ریکاوری هارد بدسکتوری

فهرست و عناوین مقاله

زمان مطالعه < 1 دقیقه
۵
(۱)

معمولا بدسکتور به دلیل ضربه‌خوردن یا نوسانات‌برقی یا تولید‌گرمای بیش‌از‌حد هارد به‌ وجود می‌آید. 

حال چه باید کرد:

اگر شما با یکی از نرم‌افزارهای مربوط به اسکن‌ کردن هارد، دستور Scandisk و یا سایر دستورهای مربوطه را اجرا کنید، نرم‌افزار به شما پیغام خواهد داد که هارد مشکل بدسکتور دارد. در این زمان بهتر است از اطلاعات خود بک‌آپ (Backup) گرفته و درایو موردنظر را فرمت (format) کنید تا مطمئن شوید که آیا مشکل به خاطر خرابی نرم‌افزاری است یا اینکه هارد شما badSector شده است.

اگر درهنگام فرمت کردن هارد دیسک، سرعت انجام کار خیلی پایین بود و پیغام “Badsector Error” یا “Bad or Missing Allocation Units” دریافت کردید این بدان معنی است که هارد دیسک شما به صورت فیزیکی و مغناطیسی مشکل بدسکتور  پیدا کرده و باید رفع شود.

اما اگر شما چنین پیغامی را دریافت نکردید ممکن است که نرم‌افزار یا اطلاعات درایو مورد نظر مشکل داشته باشد.

همچنین به خاطر داشته باشید که بدسکتورگیری هارد با نرم‌افزارهای رایج این‌کار، زیاد مطمئن نیست و امکان بازگشت دوباره بدسکتور وجود دارد.

 

بازیابی اطلاعات هارد بدسکتور:

ریکاوری هارد بدسکتور با بررسی سکتورهای سطح پایین و خراب، همچنین تعیین روش‌های مورد‌نیاز برای بازسازی سکتورهای خراب جهت ریکاوری اطلاعات آغاز می‌شود. گاهی ساختارهای فایل‌سیستم و ماژول‌های موجود به قدری از بین می­روند یا آسیب می‌بینند که باید اطلاعات را به صورت مستقیم از یک یا چند fragment image استخراج کرد.

به عنوان بخشی از فرآیند بازیابی اطلاعات هارد بدسکتور موفق، نتایج بازیابی توسط مشتری بررسی و تایید می‌­شود، سپس اطلاعات بازیابی شده به او تحویل داده‌ خواهد شد.

 

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز ۵ / ۵. میزان امتیاز ۱

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می‌دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.