوفیلم‌‌شخصیه‌زیادی‌دارم
     خواستم‌وصل‌کنم‌به‌تلوزیون‌که‌بالانیومد
     بعدکه‌به‌لپتاپ‌وصل‌کردم‌دیدم‌نوشته‌بایدفرمت‌بشه
     عایاامکانش‌هست‌ریکاوری‌شه‌واطلاعاتش‌برگرده
     ؟
     یعنی‌سوخته
     ؟

    3. عاطفه عزیز سلام
     ببینید وقتی هارد را به سیستم دیگری مثل تلویزیون، ماهواره، کنسول بازی و … وصل می‌کنید برای اینکه بتونه اطلاعات به فرمتی نوشته بشه که دستگاه بتونه آنهارو بخونه هارد شما را فرمت می‌کنه. بله امکان ریکاوری هست فقط اطلاعاتی داخلش نریزید یا دستکاری خاصی نکنید.

 4. سلام وقتون بخیر من هارد اصلی رو به اشتباه با نرم افزار Hard Disk Low Level Format Tool فرمت کردم میتونم حضوری برای بازیابی خدمت برسم؟ تشکر

 5. سلام اطلاعات هارد اکسترنال با برنامه گوشی اندروید Explorer قابل خواندن هست ولی انتقال یا کپی امکان پذیر نیست و هارد به کامپیوتر وصل میشه پیغام میده که داریو باید فرمت بشه داریو هارد باز نمیشه و به تلویزیون که وصل میشه فیلم و عکسها قابل مشاهده هست لطفا راهنمایی بفرمایید

   1. سلام من میخاستم یکه ریکاوری درایو از ویندوز بگیرم حواسم نبود روی قسمت انتخاب یو اس بی هارد اکسترنال رو انتخاب کردم و دیدم یهو غیب شد هارد منم نصفه نیمه عملیات رو کنسل کردم. مثل اینکه فرمتش کرده. چند درصد فایل ها با ریکاوری قابل برگشت هستند چون همه اطلاعت حکم مرگ و زندگی رو داره و ۴ ترابایت هست. لطفا زود بهم جواب بدین

    1. ببینید اول از همه دیگر دستکاری یا اطلاعاتی رو هارد نریزید زیرا اینکار ممکنه باعث اوور رایت شدن اطلاعاتتون بشه و دیگر اطلاعاتتون قابل بازیابی نخواهد بود. برای رفع مشکل ابتدا باید بررسی کنیم سطح فرمتی که صورت گرفته چی بوده سپس اقدام به ریکاوری اطلاعات کنیم. درصورت تمایل می‌توانید هارد را بفرستید تا بررسی دقیق صورت بگیرد.

  1. پرستو عزیز سلام، بله به شرطی که روش اطلاعات دیگری نریخته باشید. ( یعنی بعد از فرمت فیلم‌برداری یا عکاسی نکرده باشید) چنانچه اطلاعات ریخته باشید با توجه به حجم سی اف بخشی از اطلاعات یا کل اطلاعات اووررایت شده‌است و قابل ریکاوری نیست.

   1. سلام من هارد را به تلویزیون وصل کردم فیلمهای قدیمی نگاه کردم بعد تلویزیون خاموش کردم روز بعد خواستم دوباره فیلم نگاه کنم دیدم همه‌اش پاک شده الان چکار کنم

 6. با سلام من هاردم را ب گوشی اندروید وصل کردم پس از آن دیدم ک خطای اتصال در بالای اعلانات صفحه گوشی است پس از ضربه زدن بر روی آن حدود ۵ ثانیه دیدم ک رم فورمت شده است و بعد از آن با چند برنامه ریکاوری تلاش برای برگرداندن اطلاعات داشتم ک حتی برنامه ها هم قادر ب بازگشت نبودند میخواستم بدونم برای همیشه پاک شده اند یا قابل برگشت هستند

    1. حتما باید بررسی بشه تا ببینیم آیا کیوک فرمت بود یا لو لول فرمت. بعد تازه شما وقتی سعی کردید که اطلاعات ریکاوری کنید. بخشی از اطلاعاتتون به احتمال خیلی بالا اووری رایت شده.
     تمایل داشتید می تونید از ارزیابی و مشاوره ایران هارد استفاده کنید، کافیه هاردتون را برای ما ارسال کنید.

 7. سلام خسته نباشید هارد ۴ترابایتی اکسترنال من ویروسی شد وکلیه فایلهای شامل عکسها نوشته ها وفیلمها ونرم افزارها غیر قابل استفاده گردید ومجبورشدم فرمت کنم ایا می شود اطلاعات را برگرداند یا نه اگر می شود برگردان با چه نرم افزاری وچگونه درضمن جدیدا مقداری اطلاعات وارد هارد کردم

  1. وقت بخیر
   اگر منظورتون ویروس باجگیر باشه که فعلا راهکاری براش نداریم.البته برخی مراکز ادعا میکنند که میتونند ولی در عمل چیزی ندیدم.

  2. سلام وقتتون بخیر.
   سوال اولم اینه که ویروس کل اطلاعات را تخریب کرده بوده؟
   مورد دوم بستگی به نوع فرمت داره (quick or low level ). و اینکه بخشی از اطلاعات شما کلا غیر قابل ریکاوری شده، بدلیل اوور رایت شدن اطلاعات ( وقتی اطلاعات جدید ریختید یا سعی بر ریکاوری داشتید)
   نرم افزار هایی که برای این مورد استفاده می شه نیاز به سخت افزار هایی مثل پی سی ۳۰۰۰ یا mrt داره تا بتونید ازشون استفاده کنید.

   1. سلام من یه هارد ۵ ترا سیلیکون پاور دارم ، من ۲ روز قبل هارد رو به تلوزیون وصل کردم اول فولدر ها رو نشون میداد ترسیدم وصل کردم به کامپیوتر کلا فولدر ها پرید حدود ۶۰۰ گیگ فایل پریده ولی تو فضای اشغال شده فایل ها رو نشان می ده باید ۱ ترا ۳۰۰ گیگ فیلم رو این هارد باشه چه کار بکنم ؟
    هاید هم نشده بود چون تلاش کردم از هایدن در بیارم و نشد. لطفا بگید چه کار کنم ؟

    1. احتمالا هاردتون کرش کرده . نیاز به ریکاوری دارید . البته میتونید یکبار هارد check disk کنید .ولی اینکار ممکنه برای اطلاعات ضرر داشته باشه.ریسک دارد. بهتره به یک متخصص مراجعه کنید.

  3. سلام و وقت بخیر من امروز هارد رو به کنسول وصل کردم و خود به خود فرمت شد آیا راهی برای برگشت هست۸۰۰ اطلاعاته

 8. سلام من چنددقیقه پیش هارد۹۳۵گیگمو به گوشی وصل کردم وتو گوشی دوتاپوشه خالی اومدووقتی هاردموکشیدم وبه لبتاپم زدم که دی وی دیامونثل همیشه ببینم دیگه همه چی فرمت شده ودوتاپوشه یخالی که توگوشیمم وصل کرده بودم همونا بالا اومدلطفا راهنماییم کنین ایاریکاوری میشه

  1. سلام وقت بخیر
   اگر بعد از فرمت اطلاعات دیگه ای روش نریخته باشید و البته هارد داری رمز نبوده باشه ، قابل ریکاوری خواهد بود

   1. ممنونم، خیر هیچ اطلاعات دیگری نریختم روش و اصلا دستکاری نکردم هارد رو، برای ریکاوری باید چیکار کنم؟ باید تا بعد از تعطیلات صبر کنم یا راه دیگری هست؟

    1. فاطمه عزیز سلام
     متاسفانه این روزا با شیوع ویروس کرونا در کشور مجموعه تا بعد از عید هارد پذیرش نمیکنه البته اگر کار شما امکان ریکاوری بصورت ریموت داشته باشه میتونیم کمکتون کنیم لطفا با شماره زیر از واتساپ در ارتباط باشید
     خارج از ساعات اداری و روزهای تعطیل :
     تماس فقط از طریق تلگرام با شماره ۰۹۳۹۲۱۶۱۲۴۵

  2. سلام وقتتون بخیر
   من هاردم رو با کابل otg به گوشی وصل کردم بعد از فرمت اطلاعات تمامی اطلاعاتش پاک شد و اطلاعات دیگه ای روش نصب نکردم
   ممنون میشم کمکم کنید چجوری میتونم اطلاعاتش رو ریکاوری کنم؟

   1. محمد عزیز سلام
    متاسفانه با ریختن اطلاعات جدیدی که گفتی شما اطلاعات قبلی رو اوورایت کردید و به هیچ عنوان قابل ریکاوری نمی باشد.

 9. سلام من هارد اکسترنال زدم به گوشی برادرم
  تو گوشی زد قالب سازی کارت sd. بعدش هرچی عکس داشتم پاک شد خواستم بدونم امیدی هست عکسام برگرده یا نه
  من از شهریار هستم
  ایا اینجا یا کرج نمایندگی دارید
  توروخدا جواب بدید
  هزینش چقدر میشه

  1. سلام وقت بخیر
   اگر بعدش روش اطلاعات نریخته باشید بله قابل ریکاوری میباشد
   ایران هارد هیچ نمایندگی ندارد و میتونید به آدرس دفتر مرکزی که در قسمت تماس با ما است مراجعه بفرمایید

 10. سلام ببخشید من هارد اکسترنالم رو اشتباها به جای USB به نرم افزار WinToUSB.Enterprise.5.1.Portable برای ساخت ویندوز لایو دادم و این برنامه هارد رو فرمت کرد آیا امکان بازیابی اطلاعات هست؟

  1. مریم عزیز سلام
   ابتدا باید سطح فرمتی که اون برنامه انجام داده مشخص بشه. سوال بعدی این هس که آیا ویندوز کاملا نصب شد؟ در این صورت بخشی از اطلاعات شما اوورایت شده و قابل بازیابی شدن نیست.

 11. سلام
  موقع بازگرداندن اطلاعات هارد فرمت شده، کسی که این کار رو انجام میده تک تک فیلم ها و عکس های هارد رو میبینه؟ یا فقط فایل ها دونه دونه برگردونده میشه بدون اینکه همه فیلم ها و عکس ها دیده بشه
  چون متاسفانه این مشکل برام پیش اومده و توی هارد عکس های عروسی و بی حجاب دارم

  1. سلام وقت بخیر
   خیر اطلاعات دیده نمیشه.بعد از ریکاوری اطلاعات دسترسی داده میشه تا خودتون اطلاعات چک کنید.و البته حفظ محرمیت اطلاعات مشتری جزو اصول اصلی و اولیه شرکتهای بازیابی اطلاعات میباشد.و ایران هارد به این مسئله بسیار حساس میباشد

 12. سلام خسته نباشین
  من هاردم رو به گوشیم وصل کردم بلافاصله بعدازوصل کردن یه پیغام فرمت فایل های خراب اومد روی گوشی و با تایید اون همه ی اطلاعات روی هاردم پاک شد و دوتا فایل خالی جایگزینش شد…اطلاعات داخل فایل فوق العاااده برام مهمه ایا امکانش هست برگرده؟؟هیچگونه اقدامی هم هنوز روی اون انجام ندادم.چیکارکنم که برگرده؟؟

  1. سلام علی عزیز
   با توجه به وضعیتی که اعلام کردید اگر دستکاری خاصی انجام ندید ویا اطلاعات جدیدی روی هاردتون بریزید اطلاعات قبلی قابل ریکاوری می باشد.
   یه نکته ای بهتون بگم اینه که هارد های اکسترنال معمولا یک فرمتی دارد که به کامپیوتر یا لپتاپ وصل بشه وقتی شما هاردتونو میزنید به دستگاه هایی مثل ( تلویزیون, ماهواره یا دستگاه های دیگر آنها برای اینکه بتونن هارد را بشناسند باید فرمتش رو عوض کنند و اطلاعات پاک می‌شود.

 13. سلام و وقت بخیر، من هاردمو به گوشی اندروید وصل کردم و از من قالب بندی خواست و به اشتباه من هم انجام دادم، بعد دو تا فیلم از گوشی ریختم رو هارد بعد که وصل کردم به تلویزیون فقط اون دوتا فیلم بود، آیا امکان بازگردانی اطلاعات هست؟

  1. فرزاد عزیز سلام
   ببینی اتفاقی که افتاده اینه که شما موقع‌ای که هاردتونو به گوشی وصل کردید تغییر فرمت دادید و اطلاعاتتون دیلیت شده و تا اینجا کار قابل بازیابی بود. اما چیزی که کار را خراب کرده ریختن اون دو فیلمی بوده که فرمودید و با این کار بخشی از اطلاعات را اوورایت کردید که به هیج عنوان قابل ریکاوری نیست. تمایل داشتید می‌توید بیارید ما چک کنیم ببینیم چه مقداری از اطلاعات قابل بازیابیه.

    1. سلام وقتتون بخیر
     ما تهران هستیم. خیابان قائم مقام فراهانی،روبروی سازمان کشتیرانی،کوچه ۲۲،پلاک ۱،واحد ۸

 14. سلام
  من هارد اکسترنالم رو به گوشی که وصل کردم درخواست قالب بندی کرد و من متوجه نشدم و تایی کردم وکلی فیلم و عکسم فرمت شد..حتما قابل بازگشت هست فیلما و عکسا؟واینکه بعد از فرمت چند بار هارد رو به لپ تاپ زدم و قطع کردم این مشکلی به وجود میاره؟؟واینکه تا چند روز باید ریکاوری بشه؟اگه تا یه هفته ریکاوری نشه نمیشه کاریش کرد؟چون من شهرستانم نمیتونم زود دستگاههو برسونم دستتون

  1. لیدا عزیز سلام
   ببینید اگر اطلاعاتی داخل هارد نریزید و یا با برنامه های ریکاوری سعی نکنید اطلاعاتی رو ریکاوری کنید و با همین وضعیت پیش ما بیارید کاملا قابل بازیابی است. در خصوص عکس ها باید بگم که با همون فرمتی که سیو شده بود ریکاوری میشه.

 15. ببخشی یه سوال دیگه هم داشتم میخاستم بدونم بعد از ریکاوری عکسا و فیلما با همون کیفیت قبل برگردونده میشن یا کیفیتشون میاد پایین؟

 16. سلام من داشتم از روی گوشیم و از طریق لب تاپ چند تا فایل کپی میکردم روی هارد اکسترنالم که وسط کارم یهویی ۹۹درصد اطلات هاردم پاک شد . اطلاعاتم برمیگرده میشه ریکاوری کرد ؟!

 17. سلام من به اشتباه هارد رو فرمت کردم بعد روی اون دو تا فایل کوچیک کپی کردم مثل دو تا عکس آیا امکان بازگشت اطلاعات هست؟

  1. سلام نازنین عزیز
   بله قابل ریکاوری هست، فقط دیگه اطلاعاتی روش نریزید اما احتمال اینکه بخش خیلی کوچکی به اندازه اون دو فایلی که ذخیره کردید ازبین رفته باشه.

 18. سلام وقتتون بخیر. من همزمان هم یک رم و هم یک هارد به سیستمم متصل بود. اشتباهی به جای رم هارد رو فرمت کردم. اما کلِ حافظه هارد رو ریکاوری کردم. فقط مشکل اینجاس که الان ویدیو ها رو با هیچ پلیر و نرم افزار منتاژی پخش نمیکنه. میشه لطف کنید جوابمو بدید خیلی قضیه واسم مهمه

  1. میثم عزیز سلام
   ببینید فایل های ویدیو‌‌یی برای ریکاوری شدن نرم‌افزار و سخت‌افزار های خاص خودشونو دارند که برنامه های کرکی و مجانی که در اینترنت پیدا میشه نمی‌تونن برگردونن. به همین دلیل که الان شما نمی‌تونید از آنها استفاده کنید. اگر ویدیو ها براتون مهم هستند می‌تونید برای ما ارسال کنید تا کارشناسان براتون ریکاوری کنند.

   1. سلام هارداکسترنال فرمت شده دوباره جایگزین و فرمت شده آیا اطلاعات فرمت شده اولی قابل ریکاوریست هزینه مهم نیست فقط بشه اطلاعات فرمت شده اولی را ریکاوری کرد
    ممنونم از پاسخگوییتون

    1. زمان عزیز شلام
     اگر درست متوجه شده باشم منظورتون اینه که یک بار اطلاعاتی که داخل هارد بود را فرمت کردید و دوباره اطلاعاتی ریختید و فرمت کردید ؟ اگر اینطوری بوده باشه خیر امکان ریکاوری به هیچ وجه وجود نداره بدلیل اووررایت شدن اطلاعات. امیدوارم راهنمایم مفید بوده باشه اگر سوال دیگری داشتید ما در خدمتتون هستیم.

 19. تو رو خدا منُ راهنمایی کنید من تهران نیستم. بعد اینم باید بگم که فایل های ریکاوری شده رو روی یه هاردِ دیگه کپی کردم. ینی اُور رایت نکردم.

 20. سلام
  با نرم افزار PowerISO میخواستم فلشمو بوتیبل کنم بجاش هارد اکسترنالمو زدم انتخاب کردم
  فرمت کرد بعد هم یه پوشه ریخت روش
  آیا میشه بازیابی کنم ؟

 21. سلام. من هارد کامپیوتر دارم که کلا ۱۵۰ گیگ هست. اطلاعات رو ریختم توی هارد دیگه بعد هارد کامپیوتر رو فرمت کردم و از اول پارتیشن بندی کردم و روش ویندوز نصب کردم. حالا امکانش هست اطلاعاتی که روش بوده ( روی همون هارد کامپیوتر) ریکاوری بشه؟ و اگه امکانش هست تقریبا چقدر هزینه میبره.

  1. پالیز عزیز سلام
   ببینید چون دوباره ویندوز نصب کردید بخش زیادی از اطلاعات قبلی اووررایت شده و عملا قابل ریکاوری نیست. اما نکته‌ای که وجود داره اینه که شما میگید روی یک هارد دیگه اطلاعات را ریختید پس دیگه چه نیازی به ریکاوری؟

   1. ممنون از پاسختون.متاسفانه اون هارد رو به گوشیم زدم و تا ۲۰ % فرمت شده بود که برگشت زدم به یه خدمات کامپیوتری که میشناختم دادم و گفت برمیگردونه . خیلی از اطلاعات هم برگشت اما خوب مقداریش خرابه و غیر قابل پخش و گفتن دلیلش نصفه فرمت کردن و بهتر بود میذاشتم کامل شه. هارد یه ترا بود و اطلاعات کلا شاید ۶۰ یا ۷۰ گیگ بود. خوب اون هارد دیگه اوررایت شده و گفتم شاید از طریق هارد کامپیوتر بتونم اون مقدار رو هم برگردونم. عکس و فیلم خانواده از ۱۰ سال پیش بود و واسم مهم بود. میشه امیدوار بود مثلا این هارد رو هم ریکاوری کنم شاید یه مقدارش برگرده و تکراری نباشه?

 22. سلام. یه سوال داشتم آیا فایلی که پاک کردیم از روی هارد هم اور رایت میشه?یعنی در نظر بگیرید یه فازلی رو از رو هارد پاک کردیم مدتی ازش گذشته و روی هارد دوباره اطلاعات اضافه کردیم, در این صورت اون فایلی که پاک کرده بودیم برمیگرده? همچنین هارد رو فرمت نکرده باشیم.

  1. وقت بخیر
   کاملا بستگی به حجم هارد،حجم اطلاعاتی که پاک کردید و حجم اطلاعاتی که جایگزین کردید داره.اگر حجم اطلاعاتی که پاک کردید کمتر از حجم اطلاعاتی که جایگزین کردید باشه ممکنه نشه.

 23. سلام وقت بخیر، من هارد اکسترنالم رو برای دانلود ویندوز ۱۰ از سایت مایکروسافت وارد کردم. ولی وقتی دانلود فایل‌ها تموم شد و هارد رو نمایش داد دیدم که تمام اطلاعات قبلیم حذف شده، و حتی حافظه‌ای که نمایش میده رو هم تنها ۳۰ گیگ هست در حالی که هارد ۵۰۰ گیگ بوده، از command prompt چک کردم میزنه چندتا فایل مخفی هست روی هارد ولی نمایش نمیده اصلا. میشه راهنمایی کنید لطفا؟

 24. سلام خسته نباشین من هاردمو به کامپیوتری وصل کردم که ویروسی بود داشتم چند گیگ عکس و فیلم میریختم توش اولاش موفقیت امیز بود ولی بعد یهو پیغام داد که نمیتونین از این درایو استفاده کنین و باید فرمت شه. میخواستم ببینم ایا قابل ریکاوری هست اطلاعاتش؟؟ من بعد اون هیچ کاری با هارد نکردم حتی فرمتشم نکردم هنوز. اگه ممکنه یه شماره تماس بمن بدین من بتونم بیشتر توضیح بدم

  1. کیمیا عزیز سلام
   متاسفانه این روزا با شیوع ویروس کرونا در کشور مجموعه تا بعد از عید هارد پذیرش نمیکنه البته اگر کار شما امکان ریکاوری بصورت ریموت داشته باشه میتونیم کمکتون کنیم لطفا با شماره زیر از واتساپ در ارتباط باشید
   خارج از ساعات اداری و روزهای تعطیل :
   تماس فقط از طریق تلگرام با شماره ۰۹۳۹۲۱۶۱۲۴۵

 25. سلام من یه هار اکسترنال wdبه سیستم وصل میکنم متاسفانه بعد چند بار بالا سعی به سختی بالا میاد میخواستم اطلاعاتشو کپی بگیرم بریزم تو هارد دیگه انقد که کند بود و اخطار میداد خستم که هاردو فرمت کردم الان که دوباره وصل میکنم به راحتی بالا میاد ولی درایو هاردو باز نمیکنه و همش اخطار فرمت میده با اینکه من فرمتش کردم و تو دیسک منیجمنت rawزده فرمتش تغییر پیدا کرده بنظرتون بابد چیکار کنم .و اینکه آیا کندی هارد برطرف میشه حتی تو بدسکتور گرفتن هم کند و ریکاوری بسیار کند .واینکه ایا مشکل با نرم افزاری حل میشه و اینکه اون اطلاعات برمیگردع؟ممنونم

 26. سلام من هاردم کلا پریده فقط ی درایو ۳گیگ داره برا ویندوز هم هیچ درایوی جز ۳گیگ نمونده اطلاعاتم چطور برگردونم و درایو چطور درست کنم؟

  1. حسین عزیز سلام
   چه اتفاقی افتاده که پریده! ؟ اطلاعات که ابتدا باید بررسی بشه ببینیم دقیقا چه بلایی سره هارد اومده تا مشخص بشه ایا اطلاعات برمیگرده یا نه! ساختن درایو کار سختی نیست و آموزش های زیادی در اینترنت درموردش هست.

 27. سلام هاردم ۲۵۰ گیگه و توش عکس و فیلم خانوادگی توش هست چنتا درایو داشتیم داشتم پارتیشن بندیشون میکردم که یهو همه درایوها پاک شدن خود هارد هم دیگه بالا نمیاد چکار کنم؟

 28. سلام اقا خسته نباشید من یه هارد اکسرنال وسترن ۲ ترا دارم پارتیشن بندی نکردم اصلا چند وقت بود فایلای ۱۰ گیگ به بالا رو بعضیاشو به صورت یه فایل به نام مثلا ntfsck.00000003 اینطوری در میاورد الان یه فایل دارم کل فیلم و سریالام توش بود اینطوریش کردntfsck.00000003 بد خود فایلای نوشو file.00000012 اینطوری کرد میزنی روش فیلمرو میاره ولی اسماش رفته بد هزارتا فیلمه نمیشه پیدا کرد بد دوباره دوتا فایل توش بود یکیش ۵۰ گیگ بود اول بود الان اون کلا پاک شده کل فایلم نزدیک ۴۰۰ گیگ بود اونایی که پاک شده رو چکار کنم بد اونایی که فرمت و اسمش پاک شده چکار کنم اگر راهنمایی کنید ممنون میشم .مرسی.

  1. احتمالا شما وقتی دستگاهتون روشن کردید که بالا بیاد هارد اکسترنال هم وصل بوده و ویندوز به صورت اتوماتیک میاد که ایرادات هارد فیکس کنه و نتونسته به صورت کامل اینکار بکنه و این مشکل الان برای شما بوجود آمده.
   بهتره به یک متخصص مراجعه کنید چون اگر کار ناشیانه بکنید ممکنه اطلاعات خرابتر بشه

 29. سلام
  من هارد اکسترنالمو ب گوشی اندروید وصل کردمو درخواست قالب بندی کرد و منم ندونسته تایید کردم
  و اطلاعات(۳۰۰گیگ فیلم و …مهم ) هاردم پرید .فیلما برمیگرده؟
  از یکی پرسیدم گفت ک گوشیت هارد رو فرمت کرده و فیلم هم برنمیگرده
  درسته؟

  1. امیر حسین عزیز سلام
   خیر درست نیست. اگر اطلاعات دیگری روی هارد نریزید و اطلاعات پاک شده را اوورایت نکنید هرچی داخل هارد بوده با داشتن تخصص و تجهیزات کافی قابل برگشت هست.

 30. سلام ، من یه هارد یک ترا Adata دارم، بدون پارتیشن بندی و ۹۰۰ گیگ اطلاعات داره، همیشه به سیستم های مختلف وصل میکردم مشکلی نداشت، امروز به یه سیستم وصل کردم، کامپیوتر صدای بوق داد ولی توی مای کامپیوتر آیکونش رو نشناخت, بعد روی لپ تاپ خودم هم امتحان کردم همینطور بود،ولی توی دیسک منیجر شناخته شده بود به عنوانunlocated, بنظر شما مشکلش از کجاس ،اطلاعت خیلی مهمی دارم داخلش ،راحلش چیه؟

  1. احتمالا هاردتون crash الکتریکی کرده.قابل ریکاوری هست است اما توصیه میکنیم به یک متخصص مراجعه کنید

 31. با عرض سلام
  آیا شما در زمینه (Fragmented file recovery)هم فعالیت می کنید؟منظورم حالتی است که فایل روی حافظه به صورت پراکنده درآمده است.مثلا وقتی که نیمی از یک عکس به رنگ خاکستری یا سبز و غیره درآمده و یا خطوط رنگی درون عکس بوجود آمده و قسمتهایی را خراب کرده است.

  1. وقت بخیر
   دوست عزیز این حالتی که شما میفرمایید معمولا در صورت ریکاوری های ناقص نرم افزاری پیش میاد.یعنی احتمالا شما خودتون اقدام به ریکاوری کردید و فایلهای ریکاوری شده را روی همون هارد ذخیره کردید.اگر این چنین باشه احتمالا نشه کاریش کرد.
   برای اطمینان بیشتر میتونید با کارشناسان ما تماس بگیرید

 32. سلام لطفا به دادم برسید خیلی ناراحتم،قرنطینه و خونه نشینی یه طرف،هارد اکسترنالم یه طرف ،به تی وی میزدم برای تماشا و نمیدونستم که تی وی مشکل ساز میشه،الان هاردم raw. شده،از طریق test خواستم چک کنم که زد خیلی فایل هات خرابه،ایا فایلاهام برمیگرده،هاردم پونصد گیگ هست و حدود صدوپنجاهش پراز فیلمای بچه م و فیلم عقد و عروسیمه،فیلمای مسافرتها.خیلیییییییی برام مهمن،چطور میتونم ریموت کنم از دور چون شهرستانم.

  1. یگانه عزیز سلام
   نگران نباشید به احتمال خیلی زیاد قابل بازگشت هست به صورت ریموت، ببینید می‌تونید به واتساپ شرکت پیام بدید تا مراحل بعدی را طی کنید.

 33. با سلام و عرض ادب و احترام.عارضم خدمتتون که من یه هارد اکسترنال ۲ ترا دارم که حدود ۱/۵ ترا از اون پر بود .در موردی که میخواستم اطلاعات یه فلش ۲ گیگ را پاک کنم به لحاظ تشابع در عدد ناخواسته اطلاعات هارد م رو فرمت کردم.لطفا راهنمایی لازم و اینکه به کدوم متخصص مراجعه کنم برای ریکاوری کلیه موارد و اطلاعات مورد نظر در هارد خودم. با تشکر و سپاس حمید رضا معتمدی

  1. وقت بخیر
   اگر بعد از فرمت شدن چیزی روش نریختید و دستکاری خاصی نکرده باشید قابل ریکاوری هست.میتونید بیارد تا متخصصان ما براتون ریکاوری انجام بدهند.

 34. سلام من اشتباها یکی از درایو های هاردمو فرمت کردم.چیزی توش نریختن اما با نرم افزار ریکاوری اسکن کردم وقتی دیدم کامل ریکاوری نشده از برنامه خارج شدم. ولی هنوز درایو فرمت شده خالیه.ممکنه به خاطر اسکن اطلاعات از دست رفته باشه یا امکان ریکاوری هست؟؟

  1. وقت بخیر
   لطفا دیگه دستکاریش نکنید چون برخی از این نرم افزارهای کرکی قابلیت خراب کردن دارند.
   اگر بعد از فرمت کردن چیزی روش نریختید بله قابل ریکاوری هست.میتونید برای ما بیارید.

 35. سلام.موقع نصب ویندوز اشتباها زدم فرمت پارتیشن.الان زده ۵۰۰گیگ free.آیا میشه ریکاوری کرد هاردمو داروندارم توش بود

 36. سلام من میخواستم با otg اطلاعات گوشبمو ونتقل کنم به هارد اکسترنالم که توش کلی فیلم و عکس سخصی دارم بعد چند تا برنامه nfts و explrer خواست نص کردم الان هاردمو مبسناسه اما توش فقط من یه فایل اندروید میبینم که شامل data هست اطلاعاتم فرمت شده و پاک شده؟
  چیکار باید کنم؟

  1. وقت بخیر
   اگر دیگه فرمتش نکنید و روش چیزی نریزید مطمئنن قابل ریکاوری خواهد بود .میتونید بیارید ایران هارد

 37. سلام دوست عزیز
  شب بخیر
  من میخواستم سیستم عامل مک بوکم و آبدیت کنم به کاتالینا ازم خواست که از مکبوک بکاپ بگیرم روى هارد ایکسترنال و درخواست فرمت داد من متاسفانه فرمت زدم و هاردم فرمت شد،میتونم اطلاعات هاردم و برگردونم؟
  کلى اطلاعات توى هاردم بود که متاسفانه فرمت شد ????

  البته من از مک بوکم روى هارد بکاپ گرفتم
  آیا اطلاعات هاردم قابل برگشت هست؟!!!

  1. حسین عزیز سلام
   بله اگر دیگه اطلاعات دیگری در هارد نریزید قابل بازگشته. در ضمن هیچگونه عمل ریکاوری رو خود هارد انجام ندید. اگرم میدید اطلاعاتی که ریکاوری می‌کنید در هارد دیگری ریکاوری کنید.

 38. سلام، من هارد سیگیت دارم، متاسفانه از یه ارتفاع ۴۰ سانتی خورد زمین. چراغش چشمک زن میشه و تلاش میکنه انگار روشن شه اما نمیشه. چه اتفاقی افتاده؟ ایا درست میشه؟ اگر درست نشه اطلاعاتش قابل ریکاوری هستن؟؟؟

  1. وقت بخیر
   همونطور که در سوالات قبلی بیان کردیم معمولا هاردهای ضربه خورده تعمیر نمیشن ولی ممکنه بشه اطلاعات را ریکاوری که برای اعلام نظر بهتر باید کارشناس بررسی کنه

 39. با عرض سلام و خسته نباشید
  من هارد اکسترنال رو به گوشی وصل کردم کلیه اطلاعاتم پاک شده/ قبل از اینکه متوجه بشم پاک شده داشتم اطلاعات از گوشی به هارد می ریختم و از هارد خارج شدم روز بعد که هارد رو به لب تاپ وصل کردم متوجه شدم همه اطلاعاتم پاک شده / همه اطلاعاتم حیاتی هستش آیا قابل بازگشت هستش/حدود ۹۰۰ گیگ اطلاعات دارم/خواهشا اگه راهی راهنماییم کنید ممنون

  1. پویای عزیز سلام
   با توجه به اطلاعاتی که بعد از پاک شدن داخل هارد ریختید باعث اوورایت اطلاعات قبلی شدید و به همان مقداری که اطلاعات ریختید به همان مقدار هم قسمتی از اطلاعات قبلی بطور رندام به هیچ وجه قابل بازیابی نیستند. اما احتمال اینکه قسمتیش جون سالم بدر ببره هست. حتما باید بررسی بشه و هزینه تست داره.

 40. سلام من هارد اکسترنالم رو به تلویزیون زدم و متاسفانه به اشتباه گزینه ی استفاده از حافظه روی تلویزیون رو زدم
  می خواستم بپرسم حافظش برمیگرده یا خیر

  1. وقت بخیر
   اگر هارد تون قبلش رمز نداشته و بعدش روش چیزی نریخته باشید و دستکاری ناشیانه نکرده باشید بله احتمالا ریکاوری میشه.

 41. سلام اشتباهی دستم خورد و ایکن قفل هارد رو حدف کردم که برای دسترسی به اظلاعاتم از ان استفاده میکردم چیکار کنم؟

  1. وقت بخیر
   یعنی هاردتون رمز داشته و رمزش از بین بردید؟
   اگر این چنین باشه احتمالا دیگه نشه ریکاوری کرد

 42. با سلام و عرض ادب
  متاسفانه من امروز دو تا هارد ۱ و ۲ ترابایتی رو زدم به تبلت سامسونگم و اشتباها هر دو رو فرمت کردم و تمام اطلاعات پرید. با مشورت یکی از دوستانم مه مهندس آی تی هستند هارد ۱ ترابایتی رو با نرم افزار ReconeryMyFiles v5.2.1 و توسط خود ایشان اقدام به ریکاوری کریدیمو بعد از حدود ۱۰ درصد انجام پروسه دکمه skip و سپس save v رو زدیم که تست کنیم بیبیم ریکاوری انجام میشود یا خیر که فایلهای ذخیره شدن بعضا باز میشد و بعضا هم باز نمیشه ولی به هارد ۲ ترابایتی اصلا دست نزدیم و به هیچ کدوم هم هیچ فایلی اضافه نکریم. سوال اول آیا هر دو هارد ۱ و ۲ ترابایتی قابل ریکاوری میباشد؟
  آیا هارد ۱ تراباتی که ما یک ریکاوری ناموفق هم انجام دادیم باز هم قابل ریکاوری میباشد؟
  آگر قابل ریکاوری میباشد من حضورا باید خدمتتون برسم یا میتونم با پیک ارسال کنم؟
  اطلاعات هر دو هارد برای من بسیار مهم می باشد مخصوصا هارد ۲ ترابایتی.
  ممنون از راهنماییتون

  1. وقت بخیر
   اگر اطلاعات ریکاوری شده را روی همان هارد ذخیره کردید که خیلی کار اشتباهی کردید.
   در هر صورت بهتر بیارید تا کارشناسان بررسی کنند.
   میتونید با پیک هم ارسال کنید.

   1. با سلام
    خیر من اطلاعات رو روی هارد ذخیره نکردم و روی لپ تاپم ذخیره کردم. میتونم امرزو من هاردها رو میفرستم خدمتتون؟

    1. سلام.
     بنده هارد adata یک ترا دارم. همیشه به گوشی و لپ تاپ خودم میزدم استفاده میکردم و عالی بود همه چی. دیشب داییم هاردو زده به گوشیش بعد زده به لپ تاپش دیده خالیه هیچی نداره. یه قسمت از یه سریالم ریخته توش. امروز بردم جایی که خریدمش برا ریکاوری خدمات کامپیوتره. یه نرم افزار ۴۵ مگ ریکاوری میخواست بریزه نزدیک ۵۰ دقیقه زمان میبرد. گفت احتمالا سوخته یا مشکل سخت افزاری داره. ولی من خودم یه فایل ۲۵مگی رو از گوشیم راحت و سریع ریختم توش. حالا با این اوصاف ریکاوری میشه یا باید تعویض بشه کلا؟؟ چون گارانتی داره..

    2. بهرام عزیز سلام
     بله قابل ریکاوریه اما قسمتی از اطلاعات شما موقعی‌ای که اون سریال و اطلاعات دیگر را ریختید در هارد موجب اووررایت شدنشون شده (به همون اندازه که سریال ریختید قسمتی از اطلاعات شما هم ازبین برفته). و اینکه باید ببرسی بشه تا ببینیم آیا ایرادات دیگری دارد یا نه .

 43. لطفا پاسخ بدید تا فردا که اگه ریکاوری میشه برا تعویض نفرستمش. چون دارم دیوونه میشم برا فیلمام و عکسا.ممنونم

 44. سلام، من دوتا sd card دارم که یکیش فرمت شده و اون یکی دیگه تو pc و موبایل خوانده نمیشه و درخواست فرمت میاد وقتی وصل میکنم احتمالا raw شده متاسفانه، من با برنامه safe 365 اسکنش کردم و فایل هامو دیدم اما ریکاورش نکردم فعلا،و اون یکی که فرمت شده اطلاعات جدیدی نریختم روش. من فقط عکس‌ها ‌و فیلم‌ها رو میخوام میتونم جفتشون رو با این برنامه بازیابی کنم!؟؟ تروخدا جواب بدید ممنون

 45. سلام خسته نباشید
  نامزد من یک هارد اکسترنال قدیمی هیتاچی داره با ظرفیت ۱T
  از این هارد قدیمی ها که به برق وصل میشه و به اصطلاح هندلی هست، من میخواستم چند تا از فولدر های روی هارد رو برای همیشه فرمت کنم، اطلاعات کافی نداشتم که چجوری پاک بشه که واقعا هیچ زمان برنگرده ، به همین دلیل به حرف خود نامزدم اطمینان کردم که چجوری اینکار رو انجام بدیم! اما از اونجایی که ایشون یه جورایی خیلی توی این مسائل pc وارد هستند من احتمال میدم که شاید سرمو شیره مالیده! حالا کاری که ما کردیم برای پاک کردن همون ۳/۴ تا فولدر این بود که اول از اسم فایل های مورد نظر عکس گرفتیم بعد پاکشون کردیم، بعد به تعداد فولدر هایی که پاک کردیم ، دوباره فولدر ساختیم دقیقا به همون اسم هایی که از روش عکس گرفته بودیم، تعدادی عکس ریختیم داخل هر کدوم و بعد دوباره پاک کردیم، این کارو ٣،۴ بار انجام دادیم و برای بار اخر هرکدوم از فولدر ها رو کشیدیم انداختیم تو هم ، (البته برای جلب اطمینان من ، ایشون تعدادی عکس بیشتر دوباره به این فولدر ها اضافه کرد) برای مثال فولدر الف ، داخل فولدر ب ، س تو الف بعد و برای بار اخر پاک کردن ، ایا با این کار بازم امکان بک اپ گرفتن از اون فولدر ها هست؟
  ممنونم

  1. آمیتیس عزیز سلام
   اولا که خیلی پیچیده‌اش کردید، دوما اونجایی که می‌گید عکس گرفتم متوجه نمیشم از چی عکس گرفتید؟ شما کافی بود فولدر هارو پاک کنید و مقدار باقی‌مانده حجم هاردتونو با فیلم یا هرچیز دیگری پر می‌کردید و پاک می کردید. همین.

   1. سلام ممنون بابت ریپلای
    منظور از این که گفتم عکس گرفتیم این بود
    فکر کنید با گوشی موبایلتون از اسم اون چند تا فولدر مورد نظر عکس بگیرید! مثلا اسم فولدر ها بود ،
    Tavalodddd , bagh1 , September 2018
    نامزدم گفت برای این که مطمئن بشی از روی اسم هاش عکس بگیر تا وقتی میخوایم دوباره همین فولدر هارو بسازیم ، دقیقا اسمش مثل خودش باشه نه کم نه زیاد، که دیگه اگه خواستیم حتی بک اپ بگیریم اطلاعات اصلی و اولیش نیاد با این کار
    امیدوارم متوجه شده باشید
    با این اوصاف که فرمودید خیلی پیچیده شده ، امکان بک اپ گرفتن از همین فولدر هایی که عرض کردم هست؟
    توجه کنید که ما این کارو ۳،۴ بار انجام دادیم

 46. با سلام و وقت به خیر
  موقع مرتب کردن اطلاعات هارد اکسترنال تعدادی از فیلم هایی که برای پسرم بود و از بچگی اش ضبط شده بود یک سری مشکلات پیش اومد براش و نمی تونستم اجراش کنم و خطای render می داد. در واقع فیلم ها بودند سرجاش اما قابل اجرا نبودند. تو اینترنت که گشتم گفتند از دستور cmd ویندوز chkdsk رو اجرا کن خوب میشه. اما وقتی اجرا کردم همه فیلم هایی که قابل اجرا نبودند رو پاک کرد. به نظرتون می تونید فیلم ها رو برگردونید؟ در واقع کلا ببرید به زمانی که هنوز مرتب سازی نکرده بودیم و فیلم ها قابل پخش بود؟
  ممنون

  1. وقت بخیر
   بهتر بود این دستور اجرا نمیکردید.ولی هنوز هم شاید امید باشه برای ریکاوری
   بهتر هارد برای ما بیارید

  1. سلام حسین عزیز
   نمیدونید برنامه چه نوع فرمتی رو هاردتون اعمال کرد؟ بعد از آن سعی بر ریکاوری یا ریختن فایل نکردید؟

 47. سلام ببخشید من اشباهی هاردم رو فرمت کردم و یه فایل ١۵ گیگی روش ریختم و بعد با برنامه easus اومدم ریکاوری کنم که ارور پولی بودن داد من الان چکار باید بکنم؟؟ امیدی هست ؟؟میشه لطفا زودتر جواب بدید ؟؟

  1. دانیال عزیز سلام
   متاسفانه احتمال ریکاوری اطلاعات شما پایین است. بدلیل اینکه شما اطلاعات را اوورایت کردید. اگر خواستید می تونید بیارید ما چک کنیم اما هزینه تست بهش میخوره و باید با پذیرش هماهنگ کنید.

 48. سلام
  من بعد از نصب ویندوز ۸ اومدم یه restore point بگیرم تا زمانی که ویندوز به مشکل میخوره ازش استفاده کنم و به صورت پیش فرض روی هاردم قرار داده بود و امکان تغییر نداشت بعد از تنظیم نقطه بازگشت هاردم به کل پاک شد و فضای ذخیره سازی از ۱ ترا به ۳۶ گیگ کاهش پیدا کرد حتی بعدش فرمت سریع کردم که فضای ذخیره سازی افزایش پیدا نکرد
  ممنون میشم راهنماییم کنید.

  1. پیمان عزیز سلام
   هاردتون دچار مشکل فریموری پدا کرده و نباید دستکاری بشه. برای بررسی با پذیرش تماس بگیرید.

 49. سلام من هارد رو وصل کردم به گوشی و فرمت شد
  بدش حدود ۱۵گیگ عکس و فیلم ریختم توش
  ایا امکان ریکاوری هست؟

  1. علی عزیز سلام
   متاسفانه هاردتون اوورایت شده اطلاعاتش. اگر اون اطلاعاتو نمی‌ریختید میشد ریکاوری کرد

 50. سلام روز بخیر
  من هارد لپتاپمو عوض کردم و هارد قبلیو به صورت باکس هروقت که بخوام به سیستم وصل میکنم.
  مشکل من اینه که اطلاعاته روی دسکتاپ پاک شده ، میشه برش گردوند؟یعنی کلا میشه کاریش کرد؟

  1. فاطمه عزیز سلام
   خب چه اتفاقی افتاده که پاک شده ارتباطش با هارد اولیه چیه؟ ممنون میشم دقیق‌تر توضیح بدید

   1. هارد اولو با یک هارد بهتر عوض کردم واطلاعات قبلیم روی هارد قبلیرو به صورت اکسترنال با usb وصل میکنم.تا اینجا مشکلی نداره و همه اطلاعاته درایو ها موجوده، اما اطلاعاتو عکسایی که روی دسکتاپه هارده قبلی بوده دیگه نیست؛ چیکار کنم برگرده؟

 51. سلام و خسته نباشی من هاردمو امروز فرمت خواستم بکنم و بدون هیچ اطلاعاتی فرمت کردم تا بتونم توی ps4 فیلم ببینم
  ولی وقتی فرمت کردم همه ی فیلم و فایل هام پاک شد ایا راهی برای بازگرداندنش هست لطفا کمکم کنید.
  باتشکر

 52. سلام من هاردم به تلویزیون وصل بوده پدرم خواسته برنامه ای از تلویزیون ضبط کنه و وقتی تلویزیون گزینه فرمت دستگاه گیرنده (هارد ) رو اورده پدرم اکی کرده الان راهی برای برگردوندن مطالب هست ؟؟ من چیزی روش نریختم فقط چندبار به کامپیوترم وصل کردم.

 53. سلام خسته نباشید
  میبخشید من یه مدت پیش ویندوز لپ تاپم رو عوض کردن واسم و موقعه عوض کردن هاردم رو فرمت کرده بودن و اطلاعات پاک شده
  چندتا پوشه و فایل ورد و پی دی اف داخل درایو d من بود ک من نیاز دارم
  الان من داخل اون درایور چندتا پوشه انتقال دادم
  میخواستم ببینم الان ریکاوری کنم میتونم اطلاعات قبلی رو برگردونم؟ یا چون پوشه جدید انتقال دادم دیگ امیدی نیست
  چون خیلی نیاز دارم 🙁

  1. سلام شایسته عزیز
   امکان انیکه برگرده هست اما ممکنه همش برنگرده. بستگی داره چقدر اطلاعات جدید روی درایو د ریختید هم داره. اگر می‌خواید مطمئن بشید که چند درصد احتمال بازگشت داره دقیق، می‌تونید برای ما بفرسید تا براتون چک کنیم و بهتون اطلاع بدیم.

 54. سلام من هارد اکسترنال ریکاوری کردم الان دوتا پوشه به اسم های lost partition و raw. داره که تکرارین محتوای توش
  خواستم ببینم میشه فایل raw حذف کنم؟

 55. سلام، وقت بخیر
  من میخواستم فایل های ویندوز را روی هارد کپی کنم که متاسفانه در اثر‌ بی دقتی متوجه پیغام مایکروسافت مبنی بر اینکه اطلاعات پاک خواهد شد نشدم، لطف میکنین بگین امکان بازگشت اطلاعتم هستش؟ واینکه ظرفیت هارد من رو فقط ۳۰ گیگ نشون میده درصورتی که ۱ ترابایت هست!
  با توجه به اینکه من ایران نیستم و میخوام اومدنی بیارم واسه ریکاوری آیا گذشت زمان باعث میشه کار خرابتر بشه؟

  1. وقت بخیر
   بستگی به نوع و سطح فرمت اطلاعات دارد.اگر مجدد اقدام به ریختن اطلاعات جدید نکنید و هارد دچار آسیب فیزیکی نشه ، مشکل خاصی پیش نمیاد برای روند ریکاوری.

 56. با سلام من هارد رو وصل کردم ب موبایل ۴۰۰ گیگ اطلاعات شخصیم رو پاک کرد
  خاستم بدونم اگ بعدا اقدام کنیم ب متخصص مشکل‌ نداره قابل بازیابی است یا هرچه زودتر بریم بهتره

  1. وقت بخیر
   اگر مجدد اقدام به ریختن اطلاعات جدید نکنید و هارد دچار آسیب فیزیکی نشه ، مشکل خاصی پیش نمیاد برای روند ریکاوری.

 57. سلام من یه هارد اکسرنال داشتم اون رو با کابل odg
  به گوشی وصل کردم بعد امد قالب من زدم رو ی قالب بعد دیدم داره فرمت میشه ولی زود اون رو از گوشی جدا کردم ولی وقتی وصل میکنم به کامپیوتر میگه فورمت یا cencel الان رفتم میگه ۹۰۰ تومن باید بدی تا برگرده الان تکلیف چیه و قیمتش خوبه یا نه
  صالح از کرمان

  1. وقت بخیر
   قابل ریکاوری هست
   هزینه ریکاوری هاردهای فرمت شده با موبایل کمتر از این قیمت خواهد بود

 58. سلام و عرض ادب

  آیا امکان بازیابی اطلاعات بعد از فول فرمت در ویندوز ۷ وجود داره؟

  تنها یک فایل زیپ شده رو لازم دارم که حجمش حدود ۳۰۰ مگ یا یک فایل تکست که ۳۰ کیلو بایت

  بعد از فرمت هیچ فایلی روی درایو ریخته نشده یک ایمیج از درایو مورد نظر گرفتم درایو ۲۰۰ گیگ

  با نرم افزارهای ریکاوری نشد میگن سکتورها با فول فرمت صفر میشه

  هارد در دسترس نیست فقط ایمیج دارم تا ۵ میلیون میتونم هزینه کنم

  لطفا راهنمائی کنید با تشکر

 59. سلام وقت بخیر
  ۲-۳ سال گذشته هارد وسترن من به دلیل زدن رمز اشتباه فرمت شد البته این موضوع چند ثانیه بیشتر زمان نبرد و حتی من در حین فرمت شدن گزینه کنسل زدم ولی متاسفانه فایده ای نداشت و اطلاعاتم دیگر قابل مشاهده نبود با یک برنامه ریکاوری توانستم نام فایل ها را مشاهده کنم ولی اطلاعات داخل فایل را خیر بعد از مدنی تلاشی برای بازیابی اطلاعات نکردم و اطلاعات جدیدی روی هارد کپی کردم با این شرح حال ایا امکان بازیابی هست ایا ممکن هست اطلاعات هنوز داخل حافظه پنهان هارد باشد ؟
  متشکر میشوم راهنمایی بفرمایید.

 60. با سلام
  من ویندوز ۱۰ خودم رو که ایراد داشت ریست کردم ولی اشتباها با انتخاب گزینه ای تمامی درایوهام فرمت شده ولی من میخواستم فقط درایو c من ریست بشه و اطلاعات سایر درایوهام پاک شده من در درایو c نرم افزار ریکاوری نصب کردم ولی اطلاعاتی رو که برگردونده فرمتش مشخص نیست ، آیا راه دیگه ای داره؟

  1. وقت بخیر
   اگر اطلاعات ریکاوری شده را روی همون هارد و درایو ذخیره کرده باشید، کاریش نمیشه کرد.

 61. سلام
  من هنگام نصب ویندوز درایو دیگه رو فرمت کردم و ویندوز روهم روی همون درایو کامل نصب کردم بعد فهمیدم الان تمام اطلاعات فیلم و عکس پاک شده ایا جای امیدی هست

  1. وقت بخیر
   بستگی به حجم درایو، حجم اطلاعاتی که قبلا داشتید و حجم اطلاعاتی که مجدد روی هارد پر شده دارد.بهتره با تجهیزات بررسی بشه.

 62. سلام من هاردمو وصل کردم به موبایل که یه فیلم ریختم و بعد به تلویزیون زدم دیدم هارد کاملا خالیه و فقط یه فیلم توشه چیکار باید بکنم که اطلاعات قبلیمو برگردونم؟

  1. وقت بخیر
   بهتره دیگه ازش استفاده نکنید و یا چیزی روش کپی نکنید .ممکنه با نرم افزارهای رایگان بشه ریکاوری کرد ، ولی به هیچ وجه پیشنهاد نمیکنیم .اگر اطلاعات مهمی دارید بهتره به یک مرکز بازیابی اطلاعات مراجعه کنید.

 63. سلام من هارد رو به گوشیم وصل کردم و بعد فهمیدم کل اطلاعات هاردم پاک شده…. امکان ریکاوری هست؟

  1. وقت بخیر
   اگز قبل از فرمت رمز نداشته هارد و بعد از فرمت چیزی روش کپی نکرده باشید حتما ریکاوری میشه.

 64. سلام خسته نباشید هاردم بعد از وصل شدن به گوشی فرمت شده امکان ریکاوری اطلاعات هستش؟ شماره تماستون رو میدین؟و هزینه ریکاوری چقدر هستش؟

 65. سلام و عرض احترام
  بنده روی هارد اکسترنالم عکس داشتم و متاسفانه کل هارد را اشتباهی فول فرمت کرده اند و الان هیچ اطلاعاتی توی هارد وجود نداره. میخواستم ببینم امکانش هست بازیابی بشه؟ اسم هارد من WD elements با ظرفیت ۵۰۰ گیگ هست.
  ممنون

  1. وقت بخیر
   اگر هارد رمز نداشته، و بعدش با هارد کار نکردید و چیزی جدید روش نریخته باشید احتمالا ریکاوری میشه

 66. سلام
  من هاردمو با otg به موبایلم وصل کردم و اشتباه فرمت رو زدم و تمام اطلاعات هاردم پاک شد . مدله هاردمم wd هست
  میخواستم بدونم برمیگرده؟
  احتمالش چند درصده?؟
  هاردمم ۲ ترابایته ولی اطلاعاته توش شاید یک چهارمه هاردو پر کرده باشه
  هزینش خیلی میشه؟

  1. وقت بخیر
   اگر بعد از فرمت شدن مجدد روش اطلاعات نریخته باشید بله حتما ریکاوری میشه .هزینه بعد از بررسی اعلام میشه

 67. سلام وقت بخیر
  متاسفانه روز گذشته لپ‌تاپ من دیگه روشن نشد و پس از مراجعه بهم گفتن ویندوز پریده!
  از تمام اطلاعات بک‌آپ گرفتن، دوباره ویندوز نصب کردن و اطلاعات رو مجددا وارد کردن
  اما الان متوجه شدم بخشی از اطلاعات وجود ندارن
  امکان ریکاوری وجود داره؟

 68. سلام‌روز بخیر.من هارد اکسترنال دارم همیشه به تلوزیون وصل کردم بالامیومد.هفته گذشته هم‌به تلوزیون هم به گوشی وصل کردم اما نیومد بالا زد فرمت نمیدونم کدومش باعث اینکارشده.الان بالبتاب امتحان کردم دیگه نمیاره بالا.میزنه فرمت کنیم.من اطلاعات شخصی توشه لازمشون دارم.هیچ عملیاتی هم روش انجام ندادیم .امکان داره درست شه که فرمت نکنیم؟؟یا اطلاعاتم برگرده؟شمافقط تهران نمایندگی دارین؟شهرستان هستم. شیراز یا بوشهر محل معتبر نمیشناسین معرفی کنین؟

 69. باسلام
  من یکسری ویدیو های گوشیم (ایفون) رو که با کابل به سیستمم بود به هارد اکسترنالم انتقال دادم و ویدیو های گوشی رو پاک کردم .بعدش من برای کار دیگه ای ctrl+Z زدم روی سیستمم و چون هنگ کرده بودم که چی شد و خواستم به حالت قبل برگردونم فک کنم ۲-۳ بار دیگه هم کنترل زد رو زدم و اطلاعاتم که ریخته بودم رو هارد پاک شد .و از طرفی اطلاعات گوشی رو هم پاک کرده بودم .الان میتونم اون ویدیو هارو برگردونم

 70. اگر محبت کنید در خصوص این مشکل راهنمایی کنید واقعا ممنونتون میشم ، بنده در هنگام نصب ویندوز ارور MBR میداد ک ب فرمت gpt تبدیل شه . وقتی سرچ کردم برای رفع این مشکل از فرمان های cmd استفاده کردم .
  Diskpart
  listdisk
  Select disk 0
  Clean
  Convert gpt
  Exit
  که اشتباه بزرگ ک کردم فرمان clean زدم اصلا فکر نکردم پاک کردن کل دیتا هس متاسفانه .
  بعد این دیگه کاری انجام ندادم تا راحلی پیدا کنم برای بازگردادنه. پارتیشن و اطلاعات . واقعا ممنون میشم راهنمایی کنید در این خصوص . ایا امکان بازگشت کامل ۳ پارتیشن بدون اسیب جدی هس با توجه به این که بعد فرمت هیچ اطلاعاتی یا اقدامی انجام نگرفته

  1. وقت بخیر
   لطفا دیگه بهش دست نزنید و با کارشناسان ما تماس بگیرید تا راهنماییتون کنند.
   ۸۸۸۳۶۱۰۶

 71. سلام خسته نباشی ببخشید من حدود یکسال پیش فلش ک توی اون عکسای عروسیم بوده روب تلویزیون زدم ک همه عکسام پاک شد دادم به ینفرک ریکاوری کنه ک فلشم وسوزوندالان امکان اینکه بشه عکساروبرگردونیم هست هزینه هم هرچقدرباشه میدم چون خیلی خیلی اون عکسابرام ارزش داره ممنون میشم کمک کنید

 72. سلام ببخشید من هارد یکی از دوستانم و گرفتم تا فیلم هایی درسیو روی کامپوترم کپی کنم متاسفانه هواسم نبود و یه پوشه از توی هارد حذف شد میخوام بدونم میشه این پوشه رو برگردوند…خیلی ناراحتم آخه هارد مال من نبود?

  1. سلام زهرا عزیز
   بله امکانش هست اما به شرطی که اطلاعات جدید روی هارد ذخیره نکنید. چون شما نمیخوایید که اطلاعات قبل تر از اون ریکاوری نشود باید بدونید که چه پوشه‌ای را پاک کردید و زمان ریکاوری به ما یا جایی که برای ریکاوری انتخاب کردید بگویید.

 73. سلام من هارد ۱ ترا wd my passport با تبدیل otg زدم ب تبلتم
  بعد ک رفتم تو مدیریت فایل دیدم ک فرمت شده سریع هارد رو کندم و هیچ چیزی روش نریختم
  آیا امکان داره ک ریکاوری بشه ؟؟؟!

  1. سلام دوست عزیز
   بله اگر چیز جدیدی داخلش نریزید و یا دستکاری نکنید حتما ریکاوری می‌شه. تلفنی با مرکز در ارتباط باشید تا همکارانم راهنمایتون کنن.

 74. سلام من فایل دانلود شده ویندوز رو که ISO بود رو انتقال دادم به هارد اکسترنال و اطلاعات توی هارد کامل پاک شده امکان برگشتش وجود داره؟

  1. سلام رضا عزیز
   احتمالش پایینه بدلیل اینکه بخشی اطلاعاتتون اوورایت شده، اما اگر اطلاعات مهمی داخلش دارید و می‌خواید مطمئن بشید که احتمال بازگشتش دقیق چقدره می‌تونید بیارید کارشناسان ما چک کنند.

 75. سلام. بنده یکی ار درایوهای لپتاب را به اشتباه کوئیک فرمت کردم. فایلی روی اون درایو کپی نکردم ولی متاسفانه تقریبا از ۷-۸ نرم افزار ریکاوری کرک شده استفاده کردم که البته هیچ کدوم نتیجه ندادند. آیا امیدی به بازیابی اطلاعات (یا حداقل بخشی از آنها) وجود دارد. از راهنمایی تان سپاشگزارم.

  1. زهرا عزیز سلام
   اگر دستکاری نشده باشه و آسیب وارده زیاد نباشه بله میشه. می‌تونید بیارید کارشناسامون چکش کنن.

   1. سلام
    روز بخیر،هاردم سوخت و برای بازگردانی اطلاعات مجبور ب جراحی هارد شدم،حجم فایل های ریکاوری شده درست است ولی حالا یکسری از اطلاعاتم شامل عکس و فیلم ها پخش نمی شوند… مشکل از ریکاوری است؟؟؟

    1. سلام پوریا عزیز
     بله، بستگی به تکنیکی که برای ریکاوری به کار گرفته شده داره.

 76. سلام و عرض ادب
  من یه مدت پیش هاردم رو اشتباهی فرمت کردم…
  موقع فرمت گزینه ی quick format رو زدم و از اون موقع چیزی هم روش کپی نکردم
  ایا هاردم با اینکه رمز داره ریکاوری میشه؟؟

  1. محمدامین عزیز سلام
   بله اگر تا الان هم چیزی روش نریختید یا دستکاری خاصی نکردید بله قابل ریکاوری هست. در رابطه با استفاده از برنامه های ریکاوری (در رابطه با مورد که فرمودید مشکلی نباید پیش بیاد) اما در کل اگر اطلاعات مهمی ندارید امتحان کنید چون کافیه یه مرحله رو اشتباه کنید تا به کل اطلاعات بپره.

 77. و اینکه اگر با نرمافزار های ریکاوری امتحان کنم و فایل های ریکاوری شده رو روی هارد کپی نکنم مشکلی پیش نمیاد؟

 78. من هارد لب تابم رو به هارد اکسنار تبدیل کردم و الان دست دوستمه میتونه اطلاعات قبلی هارد رو که پاک کردم بازیابی کنه و نگاشون کنه

 79. سلام من تعداد کمی عکس به صورتRwبا دوربین کلنن گرفتم که به اشتباه دیروز فرمت کردم و مقداری دیگر عکس گرفتم امکانش هست عکس های فرمت شده با ریکاوری برگردند????

 80. با سلام و عرض ادب
  سوال داشتم از محضر شما
  اینکه بعد از ریکاوری هارد ، فایل به دست امده با پسوند RDF هست و قابل مشاهده نیست به چه دلیل هست ؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 81. سلام میخواستم بدونم میشه هارد رو چند بار ریکاوری کرد؟
  هارد رو ریکاوری کردن ولی بعضی از فایلا پخش نمیشه و خراب ریکاوری شده امکان اینکه دوباره ریکاوری بشه و اون فایلا برگرده هست؟

  1. زهرا عزیز سلام
   در صورتی که دستکاری ناشیانه و یا اطلاعات ریکاوری شده دوباره روی اون ریخته نشده باشه امکانش هست. البته ابتدا باید بررسی بشه.

 82. سلام خسته نباشید بنده هارد اکسترنال دارم و با وصل کردن اون به گوشی باعث پاک شدن اطلاعات مهمی شدم با فرد باتجریه ای درمیان گذاشتم و ایشون ریکاوری کردن کل اطلاعات بازگشت ولی تنها به روی کامپیوتر قابل دیدن هستن فایل ها چون قبلا اونها رو روی تلویزیونم میدیدم چه مشکلی هست که دیگه روی تلویزیون دیده نمیشن؟

 83. سلام من هارد و یک فلش رو به تلویزیون زدم و ناخواسته گزینه فرمت رو زدم و پاک شده به نظرم، این فیلم‌ها و عکسها خیلی برام مهم هست آیا قابل باز گشت هست؟

  1. سلام مجتبی عزیز
   اگر دستکاری نکنید و اطلاعات جدیدی روشون نریزید بله قابل بازگشت هست. می تونید بفرستید کارشناسا بررسی کنند و قیمت دقیق و مدت زمان لازم برای کارتون رو بهتون اعلام کنند و در صورت تمایل کارتون استارت بخوره.

 84. سلام من هارد اکسترنالم رو به موبایل وصل کردم و به پیام فرمت توجهی نکردم وقتی به لبتاب وصل کردم دیدم فرمت شده. هاردم ۴ترا بود و تقریبا پر و چیزیم دوباره روش نریختم.احتمال برگشت اطلاعاتم چقدره؟

  1. مینو عزیز سلام
   اگر دستکاری نکنید یا اطلاعات دیکری روش نریزید احتمال بازگشت اطلاعاتتون بالاست. میتونید بیارید کارشناسان دقیق بررسیش کنن

 85. سلام و عرض ادب
  ما یه هارد ۱ ترا ترنسند داشتیم که چند سال قبل در اثر افتادن از روی کیس کامپیوتر اطلاعاتش پاک شد بعد اون رو بردیم بیرون برای ما تا یه حدی اطلاعاتش رو بازیابی کردند و دوباره از همون هارد استفاده می کردیم تا اینکه یکدفعه هارد دیگه رو روشن نشد البته قبل از این اتفاق چندین بار برای اتصال به کامپیوتر با مشکل مواجه شدیم و اذیت می کرد بردیم بیرون طرف گفت هیچ راهی نداره و الان چند سالی میشه که یه گوشه از اتاق افتاده میخواستم بپرسم که آیا احتمال بازیابی اطلاعات وجود داره در صورتی که قبلا هم هارد براش مشکلی پیش اومده و ریکاوری شده هر چند سالی هم از اون اتفاق میگذره البته این رو هم اضافه کنم چون هارد خراب شده بود ما برای کنجکاوی هارد رو باز کردیم و خواستیم ببینیم که درونش به چه صورت هستش

 86. سلام دوست عزیز
  خیر اگر راهی هم بود شما با باز کردنش جهت کنجکاوی خراب کاری رو کامل کردید.
  موفق باشید

 87. با سلام
  من یک هارد اکسترنال یک تربابایتی دارم
  خواستم فرمت سیستم را عوض کنم ولی اول اطلاعاتش را روی هارد اینترنال لپ تاپم ریختم.
  بعد فرمت کردم .
  بعد دوباره فایل را روی هارد ریختم.
  الان می گوید باید فرمت کنم قبل از اینکه استفاده کنم.
  بکاپ هم ندارم.
  فرمت قبلی NTFS(DEAFULT) فرمت الان EXFAT
  حجم اطلاعات:تقریبا ۷۰۰ گیگ
  آیا امیدی هست؟یا شما می توانید ریکاوری کنید؟
  ممنون

  1. سلام دوست عزیز
   اگر دست کاریش نکنید احتمال ریکاوری شدنش هست. در هر حال باید بررسی دقیق بشه.

 88. سلام. ببخشید من یه هارد اکسترنال دارم. امروز میخواستم با روش CMD و وارد کردن کد CONVERT *: /FS:NTFS /X هاردمو فرمتشو به NTFS تغییر بدم. اما وسطاش حواسم نبود CMD رو بستم. الان هاردم هیچ فایلی رو نشون نمیده اما توی مای کامپیوتر وقتی داره حافظشو نشون میده مثل قبل هست که ۷۰۰ گیگش پر بود و ۱۶۰ گیگش خالی…..چیکار کنم؟ توروخدا کمکم کنید خیلی اطلاعات مهمی توش داشتم..چطوری درستش کنم؟

  1. سلام دوست عزیز
   بهتره که دیگه دستکاریش نکنید و بیارید بچه های ما چکش کنن. ایشالله که اطلاعاتتون برمی‌گرده.

 89. سلام- آیا میشه فقط یک پوشه رو ریکاوری کرد؟ یا فقط باید ی درایو رو انتخاب کرد برای ریکاوری؟!

 90. سلام من هاردم به گوشی وصل کردم همه اطلاعات فرمت شد چندتا عکس از گوشی ریختم داخلش بعد فهمیدم اطلاعات قبلی پاک شده عکس جدید پاک کردم امکان برگردوندد اطلاعات قبلی هست حجم اطلاعات جدید که پاک کردم کم تر از قبلی ها

  1. حسین عزیز سلام
   احتمال داره بخشی از دیتاتون اوورایت شده باشه، الان دیگه اطلاعات جدید روش نریزید تا بشه بیشترین میزان اطلاعات رو ریکاوری کرد.

 91. سلام من نمیدونم اطلاعاتم فرمت شده یا خودش پاک شده دونستنش در برگردوند اطلاعات تاثیر داره

  1. سلام دوست عزیز
   بله تاثیر گذاره در هر حال چون نمی‌دونیم چی شده باید حتما بررسی بشه تا وضعیتش دقیق مشخص بشه.

 92. سلام من یه هارد ۱ ترا مای پسورد دارم که بعد از اینکه رو تلویزیون هوشمند اندروید دار وصل کردم پیام فرمت داد و منم نمیدونستم و فرمت کردم بعد که رو کاکپیوتر وصل کردم چون فایل هارد نمایش داده نمیشد تو مای کامپیوتر از طریق راهنمایی گوگل unlocated رو پارتیشن جدید درایو ررو پی سی بهش دادم و بعد اسکون هارد اومد ولی خالی بود اسلاعاتی روش نریختم ایا امکان بازیابی اطلاعات هست نزدیک ۹۰۰ گیگ اطلاعات داشتم امیدی هست که بشه برگردوند ممنون میشم سریع جواب بدین

 93. سلام وقت بخیر
  من یک هارد جدا از سیستم دارم که به گوشیم متصل کردم و حالا که به لب تاب که میزنم هیچ کدوم از فایل هام نیست به جز یک پوشه Android همین طور شرایط بردن برای یه فرد متخصص ندارم و از مطالب سایت شما همچنین بخش نظرات متوجه شدم هاردم تغییر فرمت داده چطور باید درستش کنم و فایل هام رو برگردونم هنوز با هارد کاری نکردم فایل جدیدی هم داخلش نریختم لطفا راهنمایی م کنید

  1. سلام دوست عزیز
   متاسفانه در این زمینه نمی‌تونیم آموزش ارائه بدیم، زیرا مراحل طولانی بوده و در یک کامنت جمع نمی‌شه. می‌تونید با متخصصین ما تماس بگیرید راهنمایی‌تون کنن

 94. سلام یه هارد ۴ ترا دارم موقع پارتیشن بندی ۲ تراشو پارتیشن کردم
  الان هم اطلاعات مهمی دارم روش
  بدون این که فرمت کنم چجوری میتونم اون ۲ ترا دیگه رو اضافه کنم

 95. درود و سپاس از اینکه پاسخگوی تمام کاربران هستید و این قابل تقدیره.
  مستحضرید که هاردهای اکسترنال، از ابتدا تعدادی فایل و پوشه متعلق به برند هارد دارند که حجم ناچیزی هم دارد. مثل هارد سی گیت بنده که بعد از جعبه گشایی و نصب به کامپیوتر وجود داشتند. اما پس از انتقال همه آنها به داخل یک پوشه در خود هارد، پس از دقایقی ناپدید شدند. آیا آنها فایلهای مهمی هستند که نبودشان باعث مشکل میشود؟ دلیل این اتفاق چه بوده است؟ و آیا قابل بازگشت هستند؟
  و اینکه فورمت هارد اگر exfat باشد، با فرمت ntfs درایوهای ویندوز به مشکل برنمیخورد؟ برای فرمت هارد کدام فرمت را پیشنهاد میکنید؟
  سپاس فراوان از شما بزرگوار
  پاینده باشید

  1. منصور عزیز سلام، ممنونیم از شما
   در جواب سوالات شما باید بگم خیر مشکلی پیش نمیاد، بطور دیفالت این اتفاق می‌افته. بهترین فرمتی که می‌تونید انتخاب کنید NTFS است.

 96. سلام خسته نباشید من هاردم و به کنسول وصل کردم و اشتباهی گزینه گیم فرمت بو انتخاب کردم بعدش گزینه آورد گفت واسه هاردت توی کنسول اسم بزار بعدش دیدم فضا شده ۰ هاردم فرمت شده اطلاعاتش برگردونده میشه؟?

  1. محمد رضای عزیز سلام
   بله متاسفانه وقتی هارد رو به دستگاهی جز کامپیوتر وصل می‌کنید بدلیل اختلاف بین فرمت ها ممکنه دستگاه خودبخود یا ناخواسته توسط کاربر فرمت بشه. بله اگر دستکاری نکنید قابل بازگشت هست

  1. با سلام
   اگر هاردتون آسیب فیزکی مثل ضربه خوردن یا نوسان برق داشته است ، بهتره دیگه وصلش نکنید و به یک متخصص مراجعه کنید .اگر خرابی هد یا بدسکتور داشته باشید ممکنه خرابی بیشتر بشه با هر بار وصل کردن هارد.

 97. سلام خسته نباشید هاردم فرمت شد هیچ چیزی توش نریختم و الان دارم با نرم افزار dick drill اطلاعات را ریکاوری میکنم یه سوال داشتم اطلاعات ریکاوری شده را توی همون هاردی که ریکاوری شده بریزم یا تو یه هارد دیگه؟ چون هاردم ۲ ترا هستش و حدود ۸۰۰ گیگش پره و هارد دیگه ای ندارم که توش ۸۰۰ گیگ بریزم اگه میشه راهنمایی کنید ممنون میشم خییلی واسم مهمه خواهش میکنم

  1. سلام دانیال عزیز
   خیر بهتره که اطلاعاتی که ریکاوری میکیند رو یک جای دیگه ذخیره کنید زیرا ممکنه اطلاعاتی که ریکاوری میکنید به هر دلیلی خراب ایا اطلاعاتی که میخوایید نباشه و اگر رو همون هارد بریزید شما دارید اطلاعات اوورایت می‌کنید و اونوقت اگر لازم باشه نمیتونید به متخصص برای بازیابی مججد مراجعه کنید.

   موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 12 =

ایران هارد

مرکز بازیابی اطلاعات هار و سرور

سوالی دارید؟

زنگ بزن یا شماره‌ات رو بزار تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند :)

اطلاعات تماس

© ایران هارد ۲۰۲۲ | استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلا مانع است | طراحی و سئو با ☕ توسط: Edux