پشتیبان گیری اطلاعات

پشتیبان‌گیری اطلاعات یا بکاپ گرفتن

به فرآیند ذخیره سازی فایل‌ها و سایر اسناد مرتبط در هارد اکسترنال یا سایر دستگاه‌های ذخیره سازی اکسترنال دیگر یا استفاده از ذخیره سازی ابری یا هر روش مشابه دیگر بکاپ گفته می‌شود. فرآیند بکاپ گیری باید به صورت منظم انجام شود زیرا گاهی تعمیر هارد کامپیوتر و ریکاوری اطلاعات آن به سختی انجام می‌شود.

تیم آمادگی حوادث غیرمترقبه کامپیوتری ایالات متحد (US-CERT) توصیه می‌کند که از قوانین {۱و۲و۳} پیروی کنید. ۳ نسخه از فایل‌های مهم را نگهداری کنید (۱ نسخه اصلی و ۲ نسخه پشتیبان).فایل‌ها را در دو نوع رسانه مختلف برای محافظت از انواع خطرات نگهداری کنید. در نهایت، ۱ کپی را نگه دارید. داشتن یک نسخه پشتیبان قوی، به شما این امکان را می‌دهد که اطلاعات خود را بدون نیاز به پرداخت هزینه‌ای بازیابی کنید.

هنگامی که نسخه پشتیبان کامل شد به طور صحیح درایو را خارج کنید و آن را از دستگاه پشتیبان‌گیر جدا کنید. اگر یک درایو اکسترنال به کامپیوتر متصل باشد درایو اکسترنال نیز می‌تواند آلوده شود. خدمات پشتیبان گیری ابری نیز یک سرویس اقتصادی ارائه می‌دهد که می‌تواند از اطلاعات شما محافظت کند. 

 

پیشنهاد ما به شما برای حفظ اطلاعات، پشتیبان گیری از اطلاعات می‌باشد، که به ۲ صورت امکان پذیر است:

  •  بصورت دستی : در این روش کاربر اطلاعات مهم و مورد نیاز خود را بر روی یک هارد دیگر کپی می‌کند.
  • بصورت اتوماتیک : در این روش می‌توان با استفاده از نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای مخصوص از اطلاعات Backup تهیه کرد. اما ممکن است هزینه زیادتری نسبت به روش دستی داشته باشد ولی روشی مطمئن‌تر و زمان کمتری صرف می‌شود.

 

Facebook
Telegram
Twitter
LinkedIn

مطالب مرتبط

عضو خبرنامه بشید و از اطلاعاتتان محافظت کنید

دیدگاه شما


دیدگاه خود را برای ما بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *