بازیابی اطلاعات هارد سوخته | تعمیر هارد سوخته | مرکز تخصصی ایران هارد Skip to content
خانه » ♻️بازیابی اطلاعات » 🔥آیا اطلاعات یک هارد دیسک سوخته (خراب) قابل بازیابی است؟ – تعمیر هارد سوخته

🔥آیا اطلاعات یک هارد دیسک سوخته (خراب) قابل بازیابی است؟ – تعمیر هارد سوخته

فهرست و عناوین مقاله

زمان مطالعه 6 دقیقه
4.7
(171)

بعد از این که متوجه می‌شوید هاردتون دچار آسیبی شده اولین فکری که به ذهنتان می‌رسد این است که آیا اطلاعات یک هارد دیسک سوخته قابل بازیابی است؟ چگونه می‌توانیم اطلاعات یک هارد دیسک سوخته را بازیابی کنیم؟ بازیابی اطلاعات هارد دیسک ممکن است اما روش خود را دارد. در این مقاله تصمیم داریم درباره هادر دیسک سوخته و آموزش بازیابی اطلاعات آن صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

بازیابی اطلاعات هارد دیسک خراب – سوخته

چگونه هارد سوخته را بازیابی کنیم

 

امروزه هارد دیسک‌های اکسترنال، قلب اطلاعات انسانی محسوب می‌شوند. هارد دیسک‌ها نه تنها حافظ اسرار و خاطرات خانوادگی و شخصی فرد هستند بلکه در بیشتر مواقع موقعیت شغلی فرد در گرو حفظ و نگهداری از آن‌ها قراردارد. اما اتفاق یک بار رخ می‌دهد، در چندین سال شاید یک بار هارد دیسک شما بسوزد. چه اتفاق وحشتناکی! حال این سؤال ایجاد می‌شود، آیا اطلاعات یک هارد دیسک خراب قابل بازیابی است؟

برای درک بهتر این موضوع بهتر است به دو نکته حائز اهمیت توجه کنیم:

 

1-‌ اول این که هارد سوخته‌ای وجود ندارد مگر این که آتش سوزی رخ داده باشد تا بتوان گفت که هارد سوخته است و بعد بتوانیم از واژه بازیابی اطلاعات هارد سوخته استفاده کنیم (درواقع شما با مشکل عدم شناسایی هارد مواجه هستید). بهتر است زمانی از این جمله استفاده کنیم که برد هارد سوخته باشد. چون در حقیقت هیج قطعه‌ای از هارد نمی‌سوزد!

2-‌ از جمله مواردی که باعث خرابی هارد دیسک می‌شود می‌توان به نوسانات برق یا برعکس زدن سوکت برق یا Power هارد دیسک اشاره کرد. در این صورت دو نشانه برای خرابی هارد دیسک ها پدیدار می‌شود:

 • بلند شدن دود از هارد دیسک
 • روشن نشدن هارد دیسک

در هر دو مورد مورتور‌های هارد دیسک به هیچ عنوان گردش نخواهند کرد. البته عدم گردش موتورهای هارد دیسک دلایل دیگری نیز دارد، اما در صورتی که مطمئن باشیم برد هارد خراب یا سوخته است می‌توان گفت دلیل اصلی این دو مورد است.

چرا هارد دیسک میسوزد و یا خراب میشود؟

هارد دیسک نیز همانند سایر قطعات الکترونیکی به خودی خود خراب می‌شود و حتما نمی‌توان گفت که ضربه خوردن باعث خرابی هارد دیسک‌ها شده است. هارد دیسک‌ها نیز دارای یک طول عمر هستند که این طول عمر را می‌توان بین 3 الی 5 سال تخمین زد. البته طول عمر هارد به نحوه نگه داری و حفظ هارد دیسک نیز بستگی دارد.

متداولترین دلایلی خرابی و یا سوختن هارد دیسک

آیا هارد سوخته دیگر درست نمی‌شود

 

یکی از شایع‌ترین علل سوختن هارد این است که فرد کابل برق منبع تغذیه را به صورت اشتباه به هارد وصل کرده است و گاهی اوقات به علت مشکل منبع تغذیه یا توسط شوک الکتریکی حاصل می‌شود. وقتی که به هارد برق زیادی وارد می‌شود چه مشکلی پیش می‌آید؟ ورود برق زیاد به هارد منجر به آسیب دیدن PCB یا برد هارد که روی شاسی هارد نصب شده می‌شود. برد هارد نقش مهمی را در هارد دیسک ایفا می‌کند و اگر آسیب ببیند می‌تواند مشکلات مختلفی را به وجود بیاورد. برد هارد یک کنترل کننده است که در پشت هارد واقع شده و جریان برق را کنترل می‌کند.

هنگامی که هارد کار می‌کند، جریان برق از برد هارد عبور و بعد وارد هارد می‌شود. به این ترتیب، موتور اسپیندل شروع به چرخش می‌کند و هدهای خواندن و نوشتن می‌توانند حرکت کنند. دستورات خواندن و نوشتن از طریق برد به هارد منتقل می‌شود. به همین علت است که برد هارد در عملکرد نقش مهمی دارد. در یک هارد دیسک فقط PCB احتمال سوختن دارد. متاسفانه برد می‌تواند به دلایل مختلفی از جمله فرسایش، افزایش گرما و غیره خراب شود.

از نشانه‌های سوختن PCB می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بوی سوختگی: اگر از هارد خود بوی سوختگی عجیب و غریبی می‌شنوید پس احتمالا برد هارد شما سوخته یا آسیب دیده است.

گرم شدن خیلی سریع: هنگامی که هارد کار می‌کند حرارت ثابتی ایجاد می‌شود. اگر هارد شما سریعتر از همیشه گرم می‌شود پس احتمالا برد کنترلر هارد شما آسیب دیده است.

کند شدن هارد: وقتی که هیچ خطایی نمایش داده نمی‌شود اما هاردتان کند شده، این نشان می‌دهد که چیزی در هارد شما آسیب دیده است، در این حالت باید PCB مورد بررسی قرار گیرد.

عملکرد ضعیف کامپیوتر: قطع شدن برق یا شوک‌های الکتریکی (افزایش و کاهش ناگهانی جریان برق) می‌تواند آسیب جدی به PCB وارد کند.

صدای کلیک عجیب و غریب: همانطور که می‌دانید یکی از موثرترین روش‌های تشخیص خرابی فیزیکی هارد شنیدن صدای کلیک کردن یا غژ غژ است. اگر چنین صدایی از هارد خود می‌شنوید این بدان معناست که برخی از خرابی‌های فیزیکی از جمله شکسته شدن برد در هارد شما رخ داده است.

درایوهای شما در هنگام بوت ظاهر نمی‌شود: اگر هارد اینترنال دارید سیستم عامل شما از طریق آن بوت می‌شود. بنابراین اگر سیستم شما بوت نمی‌شود و درایوها ظاهر نمی‌شوند ممکن است مشکلی در مدار هارد شما به وجود آمده باشد.

توقف چرخش هارد: به طور کلی هنگام خواندن یا نوشن اطلاعات از هارد، پلاتر هارد دیسک می‌چرخد. بنابراین اگر هارد شما نمی‌چرخد ممکن است به این علت باشد که هارد برق دریافت نمی‌کند و در این وضعیت برد می‌تواند مشکل اصلی باشد.

متداولترین دلایلی که باعث خرابی و یا سوختن هارد دیسک میشوند عبارتند از:

1-‌ اتصال اشتباه هارد دیسک به کابل برق پاور یا همان منبع تغذیه که بیشتر در هارد دیسک‌های اینترنال اتفاق می‌افتد و باعث سوختن و در اکثر مواقع بلند شدن دود از هارد دیسک می‌شود.

2-‌ نوسانات برق در پورت USB سیستم‌های خانگی و یا لپ‌تاپ‌ها

3-‌ وجود اتصالی هنگام برخورد قطعات فلزی و رسانا که بیشتر در هارد دیسک‌های اکسترنال اتفاق می‌افتد و در نتیجه جک USB و برد هارد دیسک آسیب می‌بیند.

4-‌ قطع اتصال هارد دیسک‌های اکسترنال در زمان جدا کردن و یا وصل کردن هارد دیسک

5-‌ خرابی و سوختن برد هارد دیسک‌ها در اثر ریختن مایعات بر روی آن‌ها که بیشتر برای لپ تاپ ها رخ می‌دهد.

6-‌ حرارت بیش از اندازه که بیشتر در مواقع استفاده هارد دیسک در محیط‌های گرم ایجاد می‌شود و باعث خرابی برد و حتی سایر قطعات فیزیکالی هارد دیسک می‌شود.

 

پیشنهاد می‌کنیم:  ریکاوری هارد بدسکتوری

نحوه بازیابی اطلاعات سوخته در هارد دیسک

حال نوبت به آن رسیده تا ببینیم چگونه می‌توان بازیابی اطلاعات هارد دیسک را امکان‌پذیر ساخت.
توجه داشته باشید که نحوه بازیابی اطلاعات هارد دیسک به مشکل ایجاد شده، بستگی دارد. هارد به دو صورت فیزیکالی و لاجیکالی خراب می‌شود. از قسمت‌های فیزیکالی هارد دیسک می‌توان به قطعات مکانیکی و فیزیکی هارد دیسک مانند: موتور هارد دیسک، هِد، دیسک یا همان پلاتر که اطلاعات بر روی این قسمت ذخیره می‌شود اشاره کرد.

قسمت‌های لاجیکالی هارد دیسک شامل سیستم عامل و نرم‌افزارهای هارد دیسک که مهم‌ترین قسمت آن فریمور هارد دیسک است، می‌باشد. فریم‌ور هارد دیسک می‌تواند به تنهای موجب خرابی تمامی اجزای سیستم هارد دیسک شود. خرابی فریم ور یعنی خرابی مغز هارد برای کنترل عمل نوشتن و خواندن اطلاعات.

اگر حتی قطعات فیزیکالی هارد دیسک خراب نشده باشد اما فریم‌ور دچار خرابی و نقص شده باشد، هارد دیسک نشانه‌هایی از خود بروز خواهد داد. که در نگاه کاربر یا افراد غیر متخصص مبنی بر خرابی مکانیکی و فیزیکالی هارد است.

اگر اطلاعات‌تان مهم است، این کار را به تکنیسین‌هایی بسپارید که حداقل هزاران بار هارد دیسک‌ها را تست و بازیابی کرده‌اند. چرا که بازیابی اطلاعات هارد دیسک سوخته و خراب در اکث اوقات می‌تواند بسیار پیچیده باشد. این کار اصلاً کار مهندسین نرم‌افزار یا بیزینس‌هایی که خدمات کامپیوتری را ارائه می‌دهند نیست.

پیشنهاد می‌کنیم مطلب: چرا نباید از خدمات بازیابی اطلاعات ارزان و غیر‌حرفه‌ای استفاده کنید را بخوانید.

نکاتی در خصوص بازیابی اطلاعات هارد سوخته

اگر راه‌های مختلفی را برای حل مشکل بازیابی اطلاعات هارد سوخته امتحان کرده‌اید و نتیجه مطلوبی را نگرفته‌اید به نکات زیر توجه کنید. زیرا ممکن است در هزینه تعمیر یا ریکاوری هارد تاثیر گذار باشد.

 • بازیابی اطلاعات هارد سوخته کار ساده ای نیست و باید توسط متخصصین با تجربه انجام شود.
 • تجهیزات پیشرفته‌ای برای بازیابی اطلاعات وجود دارد که عملاً بدون آن‌ها بازیابی اطلاعات هارد دیسک امکان پذیر نیست.
 • Clean room استاندار محیطی برای باز کردن درپوش هارد دیسک‌ها است. این محیط عاری از هر گونه ذرات گرد و غبار است. در صورتی که درپوش هارد شما در هوای آزاد باز شود مطمئن باشد اطلاعات شما نابود خواهد شد. چرا که سطح پلاتر و هد بسیار کم است و وجود ذرات گرد و غبار باعث گیر کردن هد بر روی سطح پلاتر می‌شود و شکافی عمیق را در دیسک ایجاد می‌کند که در نهایت بازیابی اطلاعات هارد دیسک سوخته را غیر‌ممکن می‌سازد. به جرأت می‌توان گفت که در ایران تنها چند مرکز وجود دارد که دارای کلین روم استاندار هستند.
 • در صورتی که هر گونه علائم سوختن PCB را مشاهده کردید از هارد استفاده نکنید و سیستم خود را خاموش و روشن نکنید.

 • هارد را به واحد برق دیگری وصل نکنید زیرا باعث آسیب بیشتر به هارد می‌شود.

 • کار کردن با هارد باعث آسیب رساندن به موتور و هد خواندن/نوشتن می‌شود، ممکن است پلاتر آسیب ببیند و خراشیده شود.

 • برد یا PCB را با برد سایر هاردها تعویض نکنید حتی اگر یک مدل و فریم‌ویر داشته باشند. زیرا موجب آسیب بیشتر به هارد خواهد شد. برای تعویض برد PCB و بازیابی اطلاعات هارد، کد فریم‌ویر، میکروکد باید کاملا مطابقت داشته باشد و همچنین به ابزار ریکاوری فریم‌ویر خاص و خواننده قطعات برد الکترونیکی که حاوی چیپست MCU تعبیه شده است نیاز دارد.

  بدون داشتن کدهای فریم‌ویر اورجینال و خواننده PCB اروجینال، ریکاوری اطلاعات هارد غیر ممکن است. بسیاری مشتریان سعی دارند خودشان PCB خریداری کنند و تعمیرات را انجام دهند که باعث ایجاد خسارات بیشتر می‌شوند و اصلا بهبودی حاصل نمی‌کنند.

به صورت خلاصه و کلی می‌توان گفت که سه عامل اصلی برای بازیابی اطلاعات هارد دیسک سوخته وجود دارد:

1-‌ متخصص با تجربه

2-‌ تجهیزات روز دنیا

3-‌ Clean room استاندارد

جمع بندی نهایی

در این مقاله به بررسی این سؤال پرداختیم که آیا بازیابی اطلاعات هارد سوخته ممکن است؟ با خواندن این مقاله پی بردیم که اطلاعات یک هارد دیسک سوخته یا خراب قابل بازیابی است اما باید نکات بسیار مهمی را در خصوص بازیابی این اطلاعات رعایت کرد. امیدواریم که این مقاله مورد توجه شما واقع شده باشد.

 

پیشنهاد می‌کنیم:  🥇سوالات متداولی که مشتریان هنگام بازیابی اطلاعات هارد می‌پرسند

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز 4.7 / 5. میزان امتیاز 171

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می‌دهد

Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
مطالب مرتبط

۱۲۸ Comments

 1. سلام و خسته نباشید .

  میخواستم ببینم اگه از هارد اکسترنال فقط برای آرشیو عکس استفاده بشه و حدود ۴ ، ۵ ماهی یبار به سیستم وصل بشه بازم عمرش همون ۳ ، ۴ ساله
  یعنی اگه از هارد استفاده نشه و برداشته باشه امکان خرابیش وجود داره؟

  • سلام وقتتون بخیر
   بله متاسفانه استفاده نکردن زیاد از هارد هم باعث ازبین رفتن خاصیت مغناطیسی آن شده و درواقع برخلاف تصور بسیاری از افراد باعث افزایش طول عمر آن نمی شود.
   پیشنهاد ما به شما اینه که بطور معمولی از هارد استفاده کنید و بیشتر در نگهداری صحیح آن دقت داشته باشید، یه سری به مطلب نکات نگهداری صحیح از هارد بزنید.

 2. سلام هاردم را پیش تعمیرکار بردم و او گفت که هد هارد سوخته و کاری نمی شود کرد خواستم بدانم برای بدست اوردن اطلاعات ان چکار باید بکنم؟

  • سلام وقت بخیر
   حتما که تعمیرکار اشتباه گفته بهتون .هد نمیسوزه مگر در اثر ضربه یا نوسان برق و یا برخی دلایل دیگر به تق تق بیوفته و اوت بشه.
   در برخی موارد بله ممکنه قابل ریکاوری باشه.البته باید به صورت تخصصی توسط کارشناس مربوطه بررسی بشه.

 3. سلام
  وقت خوش
  لپ تاپ بنده مشکل داشت و تعمیر کار به من گفتند هارد سوخته و هارد را عوض کردند.
  آیا امکان بازیابی اطلاعات هارد سوخته وجود دارد?

  • سلام .بله در ۹۰درصد موارد امکان ریکاوری هاردها وجود دارد

   • سلام از مقالات خوبتون ممنونم .
    سوالی داشتم .
    امروز قراره تعدادی از قطعات کامپیوترم رو بفروشم و قطعات جدیدی جایگزین کنم .
    تمام اسناد کاری و عکسهای خانوادگی رو به حافظه جانبی انتقال دادم
    میخواستم لطف کنید بفرمایید که کدوم از قطعات کامپیوتر اطلاعاتم رو حفظ میکنه؟مثل اسناد و صوت و فیلم و عکس و غیره …
    چون شنیدم حتی در سی پی یو هم موندگار خواهد بود

    • میعاد عزیز سلام
     اطلاعات اصلی سیستم صرفا در هارد ذخیره می شوند و با انجام لو لول فرمت تمام اطلاعات از بین خواهند رفت و قابلیت بازیابی نخواهد داشت.

 4. سلام .خسته نباشید.درهارد اکسترنال چند فایل داشتم .موسیقی.عکس.فیلم و غیره . یکی از فایلهای فیلم که مقدارحدود۶۰گیگ هست محو شده .و احتمال میدم هیدن نباشه .میتونم خودم بازیابی کنم یا نه؟؟اگر کار شما هست حدود چقدر هزینه داره .ممنون از راهنمائیتون.

  • اکبر تهرانی عزیز سلام
   برای مورد شما باید خدمتتون عرض‌کنم که ابتدا از هیدن نبودن فایل مطمئن شوید، اگر هیدن نبود احتمالا بطور تصادفی پاک شده. حالا اگر که از زمانی که فایل ناپدید شده روی هارد اقدامات خاصی برای ریکاوری یا ذخیره‌سازی فایل های مختلفی انجام نداده باشید، احتمال بازگشت فایل مدنظر بالاست اما اگر چنین نباشد پروسه بازیابی پیچید‌تر خواهد بود و نیاز به بررسی بیشتر دارد. برای برآورد هزینه دقیق ‌اگر تمایل داشتید می‌توانید هارد را برای ما بیاورید یا ارسال کنید تا بطور رایگان ارزیابی تخصصی صورت بگیرد.

 5. سلام خسته نباشین
  چند ماهی بود هارد من مشکل داشت و همیشه اخطار f1رو موقع استارت میداد .الان یهو هارد رو شناسایی نمیکنه.ممکنه بگین مشکلش چیه و میشه بازیابیش کرد؟

  • سلام
   احتمالا هارد شما مشکل s.m.a.r.t داره

 6. سلام، خسته نباشید
  من چند باری هست که کامپیوترم سیم برقش یکدفعه قطع میشد و کامپیوترم خاموش میشد ، بعد امروز یکدفعه ویندوز بالا نیومد. سعی کردم با سی دی ویندوز بالا بیاد ولی نشد. خواستم ویندوز دوباره بریزم همه درایوها بود بعد یکدفعه نشون داد که هیچ درایوی نیست انگار همه فرمت شده باشه یک انالوکیتد پارتیشن ۵۰۰ گیگ و من ترسیدم و کامپیوتر رو خاموش کردم. ایا اطلاعاتم از دست رفته؟ چیکار باید بکنم ؟ خیلی برام مهمه، تمام فایلهای کاریم روشه.

  با تشکر

  • وقت بخیر
   احتمالا طی نوسان برق هارد شما کرش کرده.در این حالت بله قابل ریکاوری میباشد

 7. سلام
  هارد سیستمم سوخته.
  می خواستم بدونم برای بازیابی با توجه به شرایطی که برای بازیابی گفتید به شما می تونم مراجعه کنم ؟!
  اگر نمیشه مراکز دیگه رو می تونید معرفی کنید ؟!
  و اینکه حدودا هزینه این کار چقدر میشه؟!

  • احمد رضا عزیز سلام
   اولا که هاردتون چه اتفاقی براش افتاده که سوخته، همانطور که تو مطلب هم گفتیم اصطلاح هارد سوخته از نگاه تخصصی درست نبوده و درواقع ما نمی‌تونیم بگیم اوکی هارد هایی که سوخته ۱۰۰٪ ریکاوری می‌شود ابتدا باید مشخص بشه که چیشد که سوخت. ( آتیش گرفت، نوسان برق زد، بردش یهو دود کرد یا این که فقط دیگه بالا نیامد.) به هر حال هر موردی باشه بعد از بررسی اولیه بهتون اعلام می‌کنیم که چند درصد احتمال بازیابی اطلاعات وجود داره .

 8. سلام,ببخشید من موبایلم خاموش شد یدفعه و روشن نشد.گفتن که ای سی سوخته,هاردشم سوخته.امکان ریکاوری هست یا نه؟

  • سلام مطهره عزیز
   نکته اول این هست که ریکاوری گوشی در حال حاضر تخصص ما نیست. اما تجربه میگه گوشی وقتی هاردش می سوزه دیگر اطلاعات قابل بازیابی نیست. من خودم سال پیش گوشیم اینطوری شد و به کل نه تعمیر شد و اطلاعات تونستم برگردونم.

 9. سلام،من از لبتابم برای رندر زیاد استفاده کردم ،بعد ی مدت ارور بلو استک میداد ،که وسط پروژه پایان نامم لبتابم دیگ بالا نیمد،بردم نمایندگی لنوو گفت شاید از هاردته ولی سیستمو سرویس کرد گفت هیچ مشکلی نداره ،فقط گردو خاک گرفته و ویندوز ۱۰ برام ریختن،ولی کلا از اول حس کردم سیستمم نمیکشه این ویندوز و قبلا هشت و یک روش بود عالی بود،بعدفاعم چند ماهی ازش استفاده نکردم تا اینکه دیگ بالا نمیاد،حتی ویندوز میریزم همون وسطش بلو استک میده الان ی ساله درگیرشم،متخصصم متوجه عیب یابیش نشده ،گفت باید ی هارد دیگ برات نصب کنم هارد لبتابتو اکسترنال کنم ،میشه راهنمایی کنید ،واقعا خستم کرده،الانم نیمسوزه ،ده روز ی بار با صلوات بالا میاد ،دست بهش میخوره بلواستک.ممنونم

  • فهیمه عزیز سلام
   ببینید حالا که میدونید مشکل از هارد لپتاپه حتما از اطلاعات مهمتون بکاپ بگیری تا خدایی نکرده یهو هارد به اصطلاح بسوزه و مجبور به ریکاوری بشید. پیشنهاد میکنم یه هارد اس اس دی برای لپتاپتون بزارید که صرفا ویندوز و برنامه های ضرورش روش نصب بشه و بجای سی دی رام یک هارد لپتاپی معمولی جایگزین کنید معمولا خدمات کامپیوتری اینکارو می‌کنند. البته این مورد صعف های خودشو داره که بحثش مفصله ولی سرعت زیادی بهتون میده. یا می‌تونید فقط یه هارد اس اس دی داشته باشید و مابقی اطلاعاتتون روی یک هارد اکسترنال باشه.( و در این مورد باید خیلی مراقب هارد اکسترنالتون باشید و از اطلاعاتتون چند جا بکاپ داشته باشید)

 10. سلام وقت بخیر.هارد من هنگام اتصال به لپتاپ چراغش روشن میشه و صدتی گردش دیسک هم میاد صدایی شبیه فن و لرزش خفیف .
  چیزی که هست درایوش به سیستم اضاف نمیشه؟

  • وقت بخیر
   دلایل اینکه هارد توسط سیستم شناسایی نشه خوب خیلی متعدد هست.اینجوری نمیشه اعلام نظر کرد.بهتر توسط کارشناس بررسی بشه یا توضیحات بیشتری بدید.
   اولین کاری که خودتون میتونید بکنید اینکه کابلتون چک کنید.

 11. سلام وقت بخیر
  ببخشید من از لپتاپم در شرایط هوایی خیلی گرم استفاده کردم به مدت ١ ساعت مشکلی نداشت و خاموشش کردم بعد از ۴ ساعت مجددا روشن کردم دیگه نمیاد بالا .
  همش خاموش و روشن میشه .
  داخل setup رفتم گزینه تشخیص و زدم ، چک کرد میگه مشکل از هارد دیسکه.
  میخواستم ببینم امکان بازگرداندن مدارک خیلی مهم و عکس هام رو داره ؟

  • سلام
   اگر ایراد از هارد باشه بله امکانش هست

 12. سلام وقت بخیر مدل گوشیم هواوی ۵۲۰ چند روز پیش صفحه کلا سیاه شد و عکس یه لگو بالا اومد و دیگه کار نکرد بردیم درستش کنیم گفت هاردش سوخته گفت درست میشه ولی بعد از دو سه ماه دوباره اینطوریه میشه ایا درسته ؟؟

  • عسل عزیز سلام
   متاسفانه در زمینه گوشی نمیتونیم راهنمایتون کنیم تخصص ما نیست.

 13. سلام هاردم به مشکل خورده میخواستم ببینم میشه عکسها و فیلمامو برگردونم؟

  • سارا عزیز سلام
   به چه نوع مشکلی بر خورده، اگر مشکلش خیلی شدید نباشه حتما قابل ریکاوریه. فقط دستکاری یا اطلاعات جدیدی روش ذحیره نکنید.

 14. سلام خسته نباشید هارد اکسترنال من به تلویزیون وصل بود که یهو کلا از کار افتاد رو کامپیوتر هم امتحان کردم اصلا هیچی باز نشد.میخواستم بپرسم باید چیکار کنم ،بخوام بفرستم که خودتون درستش کنید ادرس پستی را بهم میدید.

  • مسعود عزیز سلام
   ببینید وقتی هارد را به سیستم دیگری مثل تلویزیون، ماهواره، کنسول بازی و … وصل می‌کنید برای اینکه بتونه اطلاعات به فرمتی نوشته بشه که دستگاه بتونه آنهارو بخونه هارد شما را فرمت می‌کنه. بله امکان ریکاوری هست فقط اطلاعاتی داخلش نریزید یا دستکاری خاصی نکنید.

   • سلام من حالا باید کجا بفرستم هاردا

    • انشالا بعد از تعطیلات هماهنگ کنید.آدرس و اطلاعات تماس در قسمت تماس با ما موجود میباشد

 15. با سلام بنده یک هارد اکسترنال سیلیکون پاور یک ترابایت دارد الان چند روزی هست که وقتی با کابل usb به لپ تاپ یا کامپیوتر وصل می کنم شناسایی نمیشه درایورها را آپدیت کردم. کابل دو سر usb میخوره ویک بار هم کابل عوض کردم ولی باز هم همین مشکل وجود داره اما چراغش روشن میشه و وقتی کابل رو قطع یا وصل میکنیم، صدای بوق که نشان‌دهنده قطع یا وصل شده است رو میشنوی. توی قسمت دیوایس منیجر نشون میده ولیو وقتی کامپیوتر باز میکنیم به عنوان یک درایو نشون نمیده. نشانه اگر میشه راهنمایی کنید یا به هیچ کشوری با شما تماس گرفته و به من کمک کن

  • وقت بخیر
   هم میتونه ایراد از کانکتر اکسترنال هارد شما باشه و هم میتونه هارد کرش کرده باشده و دچار خرابی فریمویر باشه که در هر صورت باید به متخصص مراجعه کنید .اینها مواردی نیست که شما خودتون بتونید درست کنید.

 16. سلام ببخشید اینطور که شما تو سایت نوشتید هارد من نسوخته ولی نمیخونه هاردا ولی میخواستم بدونم میشه از هارد اکسرنال به جا هارد سوختم استفاده کنم یا نه؟؟؟
  خیلیممنون بابت توضیحاتتون واقعا به دردم خورد
  راستی هاردم برا لپتاپه

  • وقت بخیر
   دوست عزیز دقیقا متوجه مشکاتون نشدم.لطفا بیشتر توضیح بدید
   اگر منظورتون اینکه هارد لپ تاپ تون خراب شده و بجاش میخواید از هارد اکسترنال استفاده کنید باید عرض کنم بعضی مدلها رو میشه و بعضی هارو نمیشه

 17. سلام کامپیوتر من دوتا هارد وصل کردم امروز که روشن کردم یکی از هارد ها رو پیدا نمیکرد جای سیم های پورتشو عوض کردم ولی یکی از هارد ها بالا نمیاد و موقع روشن شدن صفحه سیاه میاد که هیچی توش نیست وقتی هم روی اون یکی هاردم میام بالا اصلا این یکی و شناسایی نمیکنه یعنی درست بود سیستمم هنگ کرد ریست کردم که درست بشه اینطوری شده نمیدونم یهو چش شده و باید چیکار بکنم سیم هاش و چک کردم مشکلی نداره وصل هست کامل ولی چند روز پیش پاور کامپیوترم و عوض کردم البته نمیدونم به اون ربطی داره یا نه

  • وقت بخیر
   احتمالا هاردتون crash ککرده و باید به یک متخصص مراجعه کنید چون با دستگاههای معمولی قابل درست شدن نیست

 18. سلام .من روی سیستمم دوتا هارد ۵۰۰ گیگی دارم ک داخل یکی از این هاردها اطلاعات شخصی و روی دیگری ویندوز و برنامه هامو نصب کردم . مدتیه ک هاردی ک اطلاعا شخصی من داخلش بود بدسکتور شده و اصلا دسترسی کند و طاقت فرسایی ب اطلاعاتم دارم یا گاهی اصلا ندارم و میبینم ک اطلاعاتم پاک میشن . باید چیکار کنم؟ اطلاعاتم خیلی زیاد برام مهمه و میترسم به هرکسی بسپرم برای تعمیر

  • وقت بخیر
   خوشحال میشیم بتونیم بهتون کمک کنیم.اگر مایل بودید میتونید تشریف بیارید در خدمتتون هستیم.البته توی این روزا باید حتما با هماهنگی تشریف بیارید.

 19. سلام خسته نباشید هارد لب تاب بنده موقع کار کردن از حدود یک متری کنترل تلویزیون افتاد روش و همون لحظه خاموش شد بردم تعمییرگاه عوضش کردم هارد جدید گذاشتم میخواستم ببینم اطلاعات هاردی که در اثر ضربه سوخته میشه برگردوند و اگه لطف کنین بگین حدودا چقدر هزینه برداره ممنون میشم ازراهنماییتون
  (اگه امکانش هست به جیمیلم پاسخ و ارسال کنین)
  [email protected] .com

  • وقت بخیر
   در ۸۰ درصد هاردهایی که ضربه میخورند قابل ریکاوری هستند.برای اعلام نظر و برآورد هزینه حتما باید هارد بیارید تا کارشناس بررسی کند.

 20. سلام وقت بخیر سال نو مبارک
  دوست گرامی بنده یک هارد دو ترا دارم که به ال سی دی بدون هیچ مشکلی وصل بود
  ولی روز بعد که ال سی دی رو روشن کردم متاسفانه هارد رو نمی خوند رو سیستم امتحان کردم باز همون حالت ال سی دی بود
  هنگام روشن شدن هارد چراغش و لرزش ابتدای رو می شه متوجه شد ولی اطلاعات و درایوها نصب شده رو اون رو بالا نمیار چیکار باید کرد ایا هاردم سوخته و یا مشکلی دیگری دارد ممنون میشم بنده رو راهنمایی بکنید

  • سلام اقای موسوی عزیز
   آیا روی دستگاه دیگری تست کردید ببینید، پیامی بهتون میده؟ ال سی دی منظورتون تلویزیون هست دیگه؟ ببینید اگر به جای دیگری وصل کردید و باز بالا نیامد احتمالا بر اثر نوسان برق یا ضربه ای ناخواسته بهش آسیب وارد شده باشه( هارد خیلی حساسه) باید دقیق بررسی بشه. اما چنانچه هارد به تعمیر نیاز داشته باشه معمولا توصیه نمی کنیم تعمیر کنید چون هارد دیگه پایدار نخواهد بود.

 21. سلام وقت بخیر
  من حدود سه چهار ماهی میشه که ویندوز لپ تاپو عوض کردم بعد چن هفته دوباره کند عمل میکرد و دیر شارژ میکرد و یهو دیگه ویندوزش بالا نمی اومد(یه صفحه آبی می اومد که می گفت گزینه ctrl+alt+delete بگیریم که بعد از یه ثانیه دوباره همون اخطار رو میداد وقتی این کار میکردیم)الان بابام برده درستش کنن گفتن بورد سوخته و دیگه اطلاعاتش برنمیگرده خیلی اطلاعاتش برام مهمه واقعا نمیشه کاریش کرد؟؟!!

  • یسرا عزیز سلام
   اگر دستکاری ناشیانه نکرده باشند و وضعیتو بدتر نکرده باشند، در صورتی که بتونیم یک برد مشابه برای هارد پیدا کنیم می‌تونیم اطلاعاتو برگردونیم. اما ابتدا باید بررسی بشه تا ببینیم در چه وضعیتیه.

 22. سلام.ایا اگه هارد روشن باشه و از داخل کیس ما افتاده باشه کف کیس و ما اونو باز کرده باشیم و دیسک هاشو دراورده باشیم .حدود یک ترا اطلاعات روی اون باشه.ایا از دیسک که دو دایره هم روی سطح دیسکهای اون کشیده شده یعنی گویا توسط هد خط افتاده هم میشه اطلاعات رو دراورد و بیرون کشید.کلاسوالم اینه علم اونقدر پیشرفت کرده که جایی دیسک داخلی هارد رو تحویل بگیرن و اطلاعاتش رو دربیارن؟ایا دستگاههای پیشرفته اینکار در دنیا موجوده؟در ایران چطور؟.اطلاعات داخلش بسیار ارزشمنده.سپاس

  • ارغوان عزیز سلام
   خیر هیچ جای دنیا تا این حد پیشرفت نکرده. اما حتی اگر هم می‌شد شما با باز کردن و جدا کردن دیسک در فضای نا امن کار را خراب کردید

 23. سلام وقت بخیر
  هاردم سه درایو دارد یکی از رایو ها که عکس و فیلم خانوادگی داخلش بود دیگه در دسترس نیست اما دو تا درایو های دیگه در دسترس هستن . حالا میشه اون عکسها و فیلمهارو بازیابی کرد ؟ با سپاس

  • پروین عزیز سلام
   اگر دستکاری خاصی نکرده باشید بله قابل ریکاوریه.

   • سلام. من یک هارد ۱ گیگ اکسترنال سی گیت دارم که چند روزی هست به مشکل خورده. وقتی به کامپیوتر وصلش میکنم، ویندوز میگه هارد نصب نشد و با سازنده هارد تماس بگیرین برای نصب. موتور هارد هم مداوم کار میکنه تا کامپیوتر روشن هست. در دیسک منیجر هم نشون داده نمیشه. در دیوایس منیجر هم به عنوان یک دیسک ۲ نمایش داده میشه. با کابل های دیگه و رابط مستقیم از هارد به کامپیوتر هم تست کردم، مشکل همچنان پابرجاست. ممکن ایراد از Firmware باشه با توجه به اینکه معمولا مشکلات سخت افزاری همراه با صدا هست که هارد من هیچ صدای مشکوکی نمیده؟ برای بررسی به چه ادرسی باید هارد رو بیارم؟

    • ادیب عزیز سلام
     درست می‌فرمایید اما لزوما ایرادات سخت‌افزاری همراه با صدا نیستند و هاردتون نیاز به بررسی دقیقتر داره تا وضعیتش و سطح مشکل مشخص بشه. شنبه ساعت ۱۰ الی ۲ بعد از ظهر با هماهنگی قبلی پذیرش می‌کنیم. آدرس و اطلاعات تماس در صفحه iranhard.com/contac-us موجوده

 24. سلام.هارد اینترنت کامپیوتر بر اساس نوسان برق سوخت و ازش دود بلند شد.بردم تعمیر گاه گفتن بردش سوخته و هدش هم سوخته.آیا اطلاعاتش قابل بازیابی است؟خیلی اطلاعاتش برام مهم هستن

  • وقت بخیر
   در این مورد تا بررسی نکنیم نمیتونیم اعلام نظر کنیم .

    • مبین عزیز سلام
     چه اتفاقی برای هاردتون افتاده ما خودمون مرکز تعمیر و ریکاوری اطلاعات هارد هستیم.

 25. سلام

  من یک هارد WD My Passport دارم. آخرین باری که ازش استفاده کرده بودم هیچ مشکلی نداشت تا امروز که خواستم به Lap Top وصلش کنم به عنوان یک Drive جدید اضافه اش می کنه ولی درایو باز نمی شه مشکل از Driver نیست چون یک WD My Passport Ultra دارم و اون بدون مشکل باز می شود.
  لطفاً بفرمایید آیا اطلاعات آن قابل بازیابی هست؟

  ممنون

  • سلام نیلوفر عزیز
   بله با توجه به وضعیتی که اعلام کردید، احامالا هارد دچار بدسکتوره و قابل بازیابی است باز برای بررسی دقیق تر می تونید برامون ارسال کنید تا بهتون اعلام کنیم درچه وضعیته

 26. سلام وقت به خیر من زمانی که میخوام ویندوز روی سیستمم نصب کنم درایوهامو بالا نمیاره و زمانی که کابل ساتا رو هم جابه جا میکنم سیستم به صورت خودکار هی ریست میشه مشکل میتونه از هارد باشه و قابل تعمیر هست بسیار اطلاعات مهمی دارم

  • ایلیای عزیز سلام
   بله می‌تونه از هارد باشه و ابتدا باید دید که آیا مشکل بدسکتور هست یا مشکل برد بعد از ان معلوم میشه که آیا براتون ارزش تعمیر داره یا نداره. می‌هونید برامون ارسال کنید تا بصورت رایگان براتون بررسیش کنیم.

 27. سلام وقت بخیر
  من یه هارد wd my ultra passport دارم که تا دیروز راحت به سیستم وصل شد و کار کرد.امروز که وصلش کردم اونو به عنوان درایور بالا میاره گاهی علامت سوال کنارش قرار میگیره.اخرش که شناسایی نمیشه پیغام در صورت نیاز برای استفاده باید فرمت بشه رو میده.با کابل دیگه ای هم امتحان کردم مشکل همچنان هست.
  به نظر شما قابلیت بازیابی و حل مشکل هست ؟

  • سحر عزیز سالم
   هاردتون دچار مشکل سخت‌افزاری شده و برای همین پیغام فرمت می‌دهد. بله قابل بازیابی هستش فقط فرمت را نزنید به هیچ عنوان.

   • خدا خیرتون بده.خیالمو راحت کردین.یک دنیا ممنون

    • من حدودا پارسال لپ تاپ و جایی بردم ویندوز عوض کرد ولی یه درایو واسم گذاشت که همونم دیدم اطلاعاتم نیست ولی بعدش برگردوند..چند وقت پیش متوجه شدم که یه سری فایلام نیست..برنامه ریکاوری نصب کردم که ببینم برمیگرده یا نه مشکلی نداشت لپ تاپ بعدش خاموش کردم فردا که روشن کردم با این پیغام مواجه شدم
     No bootable disk
     Insert disk boot and lress any key
     میشه بگید مشکلش چیع و آیا اطلاعاتم پاک میشه؟

    • فاطمه عزیز سلام
     با توجه به وضعیتی که اعلام کردید از ئارسال تا الان دارید از لپتاپ استفاده می‌کنید و این به این معناست که شما اطلاعاترو تا حالا چندین بار اوورایت کردید و وقتی اطلاعات اووریات می‌شه به هیچ عنوان قابل بازیابی نیست. شما باید همون موقع که اطلاعاتتون برگشت اقدام می‌کردید.

 28. با سلام هاردم در اثر اتصال کابل هنگام انتقال اطلاعات اتصالی کرد و بردش سوخت بردم پیش تعمیرکار برد را تعویض کرد و اطلاعاتم را فرمت کرد و برد را هم گم کرده پیداش نکرد الان میخاستم ببینم میشه با برد مشابه یا هارد مشابه اطلاعاتم را بازیابی کرد چون خیلی اطلاعات مهم دارم

  • محمد عزیز سلام
   باید دید که چه نوع فرمتی روی هارد صورت گرفته اگر فول فرمت نباشد میشه. تماس بگیرید بهتر راهنمایی‌‌تون کنیم.

 29. سلام وقت بخیر هارد کامپیوترم تا امروز مثل همیشه کار میکرد…به علت خاصی هارد رو از کامپیوتر جدا کردم و دوباره وصلش کردم ولی بوت نمیشد تو کیس رو که نگاه کردم دیدم کابل سانتا آب شده و دود بلند شده کابل عوض کردم ولی تا برق به هارد رسید از قسمت ورودی کابل دود بلند شد میخواستم بدونم هارد سوخته؟ اطلاعاتش قابل بازیابی هست؟

  • زهرا عزیز سلام
   سوخته اصطلاح درستی نیست که بخوام بهتون قطعی بگم بله سوخته. اما متاسفانه هاردتون مشکل سخت افزاری داره و اگر بخواید وضعیت دقیق و میزان خرابی را بدونید باید بررسی کنیم. و اینکه به احتمال زیاد اگه شدید آسیب ندیده باشه قابل بازیابی هست.

 30. سلام من یک هاردی داشتم که خیلی عکس داخلش بود عکسهای بچه خام بود الان خراب شده بردیم یعنی دکمه روش روشن میشه ولی اصلا صفحه را بالا نمیاره بعد به یک شرکت متخصص همین امر بردیم ولی یک هزینه گزاف را گفتن باید بپردازیم شما راه حل بهتری اگر پیش روی ما بگذارید ممنون میشیم

  • وقت بخیر
   در این مورد تا بررسی نکنیم که نمیتونیم راه حلی خدمتتون بدیم .بهتره هارد بیارید تا کارشناسان بررسی کنند بعد تصمیم بگیرید.

 31. سلام
  من دو تا هارد رو سیستم دارم یکی از هاردها که ویندوز روی اون نیست تو device manager دیده میشه اما تو مای کامپیوتر دیده نمیشه گاهی هم که دیده میشه یکی از پارنیشنهای اون باز نمیشه و کلا هارد خیلی کند شده و نمیشه اطلاعات رو بک آپ گرفت

  • مهدی عزیز سلام
   متاسفانه هاردتون کم کم داره به رحمت خدا میره

 32. سلام لپ تاپم روی لوگو هنگ میکنه و دیگه بالا نمیاد و قبل از این مشکل هم وارد مای کامپیوتر و فایل ها نمیشد مشکل از چیست ؟ ممکنه هارد و اطلاعاتش از بین رفته باشه ؟ این دستگاه حدود ۱۰ سال عمر داره

  • وقت بخیر
   به احتمال زیاد هارد شما مشکل بدسکتور داره و باید تعمیر بشه
   خیر اگر دستکاری ناشیانه نکنید اطلاعات دست نخواهند خورد و جای نکرانی نیست .

 33. سلام.
  من یک هارد اینترنال ۲ ترا وسترن دیجیتال بنفش ۵۴۰۰ دارم که یهویی صدای (کلیک) هر ۳ ثانیه میداد و ویندوز فریز کرد. بعد ریستارت هم بایوس تو پیدا کردن هارد میموند مگر اینکه هارد رو میکندم از برق و ساتا.
  حتی وقتی تو لینوکس بودم، هارد رو وصل کردم نشناخت و هنوز صدا میداد.
  پاور گرین ۳۳۰ داشتم و میدونستم که برقش کافی نیست (چون کامپیوتر رو که روشن میکردم، گاهی تا چند دقیقه مانیتور پایینش صفحه سیاه فلش میزد ولی بعد چند دقیقه میرفت).
  قبل خراب شدن هم خود به خود حدود ۲۰ تا سکتور بد (Current pending sector count warning) داشت و با لینوکس سعی کردم با badblocks پیداشون کنم تا جداشون کنم (spare pool) ولی حتی ۳ بار اسکن کردن هارد به شکل read-only جمعا باعث ۲۶۴ سکتور بد (در پارتیشن ویندوز) شد که با خاموش کردن fast startup ویندوز (قابلیتی مثل hibernation برای بوت شدن سریع بعد از خاموشی) دیگه سکتور بد اضافه نشد.
  خیلی خیلی ببخشید اگه مطلب طولانی شد، فقط میخواستم کامل توضیح بدم که بهتر علتش رو بفهمید.
  الان هم تعمیراتی میگه بردش احتمالا خراب شده یا سوخته و ۵۰۰هزار تومن خرج داره.
  پ.ن: قیمت نو همین هارد ۱میلیون و ۵۰۰ هزار تومن است، ولی یک ۳۲۰ نو هم کارم رو راه میندازه با ۳۰۰هزار تومن.
  آیا ارزش داره تعمیر کنم؟
  با تشکر

  • اگر فقط تعمیر میخواید و اطلاعات مهمی نداره ارزش تعمیر نداره چون با توضیحاتی که شما دادید و هارد صدا میده احتمال زیاد هد هارد مشکل داره ، نه برد
   در مواردی هم که هد به صدا بیوفته تعمیر جایز نیست و بهتره هارد جدید تهیه کنید
   ولی اگر اطلاعات مهم دارید برای ریکاوری شاید بشه اقدام کرد

 34. سلام خسته نباشید گوشی من سامسونگ گرند۲ خاموش شد و روی لوگوی سامسونگ موند ودیگ روشن نشد ۲ جا بردم فلش کنن گفتن فلش نمیشه و هارد سوخته و باید عوض بشه اگ من هاردمو عوص کنم اطلاعات قبلیم شامل عکس و شمارها پاک میشن؟

  • سلام سارای عزیز
   بله متاسفانه هرچی که داخل حافظه گوشی و نه (هارد) باشه ازبین میره. و اینکه معمولا عوض کردن به اصطلاح هارد گوشی کمی ریسکی هست و ممکنه اصلا جواب نده.

 35. سلام خسته نباشید
  من یه هارد سیگیت اینترنال دارم
  خیلی وقت بود استفاده نمیکردم
  یه قاب با برد گرفتم
  الان مشکل اینه که هارد میچرخه ولی ویندوز هارد رو نمیشناسه
  میشه درستش کرد و آیا بصرفه هستش؟؟

  • وقت بخیر
   سوالتون خیلی کلی هست .
   ممکن همون قاب ایراد داشته باشه.بهتره هارد به صورت مستقیم به سیستم وصل کنید ببینید آیا دیتکت میشه.

 36. سلام علیکم
  هارد روشن میشه و وقتی میخواد دیتکت بشه صدای بیق میده و دیتکت نمیشه
  یعنی روشن میشه ولی توی مای کامپیوتر هیچ دیوایسی اضافه نمیشه
  اطلاعاتش قابل بازیابی هست؟
  چقدرهزینه داره؟
  ظرفیت۲ترا سیگیت

  • هاردهایی که معمولا صدا میدهند ایراد هد دارند.برای تشخیص اینکه بازیابی میشوند و اینکه هزینه چقدر خواهد شد حتما باید توسط کارشناس بررسی بشه.
   بستگی یه میزان خرابی دارد

 37. سلام خسته نباشید من یه هارد وسترن دیجیتال ابی ۵۰۰ گیگ داشتم که سیستم اونو شناسای نمیکرد و من اومدم برد شو باز کردم با برد یه هارد دیگه تعویض کردم باز درست نشد دوباره برد هر هارد به خودش وصل کردم الان هارد وسترن درست شده اما هارد دیگه که ویندوز روش بوده دیگه ویندوز نمیاد بالا روشن میشه صدای دیسک میاد دور میخوره بعد مکس میکنه بعد دور میخوره دوباره واین تکرار میشه ایا این هارد درست میشه قابل بازیابی هست

  • مجتبی عزیز سلام
   من یک سوال بپرسم اول؟ بر چه اساسی برد هارد هارو جابجا کردید مگه هر بردی به هر هاردی می‌خوره؟ با ان تفاسیری که اعلام کردید باید بیارید نگاهش کنیم. (این که میگید صدا دور میده وایمیسه ایراد فنی هستش)

  • سلام و وقت بخیر
   من کیبورد لپ تاپم یهو از کار افتاد بدون هرگونه ضربه یا ورود آب و… مدتی با کیبورد مجازی از لپ تاپ استفاده میکردم
   ب تعمیرکار مراجعه کردم،گفتن نیاز ب سرویس داره بعد کلی اسپری مخصوص زدن روی کیبورد و زیر کلیدها و بعدم استارتش کردن،متاسفانه لپ تاپ روشن نشد و فقط صفحه اول ک آرم ایسوز هست اومد وقتی بازش کردن میگن ک هاردتون مورد داره،میخواستم ببینم آیا اطلاعاتم قابل بازیابی هست خیلی بهشون نیاز دارم کلی پروژه و فیلم و…
   ممنون از راهنماییتون

   • وقت بخیر
    به احتمال زیاد بله

 38. سلام ببخشید هارد من محل usb اسیب دیده و وقتی به لپتاپ وصلش میکنم کار نمیکنه و تعمیر کار تشخیص دادن که بخاطر پورت usb هستش اگه بفرستم برای گارانتی و بنویسم اطلاعاتشو بازگردانی کنید امکان بازگردانی اطلاعات وجود داره؟

  • وقت بخیر
   معمولا شرکتهای گارانتی مسئولیتی در قبال تحویل اطلاعات ندارند و خدماتی ارائه نمیدهند.

 39. سلام و وقت بخیر.هارد اینترنال من امروز کابل ساتا رو تعویض کردم دود ازش بلند شد و دیگه بالا نیاورد.مدتی هم بود سیستم به سختی روشن میشد وقتی برق هارد رو قطع میکردم راحت روشن میشد.

  • وقت بخیر
   لطفا دیگه روشنش نکنید و به یک مرکز تخصصی برای تعمیر مراجعه کنید

 40. سلام وقت بخیر من ی هارد اضافی برا‌Pcوصل کرده بودم ی مدت وقتی وصل بود بالا نمیومد بعد مدتها باز وصل کردم کار کرد و دوباره ب همون وضع برگشته ولی اینبار دیگ حتی وقتی وصله ن میاره ن ایرادی داره کامپیوتر قبلا بالا نمیومد مشکلش چی میتونه باشه

  • دلایل زیادی از جمله بدسکتور

 41. سلام من اطلاعات زیادی درباره این که هارد لپ تابم چطوری سوخته یا اصلا سوخته یا نه ندارم فقط میدونم لپ تابم هاردشو باز نمیکرد تعمیر کاره هم عوضش کرده الان من خیلی ناراحتم چون هر چی تو لپ تابم بود خاطراتم بود 😭 الان چکار کنم ؟؟ من تو شهری هستم که به متخصص ها دسترسی ندارم لطفا کمکم کنید

  • سام وقت بخیر
   مشکلی نیست .هارد تون برای ما ارسال بفرمایید تا کارشناسان بررسی کنند .

 42. سلام خسته نباشید. برای مقاله بسیار مفیدتون ممنون
  هاردم آسیب دیده ویندوز بالا نمیاد سیستم شناسایش نمیکنه من از کامپیورم زیاد استفاده میکردم(گاهی ده یازده ساعت) یه صدای عجیبی هم ازش میاد پیریز های خونمون هم نوسانات برق داره عوضش کردم الان یه سه چهار سالی هست ازش استفاده نمیکنم ولی هنوز دارمش خاطراتم توشه 🙁 میشه اطلاعاتش رو بازیابی کرد؟اگه میشه هزینش چقدره

  • وقت بخیر
   در ۸۰ درصد موارد هاردها قابل ریکاوری هستند .بهتر هارد برای ما بیارید تابررسی کنیم .
   هزینه تعمیر یا بازیابی اطلاعات کاملا بستگی به ایراد هارد دارد که بعد از بررسی مشخص میشه .

 43. سلام وقتتون بخیر من لب تابم چندبار هنگ کرد و اصلا هبچی بالا نیاورد حتی خاموشم نمیشد و مجبور میشدم از برق بکشم الانم که کلا صفحه سیاه بالا میاد این یعنی هاردش سوخته؟ ):

  • وقت بخیر
   یکی از دلایلش میتونه هارد باشه .البته ممکنه ایراد از قطعات دیگر مثل رم یا مادربرد هم باشد

 44. سلام
  هاردی داشتم که روی کیس نصب بود متاسفانه بچه کوچیک چند بار دکمه پاور رو میزنه باعث خراب شدن هارد شده و فقط ۵ گیگ رو میشناسه .الان به اطلاعات اون نیاز دارم آیا امکان ریکاوری هست؟ممنون میشمراهنمایی کنیدد.در قزوین به چند نفر نشون دادم ولی گفتن باید تو خلا باز بشه و از این حرفا که من متوجه نمیشم .ی جای هم رفتم مثل اینکه بردش رو با ی برد دیگه تعویض کرد گفت نمیشه.با این اوصاف ایا میشه اطلاعاتش رو ریکاوری کرد?میشه براتون پست کنم بعد از تعمیر برام دوباره بفرستید؟

  • وقت بخیر
   بله حتما .لطفا هارد برای ما ارسال بفرمایید تا کارشناسان بررسی کنند یا با شماره های شکرت تماس بگیرید.۸۸۸۳۶۱۰۶

 45. سلام من هارد ۲ ترا وسترن دیجیتال دارم
  از روی میز افتاد زمین وقتی وصلش میکنم دیسکش نمچرخه و فقط چراغ هارد روشنه.
  چند ضربه کوچک به هارد زدم دیسکش شروع به چرخش کرد ولی یکسری صدا ازش بیرون میاد.
  خواستم بپرسم ایرادش از چی احتمال میدهید باشه؟
  و اینکه آیا قابل بازیابی هست؟

  • وقت بخیر
   هاردهایی که ضربه میخورند دچار خرابی هد و بدسکتور میشوند .امکان تعمکیر خیلی کمه ولی امکان بازیابی ممکنه باشه که البته باید حتما با تجهیزات و توسط متخصص برررسی بشه

 46. سلام عزیز خسته نباشین لپ تاپ من به علت اتش سوزی ساختمان سوخت اما میخواستم بدونم میشه ریکاوری کرد و
  تمام اطلاعاتم رو برگردوند خواهش میکنم کمکم کنید با تشکر

  • وقت بخیر
   بستگی به شدت سوختگی و اسیبی داره که به هارد وارد شده.در ۵۰ درصد موادر ممکنه بشه اطلاعات ریکاوری کرد .بهتره با تجهیزات بررسی بشه

 47. سلام خسته نباشید ما از دو سه سال پیش که هارد و از فیلم بردارمون گرفتیم از ترس اینکه فیلمهای عروسیمون چیزیش نشه فیملهای میکس رو زدیم فلش‌ ک زیاد از هارد استفاده نشه.تا چند وقت پیش که خواستیم مادر فیملهارو یه نگاه بندازیم که وقتی زدیم به تلویزیون خیلی خیلی سنگین اورد بعد که زدم رو تصاویر رو همون عکس موند بعدی هم نمیرفت یدفعه ای همچیش پرید جوری که انگا ن انگار یو اس بی به تلویزیون وصله در حالی که هم فن کارمیکرد هم چراغش.از یه طرف دیگه ک جستجو دستی میکردیم انگار ی متن انگلیسی میاورد ک فرمت کنید ما دس نزدیم از ترسمون رو کامپیوترم امتحان کردیم چیزی نیاورد.تا اینکه امروز همسرم برد گارانتی از گارانتیش ۶ماه مونده سراون سریع بردیم.به همسرم گفتن هیچی معلوم نیس. امکان برگشتنش خیلی کمه و هزینه داره هزینش عیبی نداره اگه برگرده گفتن اگه ن هم ک ی هارد دیگه میدیم .ما هارد دیگه ب چه دردمون میخوره وقتی تموم خاطرات عروسیمون داخل اونه چیکارمیشه کرد خیلی ناراحتم خواستم بدونم امکان بازیابیش چقد است بنظرتون برمیگرده؟ و شما میتونین برگردونین ؟ مارک هاردمونم adeta.یک تراست.ممنون میشم جواب بدین

  • سلام سیما عزیز
   متاسفم برای اتفاقی که براتون افتاده. ببینید دیگه دست بهش نزنید بیارید کارشناسان ما براتون چک کنن که جواب قطعی اینکه میشه برگرده یا نه را بهتون بگیم. ایشالله که برمی‌‌گرده و دوباره به اطلاعاتتون می‌رسید.

 48. سلام استاد عزیز. نزدیک ۹ سال پیش، کلا سیستم کامپیوترم را عوض کردم. هارد قدیمی ام که از نوع و مدل Maxtor -80GB ATA / 133 HDD هستش ، سال گذشته به اتفاق برادرم خواستیم که اطلاعات داخلش را با استفاده از یک رابط یا کابل یو اس بی به آی دی ای بازیابی کنیم.اما متاسفانه لحظه اتصال کابل به هارد دیسک ، بوی سوختگی را احساس کردیم. به تازگی یک رابط USB 2.0 to SATA/IDE cable را از دیجی کالا را سفارش دادم. اما متاسفانه زمانی که وصلش می کنم ،هیچگونه جریان برقی روی برد هارد دیسک وجود نداره .به هیچ وجه صدای چرخش دیسک هارد نمیاد. آیا بورد هارد ممکنه که عامل اصلی باشه؟ لطفا راهنمایی بفرمایید. خیلی سپاسگزارم استاد عزیز

  • وقت بخیر
   به احتمال زیاد هاردتون سوخته .لطفا بیشتر از این وصلش نکنید چون ممکن شدت آسیب بیشتر بشه
   بهتره به مرکز تعمیر هارد مراجعه کنید

 49. سلام خسته نباشید میر یاسین حسینی هستم

  راستش یه مدتی بود که لپتاپم بعضی از فیلم هارو باز نمیکرد و وقتی باز میکرد سیستم خود به خود ری استارت میشد

  یکبارم از روی دوشم افتاد رو پله

  بعد از اون اتفاق یکبار لپتاپ رو روشن کردم ویندوز بالا نمیومد و صفحه سیاه بود واستادم شارژش تموم شه دوباره روشنش کردم درست شد

  تا امروز که روشن کردم بالا اومد شارژش تموم شد خاموش شد و الان دیگه سیستم بالا نمیاد چراغ هارد چشمک میزنه و دیگه خاموش میشه

  صفحه روشن ولی تیرس

  یکبار هم آداپتور داغ کرد و دیگه کار نکرد گذاشتمش تو فریزر خنک شد دوباره زدم به لپتاپ کار کرد

  میخوام بدونم مشکل دقیقا از کدوم یک از این اتفاقاته

  • وقت بخیر
   با این توضیحاتی که دادید و به دلیل ضربه ای که لپ تاپ داشته به احتمال خیلی زیاد هاردتون خرابی بدسکتور داره و حتما برای تعمیر باید به تعمیرکار متخصص مراجعه کنید

   • با سلام بنده یک هارد اکسترنال Adata یک ترابایت دارم الان چند روزی هست که وقتی با کابل usb به لپ تاپ یا کامپیوتر وصل می کنم شناسایی نمیشه درایورها را آپدیت کردم. کابل دو سر usb میخوره ویک بار هم کابل عوض کردم ولی باز هم همین مشکل وجود داره اما چراغش روشن میشه و وقتی کابل رو قطع یا وصل میکنیم، صدای بوق که نشان‌دهنده قطع یا وصل شده است رو میشنوی. توی قسمت دیوایس منیجر نشون میده ولی وقتی کامپیوتر باز میکنیم به عنوان یک درایو نشون نمیده
    میخواستم بدونم اطلاعات هارد قابل بازگردانی هستن؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید

    • وقت بخیر
     دلایل زیادی باعث شاناسایی نشدن هارد توسط سیستم هست .در ۹۰ درصد موارد قابل ریکاوری هستند

 50. سلام
  من یه هارد اکسترنال ۵ ترابایتی wd دارم که حدودا،یکسال هست خریدمش
  همین امروز از یه فاصله ۶۰ سانتی روی زمین افتاد و بعدش وقتی به لپ تاپم وصلش کردم ، چراغش روشن شد ولی صدای کلیک کردن داد چند بار و بعدش صداش قطع شد و به هیچ وجه هم قابل شناسایی نبود توسط لپ تاپ ،
  میخواستم ، بپرسم
  میتونید کمکی کنید ، اطلاعاتش و بازیابی کنم ؟!
  و آیا برای بازیابی اطلاعات باید یه هارد ۵ ترابایتی بخرم که بتونید هدش رو جابه جاکنید و برای این دستگاه استفاده کنید یا کمتر از ۵ ترا هم‌امکان پذیره ؟! واینکه حتما هارد دیگه هم باید اکسترنال باشه ؟!
  سپاسگزار میشم پاسخ بدین
  شماره تماس
  ۰۹۱۲۴۴۹۵۷۱۲
  محمودیان

  • وقت بخیر
   معمولا هاردهایی که ضربه میبینند هد اسیب دیده و اوت میشه.صدا بخاطر اون هست . اینگه قابلیت ریکاوری داره، بستگی به وضعیت هد هارد دارد که حتما باید بررسی کنیم

 51. سلام ببخشید من قبلا یه بار اطلاعات هاردم پرید همینطور ، بعد دادم یکی برش گردوند هرچند که‌مثلا ۲۰۰ گیگ برگدوند بعد سه بار کپیش کرده بود .(میگم یعنی یه بار دیگم مشکل پیش اومده واسش) حالا من دیروز هاردو وصل کردم به لپتاپم ولی اصلا چراغش روشن نمیشه و بالا نمیاد . اخرین بار که استفاده کردم اوکی بود و مشکلی نبود نه دودی نه چیزی .
  امکان بازیابی اطلاعات هست؟
  کل زندگیم رو همین هارده

  • وقت بخیر
   در ۸۰ درصد موارد بله قابل ریکاوری هست

 52. سلام خسته نباشید. من یک هارد دارم امروز پیچش شل بود. خواستم سفتش کنم. بردش یک زره ترک برداشت هارد دود کرد و کامپیوتر بلا فاصله خاموش شد.

  ایا میشه درستش کرد…

  بعد من یک هارد دیگه دارم که کپی همونه ولی روشن میکنی بوق بوق میزنه. کامپیوتر هاردو نمیخونش میشه برد اون هارد رو روی هاردی که شکسته بندازم لطفا پاسخ دهید!

  • سلام علی عزیز
   باید دقیق بررسی بشه که آسیبی که به هارد اول بر اثر این نوسانی که بهش وارد شدن چقدره و احتمال تعمیرش چقدره. هارد دومم هم هدش آسیب دیده که صدای بوق میده.
   اگر مطمئن هستید که هارد دوم هم عینا با هارد اول یکیه میتونید بیارید شاید در روند تعمیر کمک کنه.

 53. سلام خسته نباشید..چند سال پیش هارد کامپیوترم دچار مشکل شد ویندوز نمیومد بالا و صدای تق تق میداد بردم پیش تعمیر کار میگه سوخته.میخوام بدونم میشه اطلاعات ش رو بازیابی کرد.

  • بستگی به وضعیت هد دارد .باید حتما بررسی کنیم

 54. با سلام یک هارد سیگیت دارم که ناگهان از کار افتاد و دیتکت نشد تقریبا به مدت یک ماه جهت تعمیر جایی که معرفی شده بودند سپرده شد ولی نتیجه ای نگرفتند ظاهر برد سالم است و موتور هم میچرخد آیا امیدی به بازیابی اطلاعات آن هست ممنون.

  • وقت بخیر
   باید حتما هارد بررسی تا ایراد مشخص شود. بدون بررسی نمیتونیم نظر خاصی در این مورد بدیم

 55. سلام وقتتون بخیر. یک سوال داشتم ازتون و اینکه امروز لپتاپمو روشن کردم و حدود ۷ ساعت طول کشید تا به قسمتی برسه که باید رمز بزنم و وارد ویندوز شم. بعد از اینکه رمز زدم هم ویندوز به خوبی بالا نمیاد، آیکن ها همه محو شده، و عملا با ویندوزم نمیتونم اصلا کار کنم. حتی یک کلیک راست ساده هم یک ربع طوب میکشه. در صورتی که شب قبلش هیچ مشکلی نداشت.
  چقدر احتمال داره مشکل از هارد باشه؟ اینم بگم که حدود دو ماه بود قبل این اتفاق که هفته ای یکبار صفحه بلو اسکرین میخورد و ریستارت میشد.

  • احتمالا هاردتون دچار مشکل سخت افزاری مثل بدسکتور شده

 56. با سلام و خسته نباشید
  من یه هارد نو داشتم و فقط برای آرشیو استفاده می کردم می شه گفت بیشتر از چهار بار به سیستم وصل نشده بود ولی امروز موقع وصل به سیستم کلا هارد رو شناسایی نکرد و موتور هارد روشن نشد ( خود سیستم هم روشن نشد بعد از چند بار تلاش روشن شد)
  اگر برد ایراد داشته باشه تعمیر می شه یا برد جدید براش تهیه می شه؟ و بعد از تعمیر برد می شه از هارد مثل سابق استفاده کرد یا باید اطلاعات ریکاوری بشه و از هارد استفاده نشه؟

  من هاردم ۴ ترا وسترن آبی بود ، برای آرشیو چه هاردی پیشنهاد می کنید؟

  ممنون می شم راهنمایی کنید

  • امیر عزیز سلام
   خواهش اولی که ازتون دارم اینه که در یک سیستم دیگر هاردتونو چک کنید ممکنه پاور سیستمتون مشکل داشته بشه اما اگر همچنان روشن نشد دستکاریش نکنید بیارید کارشناسان دقیق بررسی کنن و بهتون وضعیتشو اعلام کنیم.

 57. سلام خدمت ایران هاردی های عزیز. بنده خیلی اهل فن نیستم من دیروز هاردی خشک خرید داخل بسته هارد یه بسته کوچک به انداز یه شکلات هست وپودرمانند. من نمیدونم اون چیه ازدوستان یا مدیران ایران هارد خواهش میکنم بفرمایید این اون بسته کوچک چیست ؟؟؟ یه ادم رو از بی اطلاعی دربیارید؟؟ممنون


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *