تعمیر هارد لپ‌ تاپ

تعمیر هارد لپتاپ

فهرست و عناوین مقاله

زمان مطالعه ۴ دقیقه
۵
(۱)

شاید از خود سوال کنید که وقتی که به ما می گویند که هارد لپ تاپ خراب شده است و نیاز به تعمیر دارد یعنی چه؟ خراب شدن واقعی هارد زمانی اتفاق می افتد که در حال استفاده از هارد هستید و به طور ناگهانی کار کردنش را متوقف می‌کنید.  از آنجا که چرخش هارد متکی بر قطعات فیزیکی است که می‌توانند اطلاعات را بخوانند و بنویسند، رایج‌ترین مشکل این است که این قطعات خراب شوند. اگر شما بتوانید چرخش پلیر رکوردها را تصور کنید سریع‌ترین چرخش نمی‌تواند بیشتر از ۷۸ دور در دقیقه باشد در حالی که چرخش استاندارد یک هارد می‌تواند حدود ۵۴۰۰ یا ۷۲۰۰ دور در دقیقه باشد.

ما درک می‌کنیم که خراب شدن هارد چقدر شوکه کننده است. ما هاردهای جدیدی را داشته‌ایم که خراب شده است درحالی که هنوز هاردهایی وجود دارند که بیش از ۷ سال است که بدون هیچ مشکلی کار می‌کنند. به طور معمول هاردها ۳ تا ۵ سال عمر می‌کنند. اما هنگامی که هارد شما خراب می‌شود دیگر مهم نیست که چقدر قدیمی شده باشد.

دلایل خرابی هارد لپ تاپ

متاسفانه شما نمی‌دانید که چه زمانی هارد لپ تاپ شما خراب می‌شود. گاهی اوقات هارد لپ تاپ شما خیلی زود خراب می‌شود و در برخی مواقع دیگر ممکن است سال‌ها طول بکشد. اگر شما از اطلاعات خود بکاپ نگرفته باشید احتمالا برای تعمیر و ریکاوری اطلاعات هارد لپ تاپ خود باید به دنبال یک مرکز بازیابی اطلاعات باشید.

درست است که هارد یکی از ارزشمندترین قطعات لپ تاپ می‌باشد اما در عین حال آسیب‌پذیرین قطعه نیز هست. خرابی یکی از قطعات داخلی هارد لپ تاپ می‌تواند به معنای از دست رفتن اطلاعات مهم شما باشد. خرابی موتور چرخشی، خش خوردن پلاترها به علت خرابی هد، گیر کردن هد باعث می‌شود به راحتی اطلاعات هارد شما از بین برود. علاوه بر خرابی‌های فیزیکی مشکلات نرم‌افزاری مانند خرابی سیستم فایل یا ویروسی شدن می‌تواند موجب مشکلاتی در هارد شود.

ویروس‌ها می‌توانند باعث پاک شدن اطلاعات هارد شما شوند. گاهی اوقات ارتقاء سیستم عامل یا فرمت اشتباه یک پارتیشن می‌تواند اطلاعات را نابود کند و گاهی اوقات اطلاعات به علت عدم شناسایی پارتیشن یا هارد ، سیستم از دسترس خارج می‌شود. برای کاهش خطر از دست دادن اطلاعات باید تعمیر هارد لپ تاپ خود را به مرکزی دارای متخصصین بازیابی اطلاعات و مجهز به کلین روم و ابزارهای پیشرفته مانند ایران هارد بسپارید.

هر کسی که به لپ تاپ خود وابسته است (برای کار یا حتی سرگرم شدن) می‌تواند خرابی هارد را تجربه کند. متاسفانه هیچ هارد لپ تاپی مادام‌العمر نیست و در نهایت روزی خراب می‌شود. هنگامی که خرابی هارد لپ تاپ را تجربه می‌کنید قبل از اینکه بپذیرید تمام اطلاعات خود را از دست داده‌اید با یک متخصص بازیابی اطلاعات مشورت کنید تا ببینید چه کاری می‌تواند کمک کننده باشد.

علائم خرابی هارد لپ تاپ

بسیاری از هارد دیسک‌ها قبل از اینکه خراب شوند علائمی را به کاربر نشان می‌دهند. اگر شما با هر یک از علائم زیر روبرو شدید می‌توانید قبل از اینکه خیلی دیر شود از اطلاعات خود بکاپ بگیرید و در صورت مواجه شدن با خرابی هارد لپ تاپ می‌توانید برای اطمینان از میزان موفقیت تعمیر هارد لپ تاپ و بازیابی اطلاعات آن با مهندسان ایران هارد مشاوره رایگان داشته باشید.

بعضی از خرابی هارد لپ تاپ عبارتند از:

  • صداهای عجیب و غریب مانند کلیک کردن یا غژغژ کردن
  • نمایش خطاها و ارورهای مکرر هنگام اجرای برنامه
  • دیدن رفتارهای عجیب و غریب از لپ تاپ که در برخی مواقع ممکن است به دلیل ویروسی شدن باشد.
  • یکی از علائم جدی‌تر هنگ کردن لپ تاپ می‌باشد که لازم است فورا از اطلاعات بکاپ گرفته شود.
  • صفحه آبی که به صفحه مرگ یا BSOD نیز مشهور است.
  • بوت نشدن لپ تاپ
  • نمایش پیغام “file found not”

خرابی هارد لپ تاپ شما به چه علت است؟

همانطور که قبلا در مقاله مشکلات رایج هارد دیسک اشاره کردیم هارد‌ها به دو دلیل اطلاعات را از دست می‌دهند: یکی خرابی‌های فیزیکی است و دیگری خرابی‌های منطقی. در خرابی فیزیکی هارد یا یکی از قطعات داخلی آن به طور فیزیکی آسیب می بیند و باید قبل از بازیابی اطلاعات، تعمیر هارد لپ تاپ با استفاده از دستگاه‌هایی مانند PC3000 انجام شود. در خرابی منطقی، فریمویر ممکن است خراب شده باشد و دسترسی به فایل‌ها امکان پذیر نباشد که در این حالت هم تاکید کردیم که از ریکاوری توسط نرم‌افزار به هیچ عنوان استفاده نکنید.

علائم خرابی فیزیکی هارد لپ تاپ

از آنجایی که خرابی‌های فیزیکی نیاز به تعمیر هارد لپ تاپ دارند تخمین هزینه تعمیر هارد ممکن است نیاز به بررسی داشته باشد. کند شدن هارد، شنیدن صداهای عجیب و غریب از لپ تاپ می‌تواند دلیل خرابی موتور یا هد خواندن/نوشتن باشد.  توصیه می‌کنیم با شنیدن صداهای عجیب و غریب از لپ تاپ خود بلافاصله سیستم را خاموش کنید و با آن کار نکنید. با متخصصین حرفه‌ای ایران هارد تماس بگیرید تا بتوانید از هر گونه از دست رفتن اطلاعات جلوگیری کنید. ایران هارد با بهره‌گیری از پیشرفته‌ترین فناوری‌های روز دنیا می‌تواند ریکاوری سخت افزاری هارد شما را انجام دهد.

علائم خرابی منطقی هارد لپ تاپ

اگر سیستم عامل لپ تاپ شما بوت نمی‌شود یا فایل‌ها باز نمی‌شوند یا زمان زیادی برای بارگذاری سپری شده است همه اینها علائمی از خرابی منطقی هارد لپ تاپ می‌باشند. شاید فکر کنید که استفاده از برنامه ریکاوری اطلاعات می‌تواند برای حل خرابی‌های منطقی هارد لپ تاپ اقدام درستی باشد ولی خوب است بدانید که استفاده از این برنامه‌ها به رونویسی شدن اطلاعات و در نتیجه از دست رفتن اطلاعات (شاید برای همیشه) منجر خواهد شد. نصب مجدد سیستم عامل می‌تواند فایل‌های کاری شما را بازنویسی کند و آن‌ها را به طور کامل غیر قابل دسترس کند.

تعمیر تخصصی هارد لپ تاپ

حالا شما می‌دانید که علائم خرابی هارد لپ تاپ چیست و در صورتی که با این مشکل موجه شوید احتمالا قصد دارید اقدام به تعمیر هارد لپ تاپ خود کنید. در این مورد بهتر است کار خود را به مرکز تخصصی بازیابی اطلاعات ایران هارد بسپارید. هارد لپ تاپ شما در یک اتاق تمیز کلاس ۱۰۰ باز می‌شود تا یک یا چند قطعه خراب آن تعمیر شود و بتوان با خیال راحت از اطلاعات شما در یک هارد دیگر ایمیج گرفت. این فرآیند ممکن است برحسب قطعه خراب شده حدود ۲ تا ۷ روز طول بکشد. اگر شما هرگونه سوال یا نگرانی در مورد تعمیر هارد لپ تاپ دارید می‌توانید با متخصصان و کارشناسان ایران هارد تماس بگیرید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز ۵ / ۵. میزان امتیاز ۱

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می‌دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.