خانه » ✅مطالب آموزشی » ⭐ هزینه تعمیر و ریکاوری اطلاعات هارد اکسترنال – اینترنال و سرور چقدر است؟

⭐ هزینه تعمیر و ریکاوری اطلاعات هارد اکسترنال – اینترنال و سرور چقدر است؟

قیمت بازیابی اطلاعات هارد چقدر است؟

فهرست و عناوین مقاله

احتمالا اگر سر از این مطلب درآوردید سوالاتی مثل: قیمت بازیابی اطلاعات هارد حدودی چقدر است؟، آیا حجم اطلاعات هاردم در قیمت بازیابی اطلاعات تاثیر دارد؟ هزینه ریکاوری هر گیگا‌بایت اطلاعات چقدر است؟ هزینه بازیابی اطلاعات را باید قبل از آغاز کار و در ابتدا پرداخت کنم؟ بابت بررسی و تست هارد برای بازیابی باید پول پرداخت کنم؟ و… ذهنتان را درگیر کرده پس درست آمدید! در این مطلب به آنها پاسخ می‌دهیم.
تعیین هزینه بازیابی اطلاعات هارد دیسک به عوامل زیادی بستگی دارد که در ادامه تک تک آن‌ها را باهم بررسی می‌کنیم. اما بطور کلی بعضی از همکاران ما نرخ مشخصی برای بازیابی اطلاعات و  تعمیر هارد داشته باشند و برخی دیگر نیز نسبت به حجم هارد یا حجم اطلاعات، هزینه بازیابی اطلاعات را تعیین کنند یا برحسب حجم (گیگی). اما ایران هارد هر موردی را نسبت به میزان و نوع آسیب دیدگی هارد و البته با توجه به نرخ ‌نامه اتحادیه صنف فناوران رایانه می‌سنجد سپس هزینه بازیابی اطلاعات را تعیین می‌کند.

انواع روشهای محاسبه هزینه تعمیر و بازیابی اطلاعات هارد

باید بگویم روش‌های نسبتا زیادی برای محاسبه هزینه بازیابی و ریکاوری اطلاعات در داخل و خارج ایران وجود دارد که برخی از این روش‌ها از نظر ما اصلا معقول و با انصاف نیستند بالاخره بخش اعظیم این بحث به سیاست و قوانین شرکت‌ها بر‌می‌گردد که بسیاری از آن‌ها در صنف بازیابی اطلاعات اصلا مجوز ندارن و به قول معروف هرطور دلشان می‌خواهد عمل می‌کنند. در ادامه چند مورد از روش‌هایی که در داخل و خارج از کشور کاربرد دارد را باهم بررسی می‌کنیم. 

 • بر‌اساس مدت زمان صرف شده
 • بر‌اساس مقدار حجم ریکاوری شده
 • دریافت هزینه ورودی ثابت
 • حجم ریکاوری شده + دریافت ورودی
 • دریافت هزینه ثابت برای بازیابی اطلاعات
 • روش پیش پرداخت
 • دریافت هزینه بعد از تکمیل بازیابی
 • شیوه دریافت هزینه ارزیابی و برآورد
 • شیوه ارزیابی و برآورد رایگان
 • شیوه تضمینی هزینه فقط در صورت بازیابی اطلاعات

در ایران هارد تعیین هزینه بازیابی اطلاعات چطور محاسبه می‌شود؟

مشاوره و ارزیابی سریع و دقیق

ما در ایران هارد ارزیابی و امکان سنجی انجام موفقیت آمیز ریکاوری، برآورد زمان و هزینه بازیابی اطلاعات را با سرعت و دقت بالا انجام میدهیم.  چرا ارزیابی برای هر مورد بازیابی اطلاعات لازم است؟ به این دلیل که اگر شما پشت تلفن مشکلی که براتون پیش آمده را به ما بگویید و ما با توجه به تجربه، به شما قیمتی بگیم و وقتی هارد بررسی دقیق می‌شه معلوم بشه که مشکل از جای دیگه بوده و هزینه تغییر کند شما چه فکری با خودتون می‌کنید؟

پس ابتدا مورد شما را دقیق ارزیابی می‌کنیم و بعد از آن دقیق به شما مدت زمان و هزینه مورد نظر برای این کار به شما اعلام میشود تا اگر موافق بودید کاری صورت بگیرد و اگر هم مایل نبودید هارتان را تحویل بگیرید.

 عدم محاسبه براساس مدت زمان صرف شده

شاید از نظر منطقی قیمت شرکتهای بازیابی اطلاعات باید براساس “زمان صرف شده هر کار” باشد، مثلاً شبیه کار یک کلینیک و پزشک جراح در یک عمل جراحی محاسبه شود. و قاعدتاً فاکتورهای مهارت، تخصص، تجربه همچنین استفاده از تجهیزات و تکنولوژی گران قیمت در مبلغ واحد دستمزد در نظر گرفته می‌شود. اما مبلغ کل و نهایی را باید خود متخصص با توجه به نمونههای مشابه تعیین و به مراجعه کننده اعلام کند. عقلانی‌تر از این که مبلغ هر ساعت کار را اعلام کند و باعث گمراه شدن مشتری و نامشخص بودن هزینه در ابتدای کار بشود.

عدم دریافت هزینه براساس مقدار حجم ریکاوری شده

در مواردی که فقط حجم زیادی اطلاعات موجود بوده ولی اشکال خیلی ساده‌ای پیش آمده باشد تناسب بین نرخ بازیابی و کار انجام شده درست نخواهد بود و برعکس. و به نظر می‌رسد هر گونه قیمت گذاری عملیات بازیابی اطلاعات چه سخت افزاری و چه نرمافزاری برمبنای مقدار دادههای بازیابی شده به نحوی متقلبانه است. هزینه بازیابی اطلاعات باید براساس تجهیزات و ابزارآلات و زمان صرف شده توسط کارشناس و متخصص و… باشد و حجم اطلاعات ریکاوری شده چندان با هزینه بازیابی اطلاعات مرتبط نمی‌باشد.

دریافت هزینه بعد از تکمیل بازیابی موفقیت آمیز:

در ایران هارد هزینه بازیابی اطلاعات ثابت و از پیش تعیین شده ولی بعد از پایان بازیابی دریافت می‌شود و در صورت بازیابی اطلاعات با موفقیت کامل، هزینه دریافت می‌‌گردد.

در ایران هارد هزینه بعد از بازیابی کامل گرفته می‌شود(نوع تضمینی):

ما مطمئن هستیم که می‌توانیم دادهها را از هر درایو یا رسانه‌ای که برای ما ارسال می‌کنید بازیابی کنید(البته ما ریکاوری میکنیم معجزه نمی‌کنیم). در حقیقت، اکثر اطلاعات مشترمان چه نرم‌افزاری و سخت‌افزاری موفقیت آمیز است. با این حال، به عنوان تضمین اضافه، اطمینان حاصل کنید که اگر دادههای شما را بازیابی نکنیم، هزینه‌ای نمی‌گیریم. به نظر یک وعده ساده است، اما بسیاری از مراکز هنوز هزینه های غیرضروری را حتی زمانی که شکست می‌خورند دریافت می‌کنند.

شهرت ما برای نتایج موفق و هزینههای مناسب در بازیابی سختافزاری و نرمافزاری است. ما اطمینان می‌دهیم که هر یک از برآوردهای هزینه بازیابی اطلاعات ما کاملاً روشن و واضح است، بدون هزینههای پنهان و عجیب و غریب. ما همیشه بهترین شیوه کاری را برای ارائه به شما با پایین‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین قیمت بازیابی ارایه خواهیم کرد.

محدوده قیمت در انواع بازیابی اطلاعات:

هر وضعیت بازیابی هارد دیسک با دیگری متفاوت است: برخی از آنها نیاز به اقدامات نرمافزاری دارند تا کار انجام شود که عمدتاً کم هزینه‌ترند. برخی از موارد بازیابی نیاز به تعمیرات سخت‌افزاری و تجهیزات دارن. برخی موارد هم مانند سرورها و استوریجها با آرایههای پیچیده RAID که هزینههای بیشتری دارند و یا حتی ممکن است نیاز به خدمات سریع داشته باشید یا خدمات در محل سازمان خودتان یا خدمات در ساعات غیر اداری و تعطیلات یا سرویس ریموت از راه دور که هر کدام هزینههای جداگانه و متفاوتی دارند. با تمام این توضیحات، یک مهندس بازیابی اطلاعات باید بتواند فوراً به سوال شما در مورد هزینهها و سایر موارد پاسخ دهد.

اگر مراکزی برای تشخیص هزینه زمان زیادی طلب می‌کنند چند حالت دارد یا این که تسلط کافی به کار ندارند یا برای بازیابی از خدمات مرکز دیگری استفاده می‌کنند و به نوعی واسطه هستند یا هدفشان جذب مشتری و تحویل گرفتن هارد یا رسانه مورد نظر به هر قیمتی است و بعد از گذشت دو یا سه روز مشتری با اعلام هزینه نامعقول و بالا روبرو می‌شود که نهایتاً با مشتری بر سر هزینه به چانه زنی می‌پردازند و گاهاً در صورت عدم توافق نهایی ممکن است آن مرکز اقدام به آسیب رساندن به دیتا یا کپی برداشتن از اطلاعات و امحاء کردن اصل دیتا کند تا در نهایت مشتری به ناچار فقط با آن مرکز مجبور به توافق و پرداخت باج شود و با ادعای این که مشکل پیچیده بوده و غیر از ما کسی قادر به انجام آن نیست، نتیجه نگرفتن سایر مراکز را توجیه می‌کنند.

تعرفه بازیابی اطلاعات هارد دیسک:

 • بازیابی اطلاعات با مشکلات لاجیکالی مثل فرمت یا پاک کردن:

هنگامی که هارد شما عمداً یا اتفاقی فرمت میشود شما میتوانید با مراجعه به شرکت ایران هارد و با هزینهای کمی اطلاعات خود را بازیابی کنید. لازم به ذکر است که وقتی اطلاعات خود را از دست میدهید به هیچ عنوان اطلاعات جدید روی هارد یا حافظه خود کپی نکنید که ممکن است اطلاعات شما غیرقابل بازیابی شده یا هزینه بیشتری داشته باشد. همچنین توجه داشته باشید بازیابی اطلاعات پاک شده براساس نوع رسانه یا نوع فایل متفاوت بوده و در بعضی از موارد خاص مثل بازیابی فیلمها از کارتهای حافظه ممکن است هزینه بیشتری از یک هارد دیسک داشته باشد که در هر صورت همکاران ما پس از اشراف بر آن موارد، هزینه را اعلام می‌کنند.

 • بازیابی هارد دیسکهایی که میان افزار یا فریم وِر آن معیوب است:

اگر کامپیوتر شما پس از خاموش شدن و روشن شدن دیگر هارد شما را شناسایی نمی کند و مشکلات خرابی فیزیکی هم نداشته باشد, این نوع خرابی معمولاً مربوط به فریم ور هارد دیسک بوده و این نمونه از خرابیها نیز پس از بررسی اولیه هارد براساس برند هارد و ظرفیت هارد اعلام هزینه می‌شود.

 • بازیابی هارد دیسکهایی که هد یا موتور اصلی آن معیوب است (جراحی هارد):

در موارد خرابیهای فیزیکی هارد نیاز به تامین قطعه مشابه برای هارد میباشد، سپس عملیات حساس تعویض قطعه معیوب و سپس بازیابی اطلاعات انجام می‌گردد. مثلاً در این موارد برای رسیدن به اطلاعات نیاز به یک هارد Donor یا اهدا کننده است تا هد سالم از یک هارد شبیه به آن از لحاظ مدل و ظرفیت و … تهیه شود که ممکن است هارد مشابه کمیاب بوده و حتی هزینه آن بیشتر از یک هارد نو باشد، سپس جراحی دیسک انجام شده و تعویض قطعه صورت می‌گیرد و اطلاعات بازیابی و تحویل مشتری می‌گردد و البته هزینه کل کار براساس نوع و سایز هارد به مشتری قبلاً  اعلام شده است.

هزینه ریکاوری و بازیابی اطلاعات RAID  و سرور چقدر است؟

این امر تا حد زیادی به آرایه خاص بستگی دارد. عوامل زیادی وجود دارد که هزینه بازیابی اطلاعات RAID را تحت تاثیر قرار می‌دهد. برخی از عواملی که هزینه را بالا می‌برند شامل موارد زیر می‌باشند:

 • تعداد هارد در RAID – هر چه تعداد هاردها بیشتر باشد هزینه بالاتر خواهد بود. تنها با دو هارد، امکان سفارش دو هارد وجود دارد. با این حال با اضافه شدن یک هارد بیشتر این ایحتمال به شش میرسد و با اضافه شدن یک مورد دیگر سفارش حداکثر به ۲۴ عدد میرسد. به دلیل همین رشد نمایی اکثر شرکتها باید هزینه بازیابی برای یک آرایه بزرگ (مانند ۸ هارد در NAS) را افزایش دهند.
 • وضعیت هارد – اگر موضوع فقط یک مشکل ساده مانند کنترلر RAID خراب باشد این موضوع تاثیر چندانی در قیمت ندارد. با این وجود بسیاری از آرایهها دارای هاردهای جداگانهای هستند که نیاز به بازیابی اطلاعات دارند تا بتوانند فرصتی برای بهبود داشته باشند. حتی آرایههایی با افزونگی مانند RAID5 غالبا دارای چند هارد آفلاین هستند که به صورت غیرهمزمان خراب میشوند.
 • نوع آرایه RAID – یک RAID 6 یا RAID5EE نسبت به RAID 5 استاندارد زمان بیشتری برای بازیابی اطلاعات نیاز دارد. پیچیدگیهای اضافه شده در این نوع آرایهها ممکن است در اکثر آزمایشگاهها هزینههایی به همراه داشته باشد. اگر نوع رید غیر استاندارد مانند NetGear X-RAID2 استفاده میکنید احتمال این که هزینه بیشتری پرداخت کنید خیلی زیاد است.

هزینه تعمیر و ریکاوری اطلاعات هارد و سرور بستگی دارد؟

عامل اصلی تعیین هزینه بازیابی اطلاعات، مشکل بوجود آمده در هارد دیسک می‌باشد. به همین دلیل هزینه بازیابی اطلاعات هارد دیسک بعد از بررسی و عیب‌یابی هارد دیسک مشخص می‌شود. سپس به مشتری اعلام شده و با موافقت مشتری کار بازیابی اطلاعات انجام می‌شود.

۱- نوع سیستم عامل:

ویندوز – مک – لینوکس – اختصاصی و …

۲-  نوع مشکل و میزان آسیب دیدگی:

مشکل لاجیکالی(نرم‌افزاری) – مشکل سخت افزاری –  نیازمند جراحی و قطعه مشابه و…

۳- نوع دستگاه ذخیره‌سازی:

هارددیسک – سرور – استوریج – NAS – RAID – فلش مموری و کارت حافظه موبایل –  کارت حافظه دوربینها

۴- نوع دوربین(برای عکاسان):

دوربین های معمولی – دوربینهای کانن معمول – دوربینهای کانن حرفه‌ای – دوربینهای خاص : هلی شات و گو پرو و فانتوم و…

۵- ظرفیت حافظه و فلش مموری:

۸GB – ۱۶GB – ۳۲GB – ۶۴GB -۱۲۸GB

۶ – ظرفیت هارد:

۰-۵۰۰GB – ۵۰۰GB – ۱۰۰۰GB – ۱TB – ۲TB – ۳TB – ۴TB – ۵TB -۶TB  – ۸TB

۸- نوع خدمات بازیابی اطلاعات:

در محل شرکت – در محل دیتا سنتر سازمان‌ها –  خدمات اضطراری و تعطیلات – خدمات ریموت – خدمات بازیابی اطلاعات در خارج از کشور و …

در پایان دو نمونه تعرفه تعیین هزینه بازیابی اطلاعات که در داخل کشور تدوین شده‌اند را در زیر می‌توانید مطالعه بفرمایید، هزینه خدمات بازیابی اطلاعات شرکت ایران هارد بر پایه فاکتور های فوق محاسبه شده و دریافت می‌گردد که به لحاظ ارتباط منطقی کار انجام شده با هزینه دریافتی متناسب تر و متعادل تر است و به شیوه محاسبه و نرخ نامه اتحادیه فناوران رایانه که بنده محمد سعید قاضی زاهدی هم به عنوان عضوی از کارگروه  تبیین نرخ‌ نامه در آن حضور مداوم و مشارکت داشتم بسیار نزدیکتر است ولی در قیمت و شرایط خدمات ارزانتر و مناسب تر است .

هزینه تعمیر هارد دیسک:

قیمت ریکاوری هارد دیسک حتی گاهی ممکن است از قیمت یک هارد نو بیشتر شود. گاهی ممکن است برای بازیابی اطلاعات هارد دیسک نیاز به جراحی هارد دیسک باشد. متخصصین ایران هارد قبل از اعلام هزینه به مشتری ابتدا هارد دیسک شما را بررسی می‌کنند و نسبت به مشکل هارد دیسک هزینه بازیابی را تعیین می‌کنند. بررسی اولیه هارد دیسک کاملا رایگان میباشد.

زمانی که اطلاعات بازیابی شده و مشتری صحت اطلاعات را تایید کرده باشد، اطلاعات روی هارد سالم کپی می‌شود و در پایان کار هزینه پرداخت می‌شود.

دانلود نرخ نامه تعمیر و بازیابی (ریکاوری) اطلاعات هارد و سرور 

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز ۴.۵ / ۵. میزان امتیاز ۹۵

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می‌دهد

27 پاسخ

 1. من هاردمو بردم یه مرکز دادم تا ریکاوری بشه
  هاردم رو چون با otg به موبایلم وصل کردم فرمت شده
  ولی گفتن ریکاوری پنجاه پنجاست
  درسته؟
  یعنی ممکنه با ریکاوری اطلاعات ۱۰۰ درصد و کامل برنگرده؟

 2. سلام و وقت بخیر امیدوارم که حالتون خوب باشه
  من یک هارد اینترنال داشتم کاملا هم سالم بود حواسم نبوده بازش کردم فکر کنم خلع از آن خارج شده و دیسک ها سنگین شدن و دیگه بالا نمیاره آیا راهی هست تعمیر بشه

  1. سلام محمد عزیز، ممنون
   متاسفانه وقتی بازش می کنید احتمال اینکه هارد ازبین بره خیلی بالاست. اما اینکه حواستون نبود بازش کردید یکمی جای سوال داره.

 3. سلام
  یه هارد دارم که توی نوسان برق معیوب شده
  اگه مشکل نرم افزاری مثل فریمور باشه قیمت تعمیرش چند میشه
  اگه مشکل سخت افزاری مثل اسیب به چیپ هد که با تعویض هد حل مشود چند میشه
  و یه سوال دیگه اگه هارد تعویض هد شود نیاز به ریکاوری اطلاعات دارد یا نه
  مدل هارد
  Maxtor DiamondMax 23 500-GB SATA 3.5″ 500 GB

 4. سلام دوست عزیز
  ببینید ابتدا باید دقیق بررسی بشه تا دلیل خرابی مشخص بشه. معمولا وقی بر اثر نوسان برق خراب میشه ایرادات فیزیکی بیشتر شایع هستن حالا ایرادات فیزیکی از خرابی برد گرفته تا خرابی هد ( که پیچیده ترین حالته)‌ و قیمتشون نسبتا بالاس برای مثلا کل پروسه تعویض هد و ریکاوری میتونه تا ۳ ۴ میلیون تموم بشه براتون ( هد رو تعویض میکنن که بتونن اطلاعات رو استخراج کنن). لازم به ذکر است که تمام هزینه های ما با توجه به نرخنامه اتحادیه تعیین میشه. در هر صورت استارت هزینه های ریکاوری و تعمیر از ۵۰۰ ۶۰۰ تومن هست.

 5. سلام یک هارد اکسترنال wDدارم که شب گذشته هنگام اتصال به لپ تاپ صدا می داد وقابل شناسایی نبود .اطلاعاتش برام خیلی مهمه خیلی خیلی اینجا گفتند قابل بازیابی نیست اما منو راهنمایی کردند که تنها جایی که میتونن کمکم کنند ایران هارد هست لطفا راهنمایی بفرمایید. من شهرستان هستم

  1. سلام کوشا عزیز
   خواهش میکنم، ببینید دیگه سعی نکنید با هارد کار کنید بخاطر اینکه احامالا هد هاردتون آسیب دیده و به همین دلیل شناسایی نمیشه. شما می‌تونید با پست یا تیپاکس هاردتونو برامون ارسال کنید. بعد از بررسی به شما اعلام می‌کنیم که آیا قابل ریکاوری هست یا نه.

 6. سلام وقت بخیر
  بنده یک هارد ۴ ترا وسترن دیجیتال دارم که متاسفانه ضربه خورده . بعد از ایجاد ضربه مشکلی وجود نداشت و فایل ها نمایش داده میشد اما بعضی فایل ها قابل کپی نبودند و هنگام کپی ویندوز هنگ میکرد . بعد از چند روز کلا هارد دیگه شناسایی نمیشه و ویندوز به هنگام اتصال هارد تقریبا هنگ میکنه و حتی ریستارت هم نمیشه .آیا امکان تعمیر یا ریکاوری وجود داره ؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .

  1. سلام سعید عزیز
   امکان تعمیرش برای استفاده دوباره وجود ندارد و فقط و فقط امکان ریکاوری وجود دارد آن هم به شرطی که آسیب وارده بیش از حد نباشه. حتما باید توسط کارشناس بررسی بشه تا وضعیت دقیقش مشخص بشه

  1. سلام وقتتون بخیر
   بستگی به نوع هارد شما و وضعیت هاردتون داره، اگر هاردتون حجمش بالاس مثلا اگر هاردتون ۴ترا باشه فقط هارد مشابه‌تون ۴ ۵ تومن هزینه‌شه و جراحیش حدودا ۳ تومن.

 7. سلام حسته نباشید.
  من هارد رو به لپ تاپ وصل کردم و صدا ازش در اومد ولی فایلی نشون نداد بنظرم مشکل از هدش باشه میخواستم ببینم تعمیر میشه یا اینکه فقط میشه اطلاعات ازش استخراج کرد، لطفا تخمینی هزینه رو بگید؟
  مشخصات هارد: Seagate 1TR

  1. سلام سجاد عزیز

   بله ممکنه مشکل از هد باشه البته لستکی داره چه نوع صدایی هست که می‌فرمایید. اگر اینطور باشه هارد تعمیر شدنی برای استفاده دوباره نیست و فقط ۵۰٪ احتمال این هست که لشه ارش دیتا را استخراح کرد. هزینه حدودا ۴ میلیون به بالاس…

 8. سلام وقتتون بخیر ما هاردمون موقع نصب ویندوز فرمت شد و فرستادیم برا ریکاوری الان میگه ۶.۵ میلیون هزینش شده؟؟
  هارد ۵۰۰ توشیبا بود
  همچین قیمتی واقعا هست یا مارو نیازمند اطلاعاتمون دیده اینجور گفته؟؟
  شما چقد میگیرین برا ریکاوریش؟؟

  1. امین عزیز سلام
   اگر فقط ویندوز فرمت شده باشه خیلی بالاس این هزینه ها حتی برای جراحی هارد هم مقداری بالاس. فکر نمیکنم بیشتر از ۲ تومن بشه باز با این حال باید شرایط هارد بررسی بشه. با کارشناسان و بخش مالی مجموعه تماس بگیری بهتر راهنمایی می‌کنند قیمت ها طبق نرخنامه اتحادیه تعیین می‌شه.

  2. یه بار هواسم نبود موقع تعویض ویندوز همین بلارو سرخودم آوردم و با دستور دیسک پارت کل هاردو فرمت کردم. خیلی راحت با نرم افزار تست دیسک که رو فلش ریخته بودم و بوتیبل بود کل اطلاعات و حتی ویندوز هم برگشت نهایتا چهار ساعت طول کشید

 9. سلام خسته نباشید. یه هارد ای دیتا دارم که الان که بازش کردم دیدم داخلش هارد سیگیته.
  متاسفانه زدمش به هاب usb و بعدش دیگه ظرفیت رو ۰ نشون میده.
  به صدای هارد گوش دادم سالم می‌چرخه و روی سیستم هم انگار شناسایی میشه توی دیسک منیجر اسمش هست ولی نه میشه فرمتش کرد نه چیزی.
  با نرم افزار hdd regenerator خواستم بازیابیش کنم مثل یه هارد که قبلا داشتم و بد سکتور گرفته بود نوشته master boot record damaged
  اطلاعاتش برام چندان مهم نیس به نظر شما ارزش تعمیر داره؟ و برای استفاده مجدد قابل اطمینان هست؟

  1. سلام علی عزیز
   قبل اینکه بازش کنید یعنی کار می‌کرده؟ باید وضعیتش دقیق مشخص بشه، چنانچه ارزش تعمیر برای استفاده مجدد داشته باشه کارشناسامون بهتون میگن.

   1. هاردم سالم بود به یه هاب یو اس بی وصلش کردم که ازش استفاده کنم بعد از اون این بلا سرش اومد و دیگه ظرفیت رو نشون نمیده و هاردم بالا نمیاد.
    قاب محافظ هارد رو باز کردم دیدم داخلش یک هارد سیگیت قرار داره.
    خود هارد وقتی وصلش میکنیم به لپ تاپ صدای چرخشش میاد و هیچ صدای ناجور ناشی از خرابی نداره.
    قطعه تبدیل ساتا به یو اس بی هارد اکسترنال هم انگار مشکلی نداره
    ولی مشخصه که هارد شناسایی نمیشه

    1. ممکنه هارتون unallocated شده باشه برای همین شناسایی نمیشه. این که صرفا از قاب درآوردید دلیل بر خراب شدنش نمیشه. می‌تونید بفرستید کارشناسا بررسی کنن وضعیت دقیقش رو بهتون بگن

 10. سلام و وقت بخیر
  من هارد hhd لپ تاپم (سری ایسوس N) متاسفانه با یک کار ساده مثل کپی پیست کردن از سیستم کرش میکنه. تا حدی صدای خفیف تق تق هم ازش میاد. ظرفیت ۲ ترابایت و از مدلST2000lm007_1R8174 هست. برای تعمیر هارد هزینه ی سر انگشتیش چه مقدار میشه؟
  ممنونم از شما

  1. وقت بخیر
   اگر هارد شما به صدا افتاده ، ممکن مشکل هد پیدا کرده باشه که در این صورت هارد معمولا تعمیر نمیشه یا ارزش تعمیر نداره و بهتر یک هارد جدید تهیه کنید. ولی اگر اطلاعات مهم دارید ممکنه بشه اطلاعات را بازیابی کرد که در این صورت حتما باید وضعیت هارد بررسی بشه تا بتونیم هزینه اعلام کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =

ایران هارد

مرکز بازیابی اطلاعات هار و سرور

سوالی دارید؟

زنگ بزن یا شماره‌ات رو بزار تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند :)

اطلاعات تماس

© ایران هارد ۲۰۲۲ | استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلا مانع است | طراحی و سئو با ☕ توسط: Edux