?سوالات متداولی که مشتریان هنگام بازیابی اطلاعات هارد می‌پرسند

سوالات متداولی بازیابی اطلاعات

فهرست و عناوین مقاله

زمان مطالعه ۴ دقیقه
۴.۵
(۲)

روزانه سوالات متداولی بازیابی اطلاعات از ما پرسیده می‌شود. از آنجا هم که بازیابی اطلاعات سرویسی است که مردم تا به آن نیاز پیدا نمی‌کنند، اصلا درموردش اطلاعی ندارن و نمی‌دانند که مراکز تخصصی برای بازیابی و تعمیر هارد وجود دارد. لازم دونستیم این موارد را با شما به اشتراک بگذاریم.

هنگامی اطلاعات هاردی آسیب می‌بیند سناریو های مختلفی ممکنه برایش پیش بیاید. برای مثال: ممکنه پوشه‌ای یا فایل مهمی از اطلاعات خود را به صورت اتفاقی پاک کرده باشید یا اینکه لپتاپتان هنگام بوت پیغام خطای“No Boot Device Found” را به شما نمایش می‌دهد و حتی ممکنه هارد شما شروع به ایجاد صدای عجیب و غریب ‌کند.

در ادامه به سوالات متداولی که مشتریان هنگام بازیابی اطلاعات از ما می‌پرسند، پاسخ خواهیم داد و جالب بدانید که، بسیاری از این سوالات به قیمت سرویس بازیابی اطلاعات بر‌می گردد. اکثر کاربران به این فکر نمی کنند که هارددیسک سیستم، فلش مموری و یا سرور کسب و کاری که دارند با از دسترس خارج شدن تنها چند ساعتی می‌تواند کسب و کار آن‌ها را در معرض خطر جدی قرار دهد. سوالات متداولی بازیابی اطلاعات اعم از:

 

۱) ?هزینه بازیابی اطلاعات چقدر است؟

هزینه بازیابی اطلاعات بسته به سناریوی پیش روی شما بسیار متفاوت است.

جواب ساده ‌است “باید موردتان توسط کارشناسان بررسی شود تا قیمت و مدت زمان کار شما، دقیق مشخص شود”

حالا چرا اینطوریه؟ به این خاطر که هر مورد با مورد ریز به ریز فرق می‌کنه و سناریو ها ترکیبی هستند. مشتری می‌گوید: خب یه حدود رو که می‌تونید بگید ( حدود گفتن باعث سو تفاهم بین ما و مشتری می‌شه)

به غیر از تنوع در دیوایس مختلف مانند هارددیسک‌ها، هارد SSD، فلش مموری، کارت‌های حافظه SD، آرایه‌های RAID و… که وجود دارد. عواملی دیگر مانند اتفاقی که برای هارد افتاده باشه همچنین میزان آسیب‌دیدگی و از همه مهم‌تر اقداماتی که روی هارد و اطلاعات صورت گرفته باشد.

و پروسه تعمیر یا بازیابی اطلاعات برای هر کدام از این دیوایس‌ها می‌تواند خیلی مغییر باشد.

۲) فرآیند بازیابی اطلاعات به چه صورت است؟

روند بازیابی اطلاعات یا تعمیر هارد با ورود هارد شما در کلین روم ما شروع می‌شود و طبق توضیحاتی که ارائه شده مورد بررسی قرار میگیرد.

A) بعد از دریافت دستگاه شما، کارشناسان بازیابی اطلاعات ما آن را به آزمایشگاه ارسال می‌کنند تا هارد مورد بررسی قرار بگیرد. معمولا ارزیابی حدودا دو تا سه ساعت کاری زمان می‌برد.

B) بعد از اتمام ارزیابی ،شما در جریان ایراد و مشکل بوجود آمده قرار میگیرید و اعلام هزینه و زمان میشود .از اینجا به بعد تصمیم با شماست که می‌خواهید که با ما همکاری کنید یا نکنید. به هر حال شما بهتر از هر کسی می‌دانید که آیا براتون توجیه داره هزینه کنید بابت هارد یا نه.

اما اگر هزینه بازیابی اطلاعات مورد تاییدتان بود ما تمام کارهایی که برای بازیابی اطلاعات شما لازم است را انجام می‌دهیم از جمله برطرف کردن ایرادات نرم‌افزاری و سخت‌افزی هارد.

C) بعد از اینکه ما موفق به بازیابی اطلاعات شما شدیم، ابتدا به با استفاده از برنامه Any desk ریموت می‌دهیم تا نیاز نباشه مستقیم برای چک کردن داده به ما مراجعه کنید و گرفتار رفت و آمد و ترافیک شوید.

و چنانچه مورد تاییدتان بود، اطلاعات را روی هارد خودتون (اگر سالم باشد) یا  یک دستگاه جدید و سالم (هارد بانک) ذخیره می‌کنیم و آن را به شما تحویل می‌دهیم.

در ضمن اطلاعات شما تا یک هفته بطور انکریپت در دیتابیس‌های ما موجود می‌باشد تا اگر در این مدت زمان اتفاقی برای هاردتون یا اطلاعات افتاد .برای شما بکاپی داشته باشید

۳) ⌛بازیابی اطلاعات من چقدر طول می‌کشد؟

ارزیابی اولیه که ۲ تا ۳ ساعت کاری که هیچ اما به طور معمول، دستگاه‌های شما از ۳روز تا نهایتا دو هفته در آزمایشگاه‌های ما باقی می‌مانند.

در مواقع اضطراری، خدمات بازیابی اطلاعات سریع ما می‌تواند به اندازه یک روز کاری طول بکشد، البته این افزایش سرعت با افزایش هزینه دو سه برابری همراه است. بدیهی است دستگاه‌های پیچیده‌تر مانند سرورهای RAID، دستگاه‌های NAS، ماشین‌های مجازی و غیره می‌توانند فرآیند طولانی‌تری داشته باشند چون که به کار بیشتری نیاز دارند.

 

آیا بازیابی بخشی از اطلاعات همان هزینه بازیابی کل اطلاعات را به همراه دارد؟

معیار شرکت برای دریافت هزینه همان‌طور که در مقالاتمون توضیح دادیم بر‌اساس حجم ریکاوری شده نیست.

ملاک ما ریکاوری کل اطلاعات شماست اما در صورتی که فقط بخشی از اطلاعات شما برگردد (بنا به دلیل خرابی بالا) و تمایل داشته باشید آن را دریافت کنید، کل مبلغی که قبلا تعیین شده دریافت می‌شود.

بالاخره شما بهتر از هر کس می‌دانید که اهمیت و ارزش اطلاعاتتون چقدره. ممکنه شما بین ۱۰گیگ اطلاعات فایلی باشه که ۱۰۰ برابر مابقیه فایل‌ها ارزش داشته باشد.

آیا می‌توانم انتخاب کنم که چه داده‌هایی را پس بگیرم؟

شاید مجموعه موسیقی شما که سال‌هاست برای جمع آوری آن زحمت کشیده‌اید به اندازه عکس‌های خانوادگی ده سال گذشته شما اولویت نداشته باشد.

شاید تنها چیزی که برای شما مهم است یک فایل خاص است. با این حال ما همیشه می‌پرسیم که چه اطلاعاتی برای شما مهم‌تر است و به کدام فایل ها بیشتر احتیاج دارید. این کار به دو دلیل انجام می‌شود:

الف) این کار به ما کمک می‌کند تا اهداف خود را مشخص کنیم. ما موفقیت خود را بر مبنای اینکه چقدر به اهداف مشخص شده خود دست پیدا کرده‌ایم ارزیابی می‌کنیم (به عبارت دیگر آیا موفق به بازیابی اطلاعاتی که برای شما مهم بوده است شده‌ایم یا نه).

ب) این امکان را برای ما فراهم می‌آورد تا ابتدا روی موارد مهم کار کنیم.

چگونه می‌توانم اطلاعات خود را پس بگیرم؟

وقتی ما به طور موفقیت آمیزی اطلاعات شما را بازیابی کردیم، بعد از تسویه حساب، اطلاعات بازیابی شده را روی یک دستگاه ذخیره سازی (هارد، فلش، مموری) جدید و سالم که شما برایمان می‌آورید ذخیره می‌کنیم و به شما تحویل می‌دهیم.

آیا می‌توانید اطلاعات را در همان دستگاهی که برای شما ارسال کردم ذخیره کنید؟

متاسفانه در ۷۰٪ مواقع بدلیل خرابی بیش از حد هارد این اتفاق ممکن نیست.

اگر مجبور شدید که هارددیسک خود را به آزمایشگاه بفرستید به این خاطر بوده که صدای کلیک کردن را از آن شنیده‌اید یا اشکالات سخت افزاری شدیدی پیدا کرده است و چنین دستگاهی برای استفاده مجدد مناسب نیست. تعمیر هارددیسک به معنای افزایش عمر دستگاه نیست و برای بازیابی اطلاعات کاربرد بیشتری دارد.

ما توصیه می‌کنیم که اطلاعات بازیابی شده روی دستگاهی سالم و ترجیحا نو ذخیره کنید. بسیاری از مشتریان ما تصمیم می‌گیرند که برای اطلاعات بازیابی شده خودشان یک هارد یا دیوایس جدید تهیه کنند.

چنانچه تصمیم گرفتید هارد استفاده شده بفرستید حتما به اندازه کافی جا برای کپی اطلاعات قرار قرار دهید یا اطلاعات موجود در دیوایس را به طور کامل پاک کنید.

آیا روش سریع‌تری برای بازیابی اطلاعات من وجود دارد؟

در اکثر موارد زمان مورد نیاز برای تعمیر و ریکاوری اطلاعات هارد یا دیوایس دیگری کم‌تر از یک هفته است. توجه داشته باشید که اگر کارتون بیش از حد فورس باشه کارشناسای ما می‌تونن کار شما اولویت داده و شبانه‌روزی بر روی کیس شما کار کنند. برای سوالات متداولی بازیابی اطلاعات مشاوران ایراد هارد در خدمت شما هستند.

اما در برخی از موارد خاص که نیاز به قطعات تعویضی برای هارد خود دارید. ممکنه فرایند از دست ما خارج شود. چرا که اگر خودمون یا آرشیو کارمون این قطعه را نداشته باشند. باید منتظر بمانیم تا قطعه پیدا بشه.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز ۴.۵ / ۵. میزان امتیاز ۲

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می‌دهد

2 پاسخ

  1. سلام
    جسارتن چطور میتونیم اطمینان پیدا کنیم که اطلاعات ما پس از بازیابی مورد سوء استفاده قرار نمیگیره؟
    ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.