Skip to content

ریکاوری پارتیشن حذف شده

5
(1)

 

فرآیند فرمت کردن یکی از روش‌های مورد استفاده است که به طور کامل اطلاعات یا پارتیشن‌ها را از بین می‌برد. این فرآیند بسیار کاربردی است زیرا به شما اجازه می‌دهد تا مقدار زیادی از اطلاعات ناخواسته را پاک کنید. یکی از دلایلی که ما را مجبور به فرمت کردن پارتیشن می‌کند حمله ویروس‌ها به پارتیشن است که می‌تواند خسارت‌های جبران ناپذیری بوجود بیاورد.

با این حال اکثر مردم از فرمت کردن برای محافظت از اطلاعات شخصی و محرمانه خود استفاده می‌کنند. اما گاهی ما به اشتباه یک پارتیشن را به جای دیگری فرمت یا پاک می‌کنیم. در مقاله امروز ایران هارد، شما با علت‌های رایج حذف شدن پارتیشن و نحوه ریکاوری پارتیشن فرمت شده یا حذف شده آشنا خواهید شد.

 

علت‌های رایج حذف شدن یا از دست رفتن پارتیشن‌ها:

اگر پیغام خطایی دریافت می‌کنید که در آن بیان شده است که پارتیشن پاک شده است، طبیعی است که اولین سوال شما این باشد که “چه اتفاقی افتاده است؟” چند عامل وجود دارد که موجب پاک شدن پارتیشن‌های هارد می‌شود:

  • پاک کردن‌های تصادفی: حتی متخصصان هم دچار مشکلات مدیریت هارد می‌شوند، شما هم ممکن است دچار اشتباه شوید و به صورت غیر عمد و خیلی اتفاقی پارتیشتن را پاک یا فرمت کنید.
  • خرابی اطلاعات: گاهی اوقات جدول پارتیشن می‌تواند توسط ویروس‌ها و عملیات ناقص هارد آسیب دیده باشد که می‌تواند موجب پاک شدن پارتیشن شما شود.
  • قطع برق: افزایش یا کاهش ناگهانی جریان برق و حتی قطع برق می‌تواند موجب غیرقابل دسترس شدن هارد شود.
  • بدسکتور: بخش‌های بدسکتور روی هارد ممکن است مانع از این شود که پارتیشن توسط سیستم عامل شناخته شود.

خبر خوب این است که اگر پارتیش هارد فرمت شده، اطلاعات مهم شما قابل ریکاوری هستند. هر دلیلی که باعث شده پارتیشن هارد پاک شود با متخصصین ایران هارد تماس بگیرید و بصورت رایگان مشاوره کنید.

 

چرا در بازگردانی پارتیشن فرمت شده یا حذف شده زمان مهم است؟

به طور معمول وقتی که یک پارتیشن حذف می‌شود شما می‌توانید تنها در صورتی که در این فضا اطلاعاتی درج نشده باشد و به عبارت بهتر بازنویسی اطلاعات انجام نشده باشد پارتیشن را ریکاوری کنید. درغیراین صورت شما موفق به بازگردانی پارتیشن فرمت شده یا حذف شده نخواهید شد. هر چه بیشتر از سیستم خود استفاده کنید، احتمال اینکه بخش‌های هارد شما با اطلاعات جدید رونویسی شوند بیشتر می‌شود.

شما ممکن است برای ریکاوری پارتیشن فرمت شده خود برنامه‌های بازیابی اطلاعات را امتحان کنید اما این برنامه‌ها می‌توانند عملکرد متفاوتی داشته باشند و آن چیزی نباشند که تبلیغ می‌کنند. در نتیجه اطلاعات شما به راحتی از بین خواهد رفت.

ایران هارد در این سناریوها موفق به ریکاوری و بازگردانی پارتیشن حذف شده ۹۹ درصد از مشتریان خود شده است. در صورت تمایل و نیاز به کمک شما می‌توانید با کارشناسان مرکز بازیابی اطلاعات ایران هارد تماس بگیرید و اقدام به ریکاوری پارتیشن فرمت شده و بازگردانی پارتیشن حذف شده خود کنید.

 

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز 5 / 5. میزان امتیاز 1

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود

اجازه دهید این پست را بهبود ببخشیم

Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
مطالب مرتبط

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *