ریکاوری سخت افزاری هارد

ریکاوری اطلاعات هارد به صورت سخت افزاری

فهرست و عناوین مقاله

زمان مطالعه ۲ دقیقه
۴.۶
(۹)

 

به طور کلی ما دو روش برای بازیابی اطلاعات هارد داریم: ریکاوری نرم افزاری هارد و ریکاوری سخت افزاری هارد

در ریکاوری نرم افزاری هارد مشکلاتی مانند پاک شدن یا حذف شدن پارتیشن‌ها، فرمت اشتباهی پارتیشن‌ها و غیره با استفاده از برنامه‌های ریکاوری اطلاعات حل می‌شود که قبلا در ایران هارد به این موضوع اشاره کردیم که برای بازیابی اطلاعات بهتر هست که از برنامه‌های ریکاوری هارد استفاده نکنیم و دلیل آن هم توضیح دادیم که ممکن است اطلاعات شما با نصب برنامه‌های مختلف رونویسی شود و دیگر اطلاعات شما قابل بازگشت نخواهند بود. در امن‌ترین حالت باید از ریکاوری سخت افزاری هارد استفاده شود، اما ریکاوری سخت افزاری هارد چیست؟

 

منظور از ریکاوری سخت افزاری هارد چیست؟

هارد شما ممکن است چرخش نامنظمی داشته باشد یا هدها باعث ایجاد صدای کلیک کردن شده باشند یا هارد شما توسط سیستم شناسایی نمی‌شود در این حالت چه اتفاقی می‌افتد؟ شما به هارد دسترسی پیدا نمی‌کنید تا اطلاعات خود را بازیابی کنید. این مشکلات ناشی از آسیب‌های مکانیکی یا فیزیکی و خرابی برد است و شما هر چقدر تلاش کنید تا اطلاعات را بازیابی کنید نمی‌توانید. حتی در مواقعی که پارتیشن فرمت شود یا هنگام نصب ویندوز درایوهای هارد پاک شوند. 

در این حالت برای ریکاوری سخت افزاری هارد از دستگاه PC-3000 که یک ابزار بازیابی اطلاعات منحصر به فرد است استفاده می‌شود که می‌تواند با استفاده از دستورات خاص ،هارد را به مد کرنل ببرد و با هارد ارتباط برقرار کند. وقتی که هارد یا درایو توسط کامپیوتر شناسایی نمی‌شود به طور کلی این بدان معناست که هارد دیسک به علت خرابی الکتریکی، آسیب‌های مکانیکی یا خرابی ماژول‌های فریم‌ویر موجود در کنترلر نمی‌تواند بوت شود.

با استفاده از PC3000 شما می‌توانید تشخیص دهید که دقیقا چه چیزی باعث ایجاد مشکل شده است. ایران هارد توانسته است با استفاده از تجربه‌های مهندسین بازیابی اطلاعات خود بیش از ۹۰ درصد از خرابی‌های مرتبط با مشکلات فریم‌ویر را با استفاده از PC3000 حل کند.

 

دستگاه PC3000

دستگاه PC3000 از هاردهای ۲٫۵ و ۳٫۵ اینچی ATA/SATA برندهای مکستور، سیگیت، وسترن دیجیتال، فوجیتسو، سامسونگ، توشیبا و هیتاتچی پشتیبانی می‌کند. در صورتی که با مشکلاتی مانند ضربه خوردن هارد یا خرابی هد مواجه هستید می‌توانید با استفاده از جراحی هارد که قبلا در مورد آن صحبت کردیم مشکل خود را حل کنید. اما برای مشکلاتی مانند شناسایی نشدن هارد، بدسکتور شدن هارد، خرابی ماژول فریم‌ویر باید بازیابی اطلاعات سخت افزاری هارد انجام شود.

توجه داشته باشید که PC3000 جزو ابزارهای گران قیمت ریکاوری سخت افزاری هارد می‌باشد و بدون آموزش‌های مربوطه قادر به استفاده از این دستگاه برای بازیابی اطلاعات نخواهید بود. در مرکز بازیابی اطلاعات ایران هارد مهندسین مجرب و آموزش دیده با استفاده از دستگاه‌های PC3000 خرابی‌هایی که باعث ایجاد مشکل در هارد شده‌اند را شناسایی می‌کنند. تشخیص اشتباه مشکل می‌تواند امکان بازیابی اطلاعات شما را کان لمیکن کند.

از امکاناتی که به شما می‌دهد این است که ماژول‌های فریم‌ویر را روی هارد آسیب دیده دوباره لود کنید. یکی از راه‌حل‌های داخلی PC3000 که برای رایج‌ترین خرابی‌های هارد (مانند خرابی G-List/P-List، مشکلات S.M.A.R.T ، خرابی فریم‌ویر و غیره) وجود دارد را استفاده کنید.

پس توجه داشته باشید که در صورت از دست دادن اطلاعات خود از نصب برنامه‌هایی که در اینترنت وجود دارد اجتناب کنید و فورا هارد خود را به مرکز بازیابی اطلاعاتی که دارای دستگاه پی سی ۳۰۰۰ و مهندسانی مجرب هستند تحویل دهید.

 

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز ۴.۶ / ۵. میزان امتیاز ۹

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می‌دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.