Skip to content
خانه » 🔧تعمیرات تخصصی هارد » تعمیر هارد کامپیوتر

تعمیر هارد کامپیوتر

فهرست و عناوین مقاله

زمان مطالعه ۲ دقیقه
۵
(۳)

هر کدام از ما در کامپیوتر اسناد کاری یا شخصی خود را ذخیره کرده‌ایم. این اطلاعات روی هارد کامپیوتر ذخیره و گاهی اوقات ممکن است این هارد بر اثر اتفاقاتی خراب شود و این مشکل تبدیل به کابوس بزرگی برای ما خواهد شد. همیشه قبل از خرابی هارد PC علائمی وجود دارد که به کاربر هشدار می‌دهد تا اقدامات مناسبی را جهت تعمیر هارد کامپیوتر انجام دهد. تعمیر هارد کامپیوتر نیاز به مجموعه‌ای از عملیات دارد که تنها از طریق تکنسین‌های با‌تجربه و متخصص قابل انجام است.

علائم خرابی هارد کامپیوتر

همیشه حصول اطمینان از اینکه کامپیوتر در بهترین شرایط کار می‌کند بسیار مهم است، خرابی هارد کامپیوتر می‌تواند فعالیت کاری یا شخصی شما را تا چند روز مختل کند. تنظیم دمای کامپیوتر و حفاظت از هارد اینترنال کامپیوتر از آسیب ویروس‌ها باعث می‌شود که بتوانید از هارد PC خود محافظت کنید. از دست دادن اطلاعات مهم می‌تواند یک نقطه بسیار نامید کننده باشد. بنابراین از کجا بدانیم که هارد کامپیوتر خراب شده است و نیاز به تعمیر هارد اینترنال است؟

در صورت خرابی هارد ممکن است با برخی از علائم زیر مواجه شوید:

  • سرعت کامپیوتر به طور قابل توجهی کند می‌شود.
  • سیستم شما هنگ می‌کند.
  • رنگ صفحه نمایش تغییر می‌کند.
  • فایل‌ها باز نمی‌شوند.
  • فایل‌ها ناپدید دوباره ظاهر می‌شوند.
  • صداهایی مانند کلیک کردن یا غژغژ کردن از کامپیوتر شنیده می‌شود.
  • کامپیوتر به شما اعلام می‌کند که هیچ فضای خالی در کامپیوتر وجود ندارد.
  • ابزار SMART داخل سیستم نشان می‌دهد که خرابی رخ داده است.
  • پیغام‌های اخطار مکرری را هنگام انجام فعالیت‌های معمولی مانند انتقال فایل دریافت می‌کنید.
پیشنهاد می‌کنیم:  تعمیر هارد توشیبا toshiba

اگر هارد اینترنال کامپیوتر خراب شود چکار باید بکنیم؟

وقتی که فکر می‌کنید خرابی در سیستم رخ داده است باید تا جدی نشدن مشکل از اطلاعات سیستم بکاپ بگیرید. شما می‌توانید اطلاعات هارد کامپیوتر خود را روی هارد اکسترنال انتقال دهید یا از ذخیره سازی ابری استفاده کنید که این حالت در صورتی امکان‌پذیر خواهد بود که شما به اینترنت دسترسی داشته باشید.

شما باید مطمئن شوید که اسنادتان در جای امنی ذخیره شده‌اند. بررسی کنید کابل‌های داخلی به صورت مناسبی متصل شده باشند مخصوصا کانکتور پاور SATA، کانکتور پاور ۴ پینه Molex و کابل اینترفیس SATA را چک کنید و مطمئن شوید که هنگام بررسی سیستم به برق وصل نیست. بعد از چک کردن کابل‌ها می‌توانید کامپیوتر را روشن کنید و سلامت سیستم خود و اطلاعات ذخیره شده در هارد را بررسی کنید.

تعمیر هارد PC

هنگامی که یک مشکل جدی روی کامپیوتر شما ایجاد می‌شود که به شما نشان می‌دهد هارد اینترنال کاملا خراب شده است، هارد اینترنال معمولا از کامپیوتر خارج و در دستگاه دیگری تست می‌شود تا بررسی شود که مشکل از هارد اینترنال PC است یا خیر. در صورتی که باز هم خرابی هارد اینترنال کامپیوتر شما حل نشد هرگز سعی در باز کردن هارد خود نکنید. باز کردن هارد به اتاق تمیز و ابزارها و تجهیزات خاصی نیاز دارد، علاوه‌براین تعمیر هارد کامپیوتر نیاز به کارشناسان و مهندسان باتجربه‌ای دارد که تنها در مرکز تعمیر هارد معتبر یافت می‌شود.

مرکز تعمیر هارد ایران هارد با استفاده از کلین روم‌ها و آزمایشگاه‌های مجهزی که دارای دستگاه‌های پیشرفته و گران قیمتی هستند (مانند دستگاه های PC3000) توانسته است ۹۹% از هارد اینترنال PC مشتریان خود را تعمیر و اطلاعات مهم آن‌ها را بازیابی کند. چنانچه شما هم با خرابی و از دست دادن اطلاعات هارد کامپیوتر خود مواجه هستید می‌توانید با ایران هارد تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

پیشنهاد می‌کنیم:  تعمیر هارد سیگیت

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز ۵ / ۵. میزان امتیاز ۳

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می‌دهد

Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
مطالب مرتبط

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *