Skip to content
خانه » ♻️بازیابی اطلاعات » 🥇سوالات متداولی که مشتریان هنگام بازیابی اطلاعات هارد می‌پرسند.

🥇سوالات متداولی که مشتریان هنگام بازیابی اطلاعات هارد می‌پرسند.

هنگام مراجعه به مرکز ریکاوری اطلاعات باید چه جیزی را بدونم

فهرست و عناوین مقاله

زمان مطالعه ۴ دقیقه
۰
(۰)

روزانه سوالات زیادی بابت تعمیر و ریکاوری اطلاعات هارد از ما پرسیده می‌شود. از آنجا هم که بازیابی اطلاعات سرویسی است که مردم تا به آن نیاز پیدا نمی‌کنند، اصلا درموردش اطلاعی ندارن و نمی‌دانند که مراکز تخصصی برای بازیابی و تعمیر هارد وجود دارد. لازم دونستیم این موارد را با شما به اشتراک بگذاریم.

هنگامی اطلاعات هاردی آسیب می‌بیند سناریو های مختلفی ممکنه برایش پیش بیاید. برای مثال: ممکنه پوشه‌ای یا فایل مهمی از اطلاعات خود را به صورت اتفاقی پاک کرده باشید یا اینکه لپتاپتان هنگام بوت پیغام خطای“No Boot Device Found” را به شما نمایش می‌دهد و حتی ممکنه هارد شما شروع به ایجاد صدای عجیب و غریب ‌کند.

در ادامه به سوالات متداولی که مشتریان هنگام بازیابی اطلاعات از ما می‌پرسند، پاسخ خواهیم داد و جالب بدانید که، بسیاری از این سوالات به قیمت سرویس بازیابی اطلاعات بر‌می گردد. اکثر کاربران به این فکر نمی کنند که هارددیسک سیستم،  فلش مموری و یا سرور کسب و کاری که دارند با از دسترس خارج شدن تنها چند ساعتی می تواند کسب و کار آنها را در معرض خطر جدی قرار دهد.

۱) 🥇هزینه بازیابی اطلاعات چقدر است؟

هزینه بازیابی اطلاعات بسته به سناریوی پیش روی شما بسیار متفاوت است.

جواب ساده ‌است “باید موردتان توسط کارشناسان بررسی شود تا قیمت و مدت زمان کار شما، دقیق مشخص شود”

حالا چرا اینطوریه؟ به این خاطر که هر مورد با مورد ریز به ریز فرق می‌کنه و سناریو ها ترکیبی هستند. مشتری می‌گوید: خب یه حدود رو که می‌تونید بگید ( حدود گفتن باعث سو تفاهم بین ما و مشتری می‌شه )

به غیر از تنوع در دیوایس مختلف مانند هارددیسک ها، هارد SSD، فلش مموری، کارت های حافظه SD، آرایه های RAID و… که وجود دارد. عواملی دیگر مانند اتفاقی که برای هارد افتاده باشه همچنین میزان آسیب دیدگی و از همه مهم تر اقداماتی که روی هارد و اطلاعات صورت گرفته باشد.

و پروسه تعمیر یا بازیابی اطلاعات برای هر کدام از این دیوایس ها می‌تواند خیلی مغییر باشد.

پیشنهاد می‌کنیم:  با واقعیت نرم افزار های رایگان ریکاوری آشنا شوید

 

فرآیند بازیابی اطلاعات به چه صورت است؟

روند بازیابی اطلاعات با ارزیابی رایگان دستگاه شما در آزمایشگاه های کلین روم ما شروع می شود.

۱) بعد از دریافت دستگاه شما، کارشناسان بازیابی اطلاعات ما آن را به آزمایشگاه ارسال می کنند تا دستگاه شما مورد بررسی قرار بگیرد. معمولا ارزیابی حدودا دو تا سه ساعت کاری زمان می‌برد.

۲) بعد از اتمام ارزیابی، تصمیم با شماست که می‌خواهید که با ما همکاری کنید یا نکنید. به هر حال شما بهتر از هر کسی می‌دانید که آیا براتون توجیه داره هزینه کنید بابت هارد یا نه.

تا اینجای کار هیچ هزینه‌ای از شما گرفته نمی‌شود.

اما اگر هزینه بازیابی اطلاعات مورد تاییدتان بود ما تمام کارهایی که برای بازیابی اطلاعات شما لازم است را انجام می دهیم از جمله برطرف کردن ایرادات نرم‌افزاری و سخت‌افزی هارد.

۳) بعد از اینکه ما موفق به بازیابی اطلاعات شما شدیم، ابتدا به با استفاده از برنامه Any desk ریموت می‌دهیم تا نیاز نباشه مستقیم برای چک کردن داده به ما مراجعه کنید

و چنانچه مورد تاییدتان بود، اطلاعات را روی هارد خودتون (اگر سالم باشد) یا  یک دستگاه جدید و سالم ذخیره می‌کنیم و آن را به شما تحویل می‌دهیم.

  • در ضمن اطلاعات شما تا یک هفته بطور انکریپت در دیتابیس های ما موجود می‌باشد تا اگر در این مدت زمان اتفاقی برای هاردتون یا اطلاعات افتاد برای شما بکاپی داشته باشید.

۳) ⌛بازیابی اطلاعات من چقدر طول می کشد؟

ارزیابی اولیه که ۲ تا ۳ ساعت کاری که هیچ اما به طور معمول، دستگاه های شما از ۳روز تا نهایتا دو هفته در آزمایشگاه های ما باقی می مانند.

در مواقع اضطراری، خدمات بازیابی اطلاعات سریع ما می تواند به اندازه یک روز کاری طول بکشد، البته این افزایش سرعت با افزایش هزینه دو سه برابری همراه است. بدیهی است دستگاه های پیچیده تر مانند سرورهای RAID، دستگاه های NAS، ماشین های مجازی و غیره می توانند فرآیند طولانی تری داشته باشند چونکه به کار بیشتری نیاز دارند.

پیشنهاد می‌کنیم:  ریکاوری پارتیشن حذف شده

 

آیا بازیابی بخشی از اطلاعات همان هزینه بازیابی کل اطلاعات را به همراه دارد؟

معیار شرکت برای دریافت هزینه همانطور که در مقالاتمون توضیح دادیم بر اساس حجم ریکاوری شده نیست.

ملاک ما ریکاوری کل اطلاعات شماست اما در صورتی که فقط بخشی از اطلاعات شما برگردد (بنا به دلیل خرابی بالا) و تمایل داشته باشید آن را دریافت کنید، کل مبلغی که قبلا تعیین شده دریافت می‌شود.

بالاخره شما بهتر از هر کس می‌دانید که اهمیت و ارزش اطلاعاتتون چقدره. ممکنه شما بین ۱۰گیگ اطلاعات فایلی باشه که ۱۰۰ برابر مابقیه فایل ها ارزش داشته باشد.

آیا می توانم انتخاب کنم که چه داده هایی را پس بگیرم؟

شاید مجموعه موسیقی شما که سال هاست برای جمع آوری آن زحمت کشیده‌اید به اندازه عکس های خانوادگی ده سال گذشته شما اولویت نداشته باشد.

شاید تنها چیزی که برای شما مهم است یک فایل خاص است. با این حال ما همیشه می‌پرسیم که چه اطلاعاتی برای شما مهم‌تر است و به کدام فایل ها بیشتر احتیاج دارید. این کار به دو دلیل انجام می شود:

الف) این کار به ما کمک می‌کند تا اهداف خود را مشخص کنیم. ما موفقیت خود را بر مبنای اینکه چقدر به اهداف مشخص شده خود دست پیدا کرده‌ایم ارزیابی می‌کنیم (به عبارت دیگر آیا موفق به بازیابی اطلاعاتی که برای شما مهم بوده است شده‌ایم یا نه).

ب) این امکان را برای ما فراهم می‌آورد تا ابتدا روی موارد مهم کار کنیم.

چگونه می توانم اطلاعات خود را پس بگیرم؟

وقتی ما به طور موفقیت آمیزی اطلاعات شما را بازیابی کردیم، بعد از تسویه حساب، اطلاعات بازیابی شده را روی یک دستگاه ذخیره سازی (هارد، فلش، مموری) جدید و سالم که شما برایمان می‌آورید ذخیره می کنیم و به شما تحویل می‌دهیم.

پیشنهاد می‌کنیم:  ریکاوری هارد بدسکتوری

آیا می توانید اطلاعات را در همان دستگاهی که برای شما ارسال کردم ذخیره کنید؟

متاسفانه در ۷۰٪ مواقع بدلیل خرابی بیش از حد هارد این اتفاق ممکن نیست.

اگر مجبور شدید که هارددیسک خود را به آزمایشگاه بفرستید به این خاطر بوده که صدای کلیک کردن را از آن شنیده‌اید یا اشکالات سخت افزاری شدیدی پیدا کرده است و چنین دستگاهی برای استفاده مجدد مناسب نیست. تعمیر هارددیسک به معنای افزایش عمر دستگاه نیست و برای بازیابی اطلاعات کاربرد بیشتری دارد.

ما توصیه می کنیم که اطلاعات بازیابی شده روی دستگاهی سالم و ترجیحا نو ذخیره کنید. بسیاری از مشتریان ما تصمیم می گیرند که برای اطلاعات بازیابی شده خودشان یک هارد یا دیوایس جدید تهیه کنند.

چنانچه تصمیم گرفتید هارد استفاده شده بفرستید حتما به اندازه کافی جا برای کپی اطلاعات قرار قرار دهید یا اطلاعات موجود در دیوایس را به طور کامل پاک کنید.

 

آیا روش سریعتری برای بازیابی اطلاعات من وجود دارد؟

در اکثر موارد زمان مورد نیاز برای تعمیر و ریکاوری اطلاعات هارد یا دیوایس دیگری کم‌تر از یک هفته‌است. توجه داشتی باشید که اگر کارتون بیش از حد فورس باشه کارشناسای ما می‌تونن کار شما اولویت داده و شبانه‌روزی بر روی کیس شما کار کنند.

اما در برخی از موارد خاص که نیاز به قطعات تعویضی برای هارد خود دارید. ممکنه فرایند از دست ما خارج شود. چرا که اگر خودمون یا ارشیو کارمون این قطعه را نداشته باشند. باید منتظر بمانیم تا قطعه پیدا بشه.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز ۰ / ۵. میزان امتیاز ۰

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می‌دهد

Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
مطالب مرتبط

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + هجده =